Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

A TA FIRMA KTÓRA SPROWADZIŁA TE WEGIERSKIE GESI TO CEDROB I JAK BEDZIE CHCIAŁ PODPISAĆ KTOŚ Z NIMI UMOWE TO NIECH SIE BARDZO ZASTANOWI BO DLA NICH NIE LICZY SIE JUZ NIC POZA ZYSKIEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cedrob powinni już dawno zamknąć,a bik powypłacał już ludziom kasę z poprzednich lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam hodowców jak tam umowy podpisane na następny rok ha ha! Bez ceny tylko z obietnicami, Bik Ami Exdrob już tak zrobili i hodowcy pobiegli zaufali firmo podpisali tylko nie wiedza za ile! I tak wygląda naiwność hodowców gęsi. A później płacz i lament ze komornik zabiera !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 2012 skończył się i trzeba było zrobić podsumowanie całego roku.

Wyszło na to że zarobiłem tyle co sprzątaczka z Urzędu Gminy, mimo że wyprodukowałem ponad 75 000kg; gęsiny i sprzedałem po 9,25 za kilogram netto.

A co będzie w tym roku strach pomyśleć.

Jak zrobię karkulację to Wam przedstawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 2012 skończył się i trzeba było zrobić podsumowanie całego roku.

Wyszło na to że zarobiłem tyle co sprzątaczka z Urzędu Gminy, mimo że wyprodukowałem ponad 75 000kg; gęsiny i sprzedałem po 9,25 za kilogram netto.

A co będzie w tym roku strach pomyśleć.

Jak zrobię karkulację to Wam przedstawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nawet tego nie zarobisz,ja wolę sprzedać 100 ton zboża i mieć spokój z gęśmi przy tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiko to widzę ze odstawiłeś do kutna gesi he he! Podobno ma byc jakies spotkanie z hodowcami odnośnie ceny ale widzę to w czarnych barwach! Koszty ciagle rosną a cena prawie kazdy wie jaka jest! Czy ktos wie jaka cene ZD proponuja w tym roku? Ja powiem tak lepiej będzie sprzedać płody rolne niżeli wejść w gęsi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pasza w De heus 1550 zł! Pisklę może będzie tańsze coś koło 8 zł, ale zboże jakie drogie owies 780 zł min i taniej na pewno nie będzie inne koszty typu światło woda itd w gore. Wnioski są takie cena min bez zysku i robocizny około 10,50 netto!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KARKULACJA ODCHOWU GĘSI 3000szt.na 2013r

Lp Nazwa Jednostki Cena Ilość Wartość

1 Pisklęta 1szt 9 3000 27000

2 M-K.KB-1 4kg/1szt 1,6 12000 19200

3 M-K..KB-2 11kg/1szt 1,4 31900 44660

4 M-K.KB-3 8kg/1szt 1,2 27720 33264

5 Owies 10kg/1szt 0,76 28500 21660

6 Zielonka 80kg/1szt 0,07 210000 14700

7 Energia 1160

8 Leki + szczepionka 2300

9 Usługi wet 1200

10 Opał 2800

11 Witaminy 450

12 Ściółka - obornik 1650

13 Dezynfekcja 880

14 Transport 4980

15 Praca najemna 9000

16 Woda 580

17 Ubezpieczenie budynków 220

18 Remonty i amortyzacja 9000

19 Razem koszty zł 194704

20 Odstawione sztuki szt. 2850 6kg 17100 11,39

21 Zysk 5% 0,57 9 747,00 zł

CENA za 1kg 11,44

Spożycie paszy wyliczono na podstawie norm POLSKIEJ AKADEMI NAUK

Instytutu Fizjologii i Żywienia Zwierząt i zakładu doświadczalnego w Kołudzie

oraz opartych na własnych doświadczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a odnoscnie kalkulacji wiko chciałbym niektóre punnkty zmienić lub co najwyżej dodać swoje wyliczenia:

 

A.D 8,9 u mnie razem wychodziło około 5000 a nie było poważniejszych chorób

 

A.D 12 ściółka-obornik podałeś 1650 u nas za balot trzeba zaplacic w tym roku okolo 40-50zł x100szt=4000-5000 chyba ze podałes koszt wywiezienia. I niech nikt mi nie mówi że gnój dobry itd bo za 4500 mozna kupic nawozy i bedzie to o wiele wydajniejsze bez smrodu i roboty.

 

A.D 16 Pod warunkiem że masz własną wode ja jak nie miałem pompy placiłem kwartalnie za 3800 szt ok 1400zł

 

A.D 17 ja za ubezpieczenie płace około 1400 zł bo jak masz hodowle gesi to liczą jak za ubezpieczenie kurnika z powodu zagrozenia pozarem(związek z ogrzewaniem) ZWRACAJCIE UWAGE NA TO JAKIE MACIE UBEZPIECZENIA BO JAK MACIE UBEZPIECZONY GĘSNIK JAKO OBORE LUB GARAŻ TO W PRZYPADKU POZARU NIC NIE DOSTANIECIE.

