Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie propaganda i tyle- kasy za mało dostali.

A jesli chodzi o tą liste to tylko jedna firma z polski, i cos na temat ze gesi z węgier polskie opakowania, jakies badania analizy izotopowej zrobili na tłuszcz i że różni sie składem od polskiej gęsiny.

Niemieckiego nie umiem pewnie sie pomyliłem jak ktos co innego zrozumiał to poprawiają śmiało.

A najciekawsze w tym wszystkim że we Francji i na węgrzech tego nie zakazali podobno kilo stłuszczonych wątróbek kosztuje 120zł za żywiec.

Mój wniosek jest taki że mamy rządy i ministra który boi sie ekologów i wszystkich którzy robią jakieś zamieszanie innym można nam nie można tylko tyle że oni dostają za wątrobe więcej niż my za całą gęś.

A tam na filmiku było 17E za kg no to skoro w polsce sie robi ekologiczną owsianą gęś to może by zaczeli nam placić jak sie należy.

Ale prawda jest taka że my robimy dobrej jakości produkt ekologiczny co nas kosztuje o wiele więcej pracy i pieniedzy a najmniej za niego dostajemy.

DUZO WYMAGAJĄ GÓWNO W ZAMIAN ZOSTAJE taki mój wniosek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w duzym skrocie. Bolemin próbował sprzedać na rynku niemieckim "polską gęś owsianą" która niestety wg badań wykazywała nadmierną ilość tłuszczu, co moze potwierdzać przypuszczenia Niemcow, iż mięso pochodzi z tuczu ptaków "na wątróbki" (wynik testu próbek tłuszczu okazał sie identyczny z probkami tłuszczu jakie są typowe dla gęsi tuczonych na wątroby) Oferowana gęsina ponad to nie pochodzi od gęsi białej, tylko od szarej. No i niestety polską gęsią owsianą ona również nie jest...Towar wycofano z sieci handlowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cz w tej POLSCE kiedyś skączy się kombinatorstwo?

Sawicki nic nie zrobi aby nam Gęsiarzą było lepiej.Wątrubki to biznes na wielką skale ale we Francji .Nikt z góry nie ruszy tyłka po wątrubke z naszego ptaka.

Może my na dole zróbmy coć w tym kierunku a możemy wiele.

Za zarodek płacą mi 5zł netto.KOLEDZY co zrobić ze spadającym zapłodnieniem jaj . Z 87% na 80% w ciągu dwuch tygodni.Macie jakieć lekarstwo. Tak myśle czy czasami mam za malo cynku w paszy. Gęsiory dobrze kryją (wnioskuje z obserwacji stada) Zawsze miałem w marcu tędencje wzrostu znieśonych jaj i zapłodnienia.Z góry dziękii za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie ukrywam, że martwią mnie informacje dotyczące firmy “Ingor” podane przez niemieckie media. Jeżeli te wiadomości potwierdzą się to współpraca z firmą “Ingor” będzie pod dużym znakiem zapytania i to z wielu względów choćby dlatego że:

- nie wiadomo jak zachowają się odbiorcy niemieccy,

- trudna może być sytuacja finansowa zakładu,

- zachwiana wiarygodność “Ingor”,

- zagrożone umowy kontraktacyjne,

- brak stabilności i pewności dochowanie warunków umowy.

 

Ta sytuacja po raz kolejny udowadnia, że hodowcy skupieni wokół zakładu w Boleminie nie mają szczęścia. W związku z powyższym każdy hodowca w tym sezonie musi bardzo skrupulatnie zapoznać się z umową kontraktacyjną przed jej podpisaniem, uwzględnić wszelkie uwagi oraz dokładnie dopilnować, by umowy podpisał właściciel.

 

Tak na marginesie przed podpisaniem umowy należy dokładnie zastanowić się czy jej podpisanie ma w ogóle sens (by uniknąć niepotrzebnych problemów).

 

Niepokojące jest również to, że takim postępowaniem psuje się markę naszego krajowego produktu, najwyższej klasy towaru eksportowego “młodej polskiej gęsi owsianej”, której walory smakowe są doceniane na całym świecie. Lata pracy wszystkich odpowiedzialnych za doskonały wyprodukowany na rynku polskim produkt jakim jest “gęś polska” mogą być w jednej chwili zniszczone. Nie mniej jednak poczekajmy, żeby te “sensacje” dokładnie wyjaśniły powołane do tego służby.

