Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

W 2012r. to jest sezon dla wielkiej negocjacji.

Nie będzie ja w tym roku , że zaczynamy negocjować od 6,5.. ,a kończymy na 8,4... to chyba już przeszłość .//////////////

Trzeba patrzeć ile my hodowcy musimy zarobić ,a nie ile ZD muszą zarobić .

Przykład ile kosztuje gęś krajowa w MACRO -(23,99ZŁ za kg.)4kg.-tuszka

I co koledzy hodowcy o tym sądzicie?

Jestem tylko drobnym hodowcą gęsi , ale patrzę na to gdzie i jak tylko mogą wykorzystać NAS.

To tylko nasze pieniądze włożone w produkcję gęsi.

I CO DALEJ.

BYŁ kiedyś DR.HOUSE (ZNIKNĄŁ Z FORUM)

DLACZEGO?????

GDZIE JESTEŚ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że Ptyś ma dużo racji w tym roku negocjacje zaczęły się od 6.5-6.7 a teraz jak się orientowałem to ubojnie same już wychodzą z ceną 8.0-8.5. Wnioski wyciągnijcie sobie sami, poczekajmy nie pali sie.

Dzwoniłem do kilku ubojni i już chcą umowy podpisywać po 8 już dają bez targowania.

Ciekawe co im tak śpieszno ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tak pobieżnej kalkulacji to cena żywca gęsi wg. MNIE to jakieś 11,25zł netto.

Przewidziałem koszty opału+ropy+energia el.+pasza+zboże(30%wysze będzie),a to już bym przesadził no ,aleeee---- może tak być??? to ta cena by była na skraju opłacalności więc trzeba się mocno zastanowić?

Tak więc jak ktoś się cieszy ,że ZD proponują 10,00zł. (bym się zastanowił?).

 

z poważaniem PTYŚ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje,że ZD mają w gaciach,końcówka roku,a mi przyszły oferty z trzech ZD do współpracy,jeszcze czegoś takiego nie miałem nigdy.Cena 12 zł jest jak najbardziej realna,po nowym roku będziemy mieli lawinę podwyżek cen energii,wody,paliwa,czyli praktycznie wszystko pójdzie do góry. Gęsiarzy drastycznie ubyło i ZD o tym doskonale wiedzą,mam znajomych co przeszli na inną hodowlę bezpowrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cieszy mnie Wasz optymizm.

Zgadzam się z Ptysiem w kwestii wzrostu kosztów produkcji i cen rynkowych gęsi. Dlatego wg mnie na dzień dzisiejszy umowy powinne zaczynać się od 10 zł netto. Docelowa cena na sezon to 12 zł.

Mimo takich perspektyw ja rezygnuję z hodowli i kończę działalność rolniczą. Mam na zbyciu kompletną linię do pojenia (kropelkową) z 6 części po 50 metrów. Zainteresowanych proszę o kontakt na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie cieszy mnie Wasz optymizm.

Zgadzam się z Ptysiem w kwestii wzrostu kosztów produkcji i cen rynkowych gęsi. Dlatego wg mnie na dzień dzisiejszy umowy powinne zaczynać się od 10 zł netto. Docelowa cena na sezon to 12 zł.

Mimo takich perspektyw ja rezygnuję z hodowli i kończę działalność rolniczą. Mam na zbyciu kompletną linię do pojenia (kropelkową) z 6 części po 50 metrów. Zainteresowanych proszę o kontakt na maila.

 

Witam wszystkich widzę że coraz mniej chętnych do hodowli gęsi w moim regionie z produkcji wycofało sie także kilku a nawet kilkunastu hodowców jeśli też liczyć repro... a nowych chętnych nie widać ZD zdają sobie z tego sprawe i cały czas szukają nowego zaplecza naiwniaków ale o tych też coraz trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na dzien dzisiejszy zakłady płaca za ciepło bitą gęś 15 zł netto!!!

 

To jaki zakład wychodzi z taką ceną? Bo ja póki co mam obiecane 9.5 netto i jak to dostanę to będzie dobrze. odstawiam do Roldorbu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 14zł brutto to słyszałem ,ale 15netto??? to "niewiada"

Chciałbym taką cenę .