 

Ale to wszystko są to tylko wyliczenia pamiętajcie że gąsaki mozecie dostać z grzybicą albo pastereloza maze zamieszkać a wtedy duzo mozna bedzie dopisywać.

 

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a odnoscnie kalkulacji wiko chciałbym niektóre punnkty zmienić lub co najwyżej dodać swoje wyliczenia:

 

A.D 8,9 u mnie razem wychodziło około 5000 a nie było poważniejszych chorób

 

A.D 12 ściółka-obornik podałeś 1650 u nas za balot trzeba zaplacic w tym roku okolo 40-50zł x100szt=4000-5000 chyba ze podałes koszt wywiezienia. I niech nikt mi nie mówi że gnój dobry itd bo za 4500 mozna kupic nawozy i bedzie to o wiele wydajniejsze bez smrodu i roboty.

 

A.D 16 Pod warunkiem że masz własną wode ja jak nie miałem pompy placiłem kwartalnie za 3800 szt ok 1400zł

 

A.D 17 ja za ubezpieczenie płace około 1400 zł bo jak masz hodowle gesi to liczą jak za ubezpieczenie kurnika z powodu zagrozenia pozarem(związek z ogrzewaniem) ZWRACAJCIE UWAGE NA TO JAKIE MACIE UBEZPIECZENIA BO JAK MACIE UBEZPIECZONY GĘSNIK JAKO OBORE LUB GARAŻ TO W PRZYPADKU POZARU NIC NIE DOSTANIECIE.

 

Ale to wszystko są to tylko wyliczenia pamiętajcie że gąsaki mozecie dostać z grzybicą albo pastereloza maze zamieszkać a wtedy duzo mozna bedzie dopisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kochani,śmiem twierdzić,że i tak dalej w to wejdziecie.

święta racja 8 zł i hodowcy wchodzą w to ? Ja nie rozumiem tego czy nie umieją liczyć czy robią to charytatywnie? Można koszty ciąć ale to nawet na 0 się nie wyjdzie! Żeby nawet na głowie stał !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakończył się sezon 2012 skupu gęsi rzeźnej i rozpoczynają się rozmowy z zakładami na temat podpisywania umów na sezon 2013.

 

Należy się Wam podsumowanie tego, co stało się w sezonie 2012:

 

1. Oszołomieni cenami drugiej połowy 2011 roku wielu hodowców bez żadnego opamiętania dokonywała zakupu piskląt w niewyobrażalnie wysokich cenach – nie mających żadnego ekonomicznego uzasadnienia – licząc na bardzo wysokie ceny żywca (cena piskląt od 12 zł do nawet 20 zł za sztukę).

Sytuacja na rynku gęsiarskim pokazała jednak, że ceny na koniec roku mogą być również niższe. Nie jest to odosobniona sytuacja – ja sama pamiętam lata, w których cena żywca była niższa na koniec roku, jednak nie pamiętam sytuacji, by zakłady wcześniej zakończyły uboje i nie były zainteresowane zakupem gęsi nawet w niższych cenach.

 

2. Pisklęta gęsie sprzedawane są na prawo i lewo i nikt tego nie kontroluje. Ogromna ilość piskląt trafia bezpośrednio do Niemiec i innych ościennych krajów z powodu deficytu piskląt, ale również dlatego, że pisklęta często hodowane są za granicą, a później żywiec gęsi sprzedawany jest jako polska gęś owsiana (a polskie to jest jedynie pisklę).

Żadne polskie służby do tego powołane nie prowadzą kontroli nad tym zjawiskiem.

 

3. Sprowadza się także stada reprodukcyjne z Francji i Węgier (często także pisklęta i jaja) i w Polsce hoduje się z nich gęś sprzedawaną jako polską gęś owsianą.

Każdy myśli tylko o zyskach, nikt nie zastanawia się nad konsekwencjami takiej sytuacji.

 

Wskutek tego w sezonie 2012 stało się to, co opisane poniżej:

1. Ceny za żywiec spadły w ostatnim kwartale 2012 roku;

2. Hodowcy zostali z niesprzedanymi stadami na fermach;

3. Zakłady zostały z niesprzedanym towarem;

4. Odbiorcy niemieccy nie chcą kupować towaru z Polski, bo mają tańszy z Węgier i Francji;

5. Niektóre zakłady rozpoczynają rozmowy z hodowcami na sezon 2013 i proponują bardzo niskie ceny (choćby 8 zł/kg), które nie mają żadnego poparcia w kalkulacji, bo:

- nie chcą ponosić ryzyka,

- zawsze znajdą naiwnych i chętnych,

- dyktują ceny, by zapewnić tylko sobie zysk.

Nie dziwi to, że zakłady proponują ceny na poziomie 8 zł/kg skoro bezmyślni hodowcy i tak uważają, że przy tej cenie zarobią – to są hodowcy, którzy na pytanie jakie mieli zużycie karmy i ile ich to kosztowało odpowiadają, że było bardzo niskie, bo mieli np. 100 ton zboża i tego liczyć nie trzeba!

