Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym poinformować czytających to forum iż hodowcy gęsi już nie liczą strat w tym roku oni je już mają . Zbliża się czas nowych wstawień gęsi reprodukcyjnej ,praktycznie chodowca nie ma żadnego wpływu na cenę pisklęcia na dzień dzisiejszy przy cenie piskląt do tuczu od 4,00zl. do 5.00zł za szt. cena pisklęcia do reprodukcji w cenie 25.00złza szt.wystawiona przez INSTYTUT w KOŁÓDZIE WIELKIEJ w związku z tym prostym porównaniem mam pytanie do przedstawicieli Instytutu; czy jest to uczciwe w stosunku do chodowców ,moralne,ekonomicznie uzasadnione ,- miałbym jesze bardzo dużo pytań , moim zdaniem cena pisklęcia do reprodukcji powinna się kształtować w granicach 12.00-15.00 zł w innym przypadku ci chodowcy którzy trzymają od 800 do 1250 szt stado gęsi będą rezygnować z tej produkcji sam jestem chodowcą i naprawdę sporo wiem już na temat tej produkcji ,oczywiście można powiedzieć że rynek kształtuje cenę jednak śmiem twierdzić że nie do konca ,radzę chodowcom którzy w tym roku mają zmianę stad aby dobrze przemyśleli tą decyzję składa się na to wiele czynników ;ptasia grypa ,cena pisklęcia reprodukcyjnego, cena żywca gęsiego,cena jaja wylęgowego perspektywa nie napawa optymizmem poza tym nerwowe zachowania przedstawicieli zakładów nie słuchanie tego co mówią chodowcy totalny monopol produkcyjny.Na koniec o sytuacji z mojego podwórka ;cena jaja zapł. 2.80 zł.netto ale zapłodnienie pod psem,cena tuczki 5.00 zl netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdza się sytuacja iż chodowcyy gęsi albo są tak ubodzy że nie mają dostępu do internetu albo są tak manipulowani przez przedstawicieli zakładówże milczą ,zresztą przedstawiciele zakładów też milczą minął miesiąc od momentu ostatniego postu i nikt nieśmiał zabrać głosu na temat tej produkcji , zupełnie niezrozumiała sytuacja wnioskując po liczbie odwiedzin zainteresowanie jest spore ale aktywność nikła ,szanowni państwo serdecznie namawiam do wyrażania opini na temat produkcji gęsi w polskich naprawdę ekologicznych warunkachb ii przestańmy być biernymi oserwatorami tego co robi polityka róbmy swoje bądżmy czynni a nie bierni w stosunku do samych siebie teraz żeby być konsekwentnym z własnego podwórka ; cena jaja 2.8 netto za zapł. pisklę 5.00 netto cena żywca bez zmian w umowie5.00 netto za kg. ja nazywm to końcem produkcji naprawdę ekologicznej polskiej gęsi i jeśli nasi decydenci myślę tu o przedstawicielach narazie zakładów ubojowych z którymi my chodowcy mamy umowy kontraktacyjne dalej będą nas oszukiwać że nie mogą dać innej ceny bo niewiedzą po ile sprzedadzą to co od nas kupią to zadam proste pytanie i chciałbym aby ktoś z przedstawicieli zakładów udzielił mi ---nam prostej odpowiedzi ; kto tu kogo chce albo stara się OSZUKAĆ POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie mam pojęcia jak można w takich warunkach wyhodować tgz. ges ekologiczną z której przecież nasz kraj słynie .W tej sytuacji jaką mamy aktualnie to po prostu katastrofa.Za pisklę zapłacone 5.30 za żywiec 5.20 netto a no i jeszcze klasyfikacja poubojowa a tu całkiem różnie bywa .Zboże w tym roku jest strasznie drogie. W dodatku nie można wypuszczać tych biednych stworzeń na zewnątrz gęsi to nie kurczaki i muszą wychodzić na wybiegi .Rosną i już się zaczynają robić agresywne .Jak tu człowiek może się brać za hodowle czego kolwiek jak ministerstwo rzuca mu takie kłody. Czemu zarodówke można wypuszczać na zewnątrz a ges na tucz nie?????? No przecież to te same ptaki chyba a może i nie ?????????Oj chyba będzie dokładka zobaczymy co będzie dalej??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym poin formować że "Cedrob" Niepołomice, podniusł cenę żywca gęsiego na 5,2 netto. (w umowie było 5 zł netto). Pozdrawiam aalex23.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum hodowców i producentów gęsi , zbliża się powoli kniec ubojów gęsi zaczyna się czas przygotowania nioski do reprodukcji chciałbym się dowiedzieć co myslą chodowcy i producenci gęsi o minionym sezonie i nadchodzącym sezonie w świetle obecnych cen żywca i suszy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem hodowcą gęsi tuczonej i tego roczny sezon oceniam za nijgorsz w mojej karieże a już parę ładnych lat się w to bawię.Spadek ceny żywca na 4.80+vat wysoka cena zbuż i pisklę też nie tanie to mnie zniechęca do dalszej produkcji .Na przyszły sezon nie planuję żadnych wstawień bo już nie mam z czego wzbogacać zakładów drobiarskich myślę żę połowa hodowców jest w podobnej sytuacji .Zakłady