Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam inne informacje.Gęsi jest na rynku mało,a to co piszesz to tylko propaganda, aby zakłady kupiły jak najtaniej.Czy można wiedzieć kto takie informacje rozsiewa?

 

I tutaj musze sie z tobą zgodzić w tym roku było takie ssanie na jajo że po kilka jajek chcieli z drugiego konca polski przyjezdzac bo każdemu brakowało a ta obniżka cen żywca to ewidentna zmowa zakładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co niby sie porobiło zamęt robią i tyle. Zapotrzebowanie na gesi jes jest i to duże niemcy chcą naszej gesiny, bo wegierska to zupełnie inna jakość i dużo na przetwór idzie.

Według mnie to tylko propaganda przed SW. MARCINA. Nie ma to jak rzetelna i rzeczowa informacja. Tez mam gesi wolnorynkowe i wcale nie jest tak jak to tutaj przedstawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panuję zamotować poidła INDO dla gęsi do 4-go tygodnia odchowu czy jest to dobry wybór. Jestem ciekaw Waszych opinii na ten temat.

Pozdrawiam Wiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam hodowców udało się sprzedać gąski bo podobno jest kryzys! Ale to wina tych złodziejskich zakładów chcieli na gęsi nie wiadomo ile zarobić a Niemiec kupił gdzie tanie. Na dodatek nasi mądrzy hodowcy nastawiali gęsi wolno rynkowej i pogłębili kryzys. Oczywiście życzę im spaniałej zimy z nimi. A w następnym roku to będzie dopiero kryzys podobno cena w granicach 7,8 – 8,0 zł netto MAX! I teraz hodowca radze by nie robili wstawień bo dołożą do interesu ale oczywiście każdy umie liczyć! A kochanym zakłada wylęgowym życzę by gazowali pisklę jak któregoś roku to się naucza nie sprzedawać komu popadnie !!! Wiko moim zdaniem nie sprawdza się te poidła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam hodowców udało się sprzedać gąski bo podobno jest kryzys! Ale to wina tych złodziejskich zakładów chcieli na gęsi nie wiadomo ile zarobić a Niemiec kupił gdzie tanie. Na dodatek nasi mądrzy hodowcy nastawiali gęsi wolno rynkowej i pogłębili kryzys. Oczywiście życzę im spaniałej zimy z nimi. A w następnym roku to będzie dopiero kryzys podobno cena w granicach 7,8 – 8,0 zł netto MAX! I teraz hodowca radze by nie robili wstawień bo dołożą do interesu ale oczywiście każdy umie liczyć! A kochanym zakłada wylęgowym życzę by gazowali pisklę jak któregoś roku to się naucza nie sprzedawać komu popadnie !!! Wiko moim zdaniem nie sprawdza się te poidła.

 

Coś mi tu ubojnią zalatuje...

Niby gdzie niemcy mieli tych gesi nakupić, niedawno stamtąd wróciłem i w duzych sieciach handlowych np. Rewe, Metro, Aldi nie widziałem innych gesi poza polskimi i niemieckimi i za wiele tez ich tam nie było po kilka sztuk w gablocie,a może na zapleczu mieli jakieś ,,tajne gesi'' jesli wiesz cos na ten temat to sie z nami podziel tymi informacjami.

A odnosnie wolnego rynku to gdyby nie wolny rynek to kontraktacja też by gorzej przędla a to z tego powodu że wtedy zakłady miałyby jeszcze wiekszą kontrole nad rynkiem.

I skąd niby tyle gesi sie narobiło u nas skoro nawet wielu hodowców z kontraktacji nie dostało tyle gesi ile chcieli, a ZD za jajami po całej polsce latały

W razie braku zbytu ZD gesi nie zagazują po prostu jaj nie kupią jak to było całkiem niedawno i wielu nioskarzy wtedy zlikwidowało hodowle i do tej pory zasoby nioski nie zostały odbudowane do poziomu z lat2008-2009.

I jeszcze jedna kwestia polska gęs od niemieckiej jest tansza a konsument tez zwraca na to uwage.