 

Jest to jednak kolejny przykład na to, że hodowca produkuje towar zgodnie z przyjętymi zasadami chowu, i otrzymuje za swoją prace marne wynagrodzenie, odbiorca zaś nie dość, że wykorzystuje hodowcę to jeszcze stosuje niedozwolone praktyki, niezgodne z zasadami obrotu towarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskiego hodowcę okradali,szło im łatwo,to myśleli,że z niemieckim konsumentem też nie będzie problemu,jednak przeliczyli się.Reszta powinna wyciągnąć wnioski i zacząć uczciwie grać z polskim hodowcą,bo wiedzą,że mają najlepszy towar,który wyłudzają za marne grosze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokobongo. A może ZWD nieuczciwie świetli jajo - rekompensując w ten sposób cene jajka wyższą niż w zeszłym sezonie nie wspominając sezonu 2010? Pokazywali Tobie niezapłodnione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupię jajko wylęgowe gesi województwo dolnośląskie i oscienne dobra cena tel.792 060377

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś coś wie w sprawie Bolemina? Jak wygląda sprawa zawiązanego stowarzyszenia z okolic Ulimia? czy ktoś ma z nimi już podpisaną umowę czy hodowcy rezygnują?

jaka cena. Bo Ami proponuje 8zł +-5% Szymkowiak cenę rynkowa Tutka niby 8-8,5 zł Wiec wszystkie ceny poniżej kosztów produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zakłady z Niemiec są zainteresowane współpracą w tym roku hodowcami z Polski? jak tak to proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że oferowane ceny są poniżej kosztów produkcji.Ale jest masa hodowców,którzy tą ceną są w niebo wzięci !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

i chyba nikt nie podpisze po niżej 10,00brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to GRUPY PRODUCENCKJE wynegocjonowali 9,48zł netto za KG. gęsi tuczonej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam do zaoferowania mam tańszy zamiennik dla śruty sojowej, dodatek ten jest pochodzenia organicznego bez modyfikacji GMO, o zawartości min 50% białka, włókna max 10% i wilgotność max10% o koncentracji śrutu. Dodatek ten można z powodzeniem stosować do wzbogacenia mieszanki paszowej dla zwierząt trzody chlewnej, drobiu itp. Posiadam atesty, oraz badania potwierdzające skład zawartości białka oraz innych składników mineralnych, przeprowadzone przez akredytowane laboratorium. Dodatek paszowy w 100% jest pochodzenia organicznego.Proszę o odpowiedz, jak Pan widzi możliwość wykorzystania owego dodatku jako zamiennik dla śruty sojowej?

 

Z poważaniem

Sławomir Makurat

dodatkipasz@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W pierwszej kolejności chciałam złożyć wszystkim hodowcom zdrowych, spokojnych, a przede wszystkim rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy.

 

Przy tej okazji chciałam również przedstawić kilka uwag dotyczących produkcji gęsi.

Ceny pasz kształtują się następująco:

- starter średnio 1150-1250 zł netto przy płatności gotówkowej,

- grower 1025-1125 zł netto przy płatności gotówkowej,

- finiszer 960-1050 zł netto przy płatności gotówkowej.

 

Cena piskląt na przełomie marzec/kwiecień: ok. 10 zł brutto.

 

Z przytoczonego zestawienia wynika, że produkcja żywca gęsiego jest droższa niż w sezonie 2011. Na podrożenie tych kosztów wpływają przede wszystkim wzrosty kosztów pośrednich, które zmieniły się diametralnie.

 

Zakłady Drobiarskie próbują proponować ubiegłoroczne ceny, często też podpisują indywidualne umowy z hodowcami bez ujawniania tych cen (wyższych niż rynkowe) albo stosując przeróżne niespotykane zapisy umowne.

 

Dziwi mnie, że hodowcy wciąż godzą się na tak niskie ceny i zapisy umowne, które są dla nich szkodliwe.

 

Nadal dużo jest zapytań odnośnie Daniela Tutki i ZD Ingor w sprawie niemieckiej afery gęsiarskiej. Nie mogę podejmować w tym przedmiocie decyzji za innych, bo to należy do Was. Jedno jest pewne: przeciwko temu zakładowi toczy się wiele spraw sądowych po polskiej i niemieckiej stronie. Są stosowane zabezpieczenia na majątku. W mojej opinii wiarygodność tego zakładu od wielu lat nie zmienia się, a właściciel nie robi niczego, by poprawić swoją reputację gospodarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy

Szanowni Państwo, trudno odnosić się do anonimowych postów, ale osoba w poprzednim wpisie podpisująca się gęś-pol kreuje siebie na wyrocznię w sprawach gęsich oraz prawnych, zapomniała podać, że to właśnie przeciwko niej Ingor prowadzi jeden proces o kary umowne, a drugi o naruszenie dóbr osobistych.

 

W tym miejscu pragnę złożyć oświadczenie:

1. Na dzień 6.04.2012 nie toczy się żaden proces przeciwko firmie Ingor związany z jej przedmiotem działalności gospodarczej na terenie Polski ani Niemiec.

2. Kondycję finansową firmy regularnie bada największy bank polski, ostatni audyt zakończony w marcu tego roku tak jak wszystkie poprzednie uzyskał wysoką ocenę, mimo donosów i pomówień składanych do gorzowskiego oddziału banku.

3. Istnieje jeden cywilny spór toczący się między Panem Szymkowiakiem, a Danielem Tutka.

Konflikt między stronami trwa od 2001r.

 

Wszystkich Państwa zainteresowanych omawianym wątkiem, rzetelną informacją bądź współpracą z nami zapraszamy do kontaktu osobistego.

Numer telefonu: +48 606 28 98 00 lub +48 606 28 98 08

 

Daniel i Tadeusz Tutka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...