Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam gęsi wolnorynkowe, 4000 sztuk. Gęsi gotowe do sprzedaży będą w październiku. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o minionym sezonie hodowli gęsi. bo u mnie wyszło kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich gęsiarzy, jak tam minął wam zeszły sezon? chodzi mi głównie o pierze, ja w tym roku nastawiłem się na pierze ale niestety wasze prognozy lepszych cen nie sprawdziły się zupełnie i teraz nie wiem czy po prostu dałem się oszukać handlarzowi czy faktycznie ceny były takie jak proponował ten mateusz55549,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:) niestety jeżeli chodzi o pierze to tak jak wspomniałeś nie był to dobry sezon.... z tego co mi wiadomo pierze skupowano po 70 - 90 zł zależy od podskubu... a ile Tobie zapłacił handlarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli chodzi o poprzedni sezon z gęśmi to pewnie każdy wypowie się inaczej... dla mnie był to sezon przeciętny ale nie ma powodów do narzekania byle nie było gorzej mam stado reprodukcujne także nie mogę wypowiedzieć się na temat gęsi tuczowych ale chętnie posłucham również waszych opinii bo może sie okaże, że tucz bardziej opłacany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te cale gesi to jedna wielka lipa juz drugi rok hoduje tyle zeby wlasne zboze skarmic bo ziemie slabe mamy. Biore tylko jedno wstawienie ok 4000szt i taK po podliczeniu tego wszystkiego okazuje sie ze w tym roku zostalo z tego interesu kilka procent wiecej niz wziąlbym sprzedając slome i zboze wlasnej pracy to juz nie licze bo nerwy słabe.

A na przyszly rok zapowiadają obnizke d6 7,5n wspólczuje tym którzy mają kredyty.

Mam tylko jedno pytanie czy to prawda ze ostatnie uboje w tym roku po 7,5n poszly bo dochodza do mnie sprzeczne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga Chłopy!!!

 

Jajko ma być po 6.50 dlatego ,że cena pierza była niska!

 

Pozdrawiam!

 

Na Prima Aprilis chyba za wczesnie za zywiec oferuja 7,5n to jak jajko moze tyle kosztować ???

Chyba ze Z.D gest będą miały i nioskarzom dołożą (hehe).

A W NOWYM ROKU ZYWCA PO 12, JAJA PO 15 I ZDRÓWKA PRZEDE WSZYSTKIM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gęsi zaczynają się nieść...

Indykpol -myśli ile płacić...

Ostrów- negocjuje....

 

A może czas się zrzeszyć? Opatentować Polski smak gęsiny hm?

 

 

P.S. po cenie 6.50 choć troszkę tu się ruszyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Skupy rozpoczęte a ceny nie ma !?

Powinno być tak: nie ma ceny -nie ma jajek !

Za chwilę nie będzie wyników...a później tekst ,że Niemiec nie chce jeść gęsiny itd.

Wieje nudą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Powinno być tak: nie ma ceny -nie ma jajek ! "

a tu cisza jak zawsze...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym świetleniu masz ustalone wszędzie zaliczkowe ceny i tak Animex 4,00zł netto,Sedar 4,00zł netto i w pozostałych ZWD podobnie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AMI Mikstat na chwilę obecną nie ma ustalonej żadnej ceny. Nawet zaliczkowo nie potrafią powiedzieć ile będą płacić.

Śmiech na sali, biorąc pod uwagę, że za tydzień mają termin zapłaty za pierwsze jajka.

 

Jak ceny w innych zakładach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy podpowiedzcie czy warto brać paszę z DOSSCHE dla gęsi niosek jakie wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie ile dołożyliście w tym roku do chowu gęsi. Bo u mnie było nieciekawie wręcz tragedia.

Po tak trudnym roku w hodowli gęsi czy ktoś z Was odważy się na hodowle gęsi w 2016 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W latach 60 , 70, 80 , 90 - tych, z wiosek uciekała młodzież najbardziej inteligentna i bystra, najgłupsi zostawali na wsi, ich potomkowie hodują teraz drób w naszej pięknej ojczyżnie. Ile jeszcze musicie przyjąć znieważeń i kopów od zakładów drobiarskich aby nauczyć się rozumu.Hodowla gęsi , to najgłupsze zajęcie jakie można sobie wyobrazić, kiedy czytam wasze posty dotyczące opłacalności produkcji robi mi się niedobrze. Jak długo zakłady drobiarskie będą wykorzystywać waszą naiwność ? Organizujcie się w grupy producenckie, zrzeszajcie się, w działach kontraktacji śmieją się z was , pojedyńczy hodowca dla nich się nie liczy, w grupie będziecie mieli dużą siłę przebicia.Zmądrzejcie wreszcie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...