A tacy pseudo-hodowcy jak ty tylko zamęt sieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wypowiedzi ''nowego gościa''.Jeśli jesteś hodowcą,to bardzo się dziwię,że z taką drwiną mówisz o tych, co nie mogą sprzedać gęsi i życzysz im zimy z gęsiami.Jeśli chodzi o wolny rynek ,to nie byłoby go ,gdyby sytuacja była stabilna a zakłady by płaciły uczciwe pieniądze,poza tym nikt nie będzie pracował za darmo ,bo większość z nas ma rodziny na utrzymaniu.

Drugim razem zastanów się ,zanim będziesz chciał dzielić się z innymi takimi mądrościami.Hodowcy (o ile takim jesteś) powinni trzymać się razem,a być może wtedy mielibyśmy więcej do powiedzenia jeśli chodzi o ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze tylko jaka jest prawda ZD urywały wstawienia tak ,ale tych wstawień było więcej niżeli rok temu suma summarum gęsi było więcej wstawionych przez same ZD. To co my sobie piszemy na tym forum nic się nie będzie miało do ceny czy podejścia ZD. Ja rozumiem ze każdy chce jak najwięcej zarobić ja tez, ale jeżeli mądrzy hodowcy wstawiają 75 tys sztuk na wolny rynek i sadza ze nie odbije się to na podaży gęsi jaka to logika, zaznaczę ze to tylko 3 hodowców których znam! Rozumiem jak ktoś sobie wstawi 4 tys ale nie taka ilość !!! A to ze zakłady oszukują to każdy wie doskonale jedni na wadze drudzy na klasyfikacji itd. To ze gęsina polska jest w niemieckich sklepach to normalne tylko ile się jej sprzedało z polskich magazynów, bo ja wiem ze nie dużo a to wszystko przez to ze ZD wywindowały cenę kosmiczna! Alavaro a tobie udało się sprzedać gęsi wolno rynkowe i jeżeli można wiedzieć za ile i gdzie ? Drex gęsi nakupili na Węgrzech i to nie jest żadna PROPAGADA TYLKO PRAWDA ! A to czy my będziemy się spierać na ten temat nic się nie będzie miało do ceny czy podejścia ZD do hodowców! Bo oni z nas żyją i benda żyli i nas okradali!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To,że ZD oszukują jest oczywistą sprawą(na wadze,cenie,klasyfikacji) i nie ma w Polsce zakładu,który by nie stosował żadnego chwytu.Niepokojący jest fakt,że nie ma porozumienia wśród hodowców,bo są mądrzy i mądrzejsi.Ci mądrzejsi co nie którzy podpisali umowy już jak zdali gęsi,a większość zrobi to jeszcze w tym roku.I zamiast walczyć o jak najlepszą cenę,bo wiadomo że koszty produkcji są olbrzymie,to podkładają nogę pozostałym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to,że pisząc na tym forum coś zmienimy.Jednak jako hodowcy moglibyśmy mieć wpływ i na cenę i na to, jakie jest podejście zakładów do nas,

ale jak długo hodowcy będą podpisywali umowy ,które nie będą nam gwarantowały minimalnego zysku ,tak długo będą nas mieli za zwykłych (słowo zostało usunięte)ów i frajerów i będą nam w oczy się śmiać i w sumie nie dziwię się im.

Aby zmienić sytuację jest bardzo proste a zarazem bardzo trudne,bo hodowcy są indywidualistami i zawsze znajdzie się ktoś ,kto nie zna prostego dodawania i odejmowania .Jeśli chodzi o wstawienia 75000 szt.to oczywiste ,że tacy niszczą rynek.A tak w ogóle za złą sytuację na rynku są winne także zakłady wylęgowe, bo sprzedały do Niemiec pisklęta a Niemcy sami sobie utuczyli gęsi ...Czyli jednym słowem zakłady wylęgowe same sobie strzeliły w kolano i na przyszły rok to wszystko odbije się nam czkawką.

Jeśli chodzi o mnie ,w zeszłym roku sprzedałem gęsi bardzo dobrze,w tym roku wyjdę na zero a jeżeli na przyszły rok cena będzie w granicach 8 zł.to nie robię wcale wstawienia.Przy dzisiejszych kosztach byłoby to największą głupotą.