Na następny sezon to min- 12netto(kryzys)w naszych sklepach gęś 4kg. 23zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ilu hodowców umowy już podpisało i z jaką ceną za żywiec zakłady wyjdą po nowym roku, ceny na jajo też nie ma a paszę trzeba już zamawiać czyli jak co rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się ilu hodowców umowy już podpisało i z jaką ceną za żywiec zakłady wyjdą po nowym roku, ceny na jajo też nie ma a paszę trzeba już zamawiać czyli jak co rok.

Jak to trzeba zamawiać nie rozumię? o czym ty piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się ilu hodowców umowy już podpisało i z jaką ceną za żywiec zakłady wyjdą po nowym roku, ceny na jajo też nie ma a paszę trzeba już zamawiać czyli jak co rok.

Już wiem chowasz gęsi reprodukcjia.\\\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gęś ciepło bita czyli zabijana w grudniu ! i to była cena jakie zakłady płaciły 2 tyg temu.

 

Ja wiem co to znaczy gęś ciepło bita bo sam takie oddawałem, o tych 15 zł też słyszałem tylko konkretnie nie wiem co za firmy wychodziły z taką ceną. Jednym słowem zarzynanie rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się ilu hodowców umowy już podpisało i z jaką ceną za żywiec zakłady wyjdą po nowym roku, ceny na jajo też nie ma a paszę trzeba już zamawiać czyli jak co rok.

Już wiem chowasz gęsi reprodukcjia.\\\

też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam w podlaskim zakłady tj. animex,indykpol,sedar wychodzą z cenami w umowie 8,0 n - kupa śmiechu i są już tacy co podpisali, ale tylko kilku. Piszcie jakie u was oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest paru szaleńców,co prawdopodobnie podpisali umowy.Jaka cena nie wiem, ale jak Piszesz,że indykpol taką cenę daje,to jednego mam z głowy.Zastanawia mnie,jak współpracuje się z Bikiem,czy ktoś może podzielić się spostrzeżeniami,bo dostałem ofertę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaklad drobiarski KUTASIAK podpisuje umowy 15 zl netto za kg plus za opierzenie bonusy aha i aneksow nie ma tak w umowie jest i pasza z komponentow robiona w obecnosci chlopa czyli klienta ha ha ha ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie Koleżanki i Koledzy,

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia i nieuchronnie kończącym się rokiem 2011 składam wszystkim życzenia zdrowia i powodzenia oraz wielkiej obfitości i szczęścia w Nowym Roku 2012.

 

Jednocześnie kończący się rok sprzyja licznym podsumowaniom, które każdy z nas powinien samodzielnie zrobić. Ten rok udowodnił jak ważny jest rozsądek i mądrość u hodowców. Ci, którzy potrafili negocjować i każdą decyzję przemyśleli mieli możliwość zakończenia roku z dodatnim bilansem. Tego samego życzę w Nowym Roku i liczę na jeszcze więcej wstrzemięźliwości u hodowców i oczekiwanie cen znacznie powyżej 10 zł netto za kilogram, bo każda cena niższa od wskazanej spowoduje po naszej stronie straty.

 

Mam również nadzieję, że hodowcy będą potrafili ustalić wspólny front w rozmowach z ZD, a wszelkie rozmowy będą wynikową konsekwentnie przygotowywanych kalkulacji. Z mojej strony jest to już jeden z ostatnich wpisów na forum.

 

Jeszcze raz składam życzenia rodzinnych, spokojnych, ale przede wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wielkiego rozsądku biznesowego w Nowym Roku 2012 oraz pomyślności losu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA a także tego abyście przez te kilka dni zapomnieli o troskach i problemach dnia codziennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapomnialem ze w umowie jest ze pieniadze wplyna na konto w 7 dniach cala suma na pewno i KUTASIAK sam za to porecza swoj do za basenem a nawet dwa wiec WESOLYCH CHLOPY .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Jak DrHouse napisał ,że 10zł netto to nie jest najniższa (to jest poniżej kosztów).

Cena na gęś tuczoną (owsianą) to 11,5 zł netto.

ZD też zarabiają na ''krajowej'' bo cena w sklepach jest od 22- 27zł.za kg.w sklepach w POLSCE.

A jaka jest za import? BÓG WIE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że rezygnują?? Wszyscy zawsze tak mówią, a jak ktoś im w styczniu podsunie umowę to nawet im "brewka nie tyknie" i podpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...