 

Zgadzam się z tym, że cena za 1 kg żywca gęsiego powinna przewyższać netto 10 zł, bo jest to wartość wynikająca z prostych kalkulacji uwzględniających zakup najważniejszych środków do produkcji. Jak wiecie jednak oczekiwania to jedno, a rzeczywistość rządzi się zupełnie innymi prawami.

Hodowcy zaczynają wyciągać wnioski dopiero, gdy większość zaczyna bankrutować. To właśnie musi się stać, by przyszło opamiętanie po obu stronach umowy kontraktacyjnej.

 

Moim zdaniem największym problemem produkcji gęsiarskiej jest to, że wypracowywana przez wiele lat marka polskiej gęsi owsianej odchodzi do lamusa. „Młoda polska gęś owsiana” była rozpoznawalna na całym świecie. Mięso tej gęsi charakteryzowało się specyficznymi walorami smakowymi, wygląd tuszki był charakterystyczny, a konsument doceniał jej zalety. Teraz już nie przestrzega się technologii produkcji tej gęsi i byle tylko sprzedać, kupić i zarobić idzie się na łatwiznę niszcząc markę polskiej gęsi – natomiast na opakowaniach nadal widnieje dotychczasowe oznakowanie dotyczące znaku zastrzeżonego polskiej gęsi owsianej.

 

Nie zwraca się uwagi na to, czy hodowca ma doświadczenie i wstawia się każdemu. Zakłady kupują wszystko i wszystko sprzedają. Nie ważne jest dla nich jakie to mięso i skąd pochodzi. Jeżeli ta sytuacja nie ulegnie zmianie to z rynku polskiego na długi czas zniknie hodowla gęsi, bo znikną nawet Ci hodowcy, którzy jeszcze liczą na jakikolwiek zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiem twierdzić iż ta ta kura ktura dużo gdaka mało znosi jajek .

stare towarzystwo gęsiarzy będzie hodować dalej bez wiekszej filozofii.

tych kturzy nie chcą zastąpią młodzi , i koniec piepszenia ze stary zna sie na zeczy , mamy kapitalizm.ty nie zarobisz ???????

znam przykład że da sie wyjść na swoje a to co piszecie to propaganda typu agro biznes o 12. w samo południe.

gęś sie nie opłaca to co????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiem twierdzić iż ta ta kura ktura dużo gdaka mało znosi jajek .

stare towarzystwo gęsiarzy będzie hodować dalej bez wiekszej filozofii.

tych kturzy nie chcą zastąpią młodzi , i koniec piepszenia ze stary zna sie na zeczy , mamy kapitalizm.ty nie zarobisz ???????

znam przykład że da sie wyjść na swoje a to co piszecie to propaganda typu agro biznes o 12. w samo południe.

gęś sie nie opłaca to co????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owies po 760/tona

z jakiego regionu jesteście?????

jaka fama po 760 to trzeba na rynku od 6.30 stać rano ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 Ubezpieczenie budynków 220

a jak wsypiesz zboze i sprzedaz bez odchowu gesi to za budynki nie płacisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do tego zestawienia trzeba dodać koszty kredytu.Większość kredytuje całą hodowlę,co podnosi koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do sklepu dla hodowców http://www.MojaFerma.pl

 

U nas znajdziecie szczególnie polecany dla stad reprodukcyjnych gęsi i kaczek

:: Galvit Kwas Foliowy wzbogacony+wit.C, opakowanie 1kg

:: Galvit E+Selen, dostępne w opakowaniach 1L i 5L

 

Dla każdego nowego klienta 8% rabat na "dzień dobry"

 

Zamówienia można składać telefonicznie, towar wysyłamy kurierem.

Przy zamówieniach powyżej 500zł przesyłka GRATIS

 

Zapraszamy !!!

 

Ps. Sprawdź promocje cenowe na Galvit WĄTROBA i Galvit PRZYROSTY - dziś o 18% taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam hodowców gęsi na Walne Zgromadzenie PZHiPG,które odbędzie się w sali 49/51 budynku MRiRW, Warszawa, Wspólna 30, w dniu 29 stycznia 2013 r. o godz. 10:30 (wtorek)

 

Proponowany porządek spotkania

 

1."Stan i perspektywy hodowli i reprodukcji gęsi w Polsce"- MRiRW

2. Podsumowanie minionego roku

3. Perspektywy na obecny rok

4. Stanowiska i wolne wnioski

 

Zainteresowani udziałem proszeni są o kontakt z Józefem Gruszczykiem: gruszczykj@o2.pl lub telefonicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko głupcy zdecydują się na wstawienie! Ja jak odmawiałem umowę to się pytali dlaczego nie chce podpisać, ze co cena mi nie odpowiada powiedziałem ze za Białego murzyna robić nie będę i nabijać pieniedzy ZD! A odp była ale wie Pan cena może podskoczy! To mowie odrazu wstawcie minimalna na 9,5 netto! ODP BYŁA TAKA no co Pan takiej ceny to na pewno nie będzie i było DZIEKUJE DOWIDZENIA!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...