A niektórym hodowcom radzę wziąć korepetycje z matematyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden hodowca nie może liczyć na drugiego bo wielka zazdrość wiec jak się można porozumieć !! I tłumacza ze hodują dla przyjemności ges 16 tyg a średnia ledwo 5,7 i zakłady co roku dają im pisklę i trzymają takich patałachów a dobremu hodowcy nawet grosza nie dorzucą średnia prawie 7 kg ! A najgorsze jeszcze jest to ze co roku biorą jakiś nowych hodowców co zielonego pojęcia nie maja o hodowli i tamci dostają taka sama cenę jak stary hodowca! Koszty ciągle rosną pasza kg 1`- 1500 kg2 -1400 Światło woda wszystko do góry oprócz gęsiny i na pewno nie będzie taniej!!! Dochodzę do wniosku ze najlepiej będzie ze sprzedać zboże itd. I pieniądze Bendą bez roboty i zmartwienia z gęśmi ! A ZD Bendą dziadostwo od nowych hodowców sprzedawać bo nie Bendą mieli co! Ale i tak sadze ze najbardziej takiej sytuacji są winne zakłady wylęgowe i w następnym roku Bendą sraliy po gaciach ale to dobrze niech pisklę będzie po 5 zł bo w tym i tamtym roku nie wiedzieli ile wziaść za pisklaka !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie niektórych , że hodują dla przyjemności trzeba wsadzić między

wiersze.Jest to jedna wielka ściema, ale tacy właśnie są przyczyną tego ,że zakłady mają nas za nic i robią co chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drex to co mowia w agrobiznesie to jednym uchem wpuszczaj drugim..... tam jest jedna wielka sciema dzis drozeje jutro tanieje i odwrotnie. Zaczyna sie łapnie hodowcow BIK rosuła zaproszenia do wspułpracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drex to co mowia w agrobiznesie to jednym uchem wpuszczaj drugim..... tam jest jedna wielka sciema dzis drozeje jutro tanieje i odwrotnie. Zaczyna sie łapanie hodowcow BIK rosyła zaproszenia do wspułpracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzają propagandę pod dyktando dużych zakładów,które to nie mają wystarczającej ilości gęsi zakontraktowanej.Mniejsze skupują z wolnego rynku dając wyższą cenę,mogą sobie na to pozwolić,gdyż nie mają biurowej armii na utrzymaniu.Już zaczyna się ostra walka o hodowcę między zakładami,wysyłanie ofert,w których wypisane są idealne warunki dla hodowcy,a jak się potem okazuje,żadne z wymienionych w punktach warunków mało kiedy jest spełnione,a i tak już lecą podpisywać w ciemno bo ,,coś muszę chować ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda gadać i nawet i pisać co w tym sezonie się dzieje .

jedynie paszarnie to zarobiły na tym ,że my hodowaliśmy gęsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PORAŻKA HODOWLA GĘSIPOZDRAWIAM HODOWCÓW A SZCZEGÓLNIE TYCH CO CHCĄ PIERWSZY RAZ CHODOWAĆ..........[/code][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że niektóre nasze zakłady nasprowadzały gęsi z wegier,litwy a niemcy nie chcą jej odkupic chcieli tanio to mają a przez to i my mamy po d...e I dopuki tego nie sprzedadzą u nas nic sie nie ruszy.

Zastanawia mnie ta cała polityka wzgledem nas hodowców. W niemczech polska gęs kosztuje 4,7-5 euro w hurcie,. I jest zapotrzebowanie bo jest tam uwazana za towar dobrej jakosci.

Ale nic na to nie poradzimy że nasze ZD grosza nie dozucą za dobry towar i chcą zarobic niewiadomo ile na byle czym.

U niemców jest zupełnie inaczej tam w ZD pierwszenstwo mają rodzime produkty i z rolnikiem sie liczą, ale nam do tego jeszcze daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem lepiej będzie sprzedać zboże itd. I w gęsi się nie bawić! Ale niech każdy robi jak uważa bo z roku na rok jest coraz gorzej a w tym momencie to ” kamikadze”! ŻADEN DRUB TERAZ NIE PŁACI! POZATYM NIE TYLKO DRUB. Zarabiają tylko ci co nie wchodzą w żadna produkcje sprzedają zboże i święto !No i zakłady które produkują pasze dla hodowcy już nie ma zarobku! Życzę powodzenia nowym i starym hodowcom i miłych spłat kredytów na gęsiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...