Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś jakieś informacje odnośnie ceny jajka na ten rok?

Podobno Ostrów ma płacić na początek zaliczkowo, ale jeszcze nie wiedzą sami ile. Czekają na ruchy innych zakładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Ruchy zakładów'' mówią zaliczkowo i tak zostaje to samo do końca!!!

Zrobią zestawienia i powiedzą ,że dopłacili do interesu!!!!

 

Cena ma być z tamtego roku.... tak mówili na spotkaniu w Lubelskiem ale ile? Nikt nic nie mówi.

 

Mi płacili 4.50=i na dziś to mam pewne. żadnych zaliczek chyba,że na zaś!

 

Robił ktoś kosztorys na 2013 lub 2014?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wydzierżawię tanio kurnik 1200m2 w Busko Zdroju woj.Świetokrzyskie ,interesuje mnie tylko długa dzierżawa minimum 2-3 lata. Darek 663-950-192.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Co słychać w cenie jaj?

Animex płacił 4.50 z vat

Indykpol płacił 4.28 z vat

 

I obie te firmy wypłacają PREMIĘ do wartości biologicznej jaja !!!!

Po sezonie oczywiście!

 

A jeśli chodzi o skubanie gęsi to zakaz ten został ZNIESIONY 2 LATA TEMU...

 

Pozdrawiam Biegus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.... chyba jestem tu nowy no ale na coś trzeba spożytkować nadmiar wolnego czasu jeżeli chodzi o cenę jaj to Ami w zeszłym roku płaciło 3zł +vat i po sezonie dopłacało 60 gr do jajka.... także ta cena troszkę odbiega chyba od normy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście rozumiem, że niektórzy hodowcy nie mają czasu lub po prostu ochoty na logowanie się i dodawanie postów, ale podzielcie się swoimi informacjami na temat cen jaj, piskląt oraz żywca.... niestety na ten rok cena za jajo gęsie nie jest jeszcze znana także totalna porażka... jak można podpisać z kimś umowę kontraktacyjną na odbiór żywca nie znając ceny jaj i piskląt... póżniej wychodzą aneksy do umów zmniejszające ceny itd... bo zakładom wolno wszystko. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Szanownych Zakładów !!!

 

Dajcie rolnikom 10 zł za kilo i wszyscy będą mieli pracę !

 

UWAGA: Mam za jajo 4zł zaliczkowo !!!

 

Pozdrawiam: Biegus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4zł brutto,ale to początek-zaliczkowo.

Te jaja są dla Animexu.

 

Podbijajcie koledzy do ponad 5zl. A przy tych cenach paszy to wciąż cena minimalna. To wciąż tylko 5zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli cena dobra... ja nadal nie wiem na czym stoję no ale jak tylko się dowiem to oczywiscie sie pochwalę chociaż pewnie nie bedzie czym... a jakie wyniki w tym sezonie z pierwszych nakładów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I-szy nakład zapłodnienie 91.7%, zamarłe 1,4%

II-gi nakład zapłodnienie 91,5%, zamarłe 1,7%

III-ci nakład zapłodnienie 94,7%, zamarłe 2.3%

wyniki ok tylko chodzi o cene....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wydzierżawię tanio kurnik 1200m2 w Busko Zdroju woj.Świetokrzyskie ,interesuje mnie tylko długa dzierżawa minimum 2-3 lata. Darek 663-950-192.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wyniki może mam marne bo II skup 87,5% zapł a zamarłe 3,5%

ale cena za jajo rośnie bo 4.30 zł

 

Pozdrawiam.

P.S. ogAR7 co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie wyniki cały czas na dobrym poziomie czyli zapłodnienie w okolicy 94% a zamarłe koło 2% no i cena w AMI za jajo 4.28zł brutto także nie ma powodów do narzekania. Myślałem, że w tym roku również będą jaja po 3 zł bo za pierwsze dwa nakłady tak mi zapłacili no ale przyszła faktura i są zmiany na plus Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 7777777.

Z opiniami odnośnie ceny jajka w AMI proponuję podejść ostrożnie i poczekać do zakończenia sezonu. Cena i może jest porównywalna, do tego co płaci konkurencja, jednak w większości wypadków inne zakłady płacą zaliczkowo 4zł+vat. Nie wiadomo czy 4,28zł to zaliczka czy ostateczna cena. Poza tym od kilku lat nie było w AMI dopłat do wartości biologicznej na koniec sezonu. A zakłady podobno wypłacają takie bonusy.

Na koniec pozostaje jeszcze kwestia skubania gęsi. Cała Polska skubie gęsi, a w AMI masz zakaz, nie wiadomo dlaczego.

 

Z niecierpliwością oczekuję końcowych postanowień AMI i podsumowania sezonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie odstawiasz do innego,oskubiesz i trochę zrekompensujesz sobie koszty,bo pierze w tym roku będą droższe niż w ubiegłym,a to dosyć spory zastrzyk gotówki.Olej ami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście teoretycznie wszystko wydaje się proste z AMI podpisana jest umowa na odstawe jaj w 2009r do roku 2016... i wtedy nikt nie zabraniał skubać takze dopiero po 2016 mozna cos zmienic... ale czy po 2016 jeszcze w ogole będą gęsi reprodukcyjne u nas to nie wiadomo także narazie trzeba się ciszyc z tego co jest:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pierze droższe? o ile i od jakiej kwoty?

Zakłady za pierze poubojowe miały 150zł /kg , to może ktoś napisze ile jest warte ekologiczne pierze?

 

I do siódemek!!!

co to znaczy: cieszyć się z tego co jest?

Trzeba szanować pracę i siebie oraz tłumaczyć ZD , że jak nie będzie nas to i nie będzie ZD... Chodzi mi o to , że nie będą miały EXTRA jednorazowego zarobku na gęsinie...

A czytaliście to?

(...) Zapisy o brzmieniu: „średnia waga gęsi powyżej 6 kg – bez klasyfikacji” interpretowane są w sposób dowolny. Pracownicy firmy uważają hodowców za niepiśmiennych i nierozumnych, a rozliczają kontrahentów wedle aktualnych potrzeb firmy.

 

 

W dokumencie odstawy przyjęto gęsi w I klasie, a na fakturze w 100% rozliczono je w II klasie. Czy był powód takiego rozliczenia? Oczywiście, że nie, ale właścicielowi najbardziej to odpowiadało, w jego własnej układance.

 

W ten sposób właściciel zapłacił hodowcy ponad 100 tys. zł mniej niż wynikało z dokumentów odstaw. A hodowcy pozostało jedynie wdać się w kilkuletni proces sądowy, ponosząc dodatkowe koszty i cierpliwie czekać, bo mottem działalności firmy Ingor jest hasło: „w sądach różnie bywa”. Stąd częste procesy sądowe firmy (obecnie minimum 3 nowe wynikające z nieprzestrzegania umów kontraktacyjnych).(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników

 

Reprezentuję firmę CEDROB S.A., w obecnym roku chcemy poszerzyć swoje pole działania w sektorze produkcji gęsi, o tak zwany produkt ekologiczny. W tym celu pragniemy nawiązać kontakt z hodowcami gęsi posiadającymi certyfikat ekologiczny na produkowany przez siebie produkt. Hodowców spełniających powyższy wymóg zapraszam do kontaktu z moją osobą pod numerem tel. 696 037 352.

 

Z poważaniem

Michał Ozdarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W poprzednim wpisie omyłkowo podałem zły numer telefonu.

Poprawny to 696 037 452. Za pomyłkę z góry przepraszam.

 

Z poważaniem

Michał Ozdarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak pusto, czyżby nikt już nie hodował gęsi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha ha juz nawet harpagany cwaniaki nie dają rady nerwy siadają bo to nie wioskowe zadymy kto bandzior lepszy to rzundzi ha ha ha ha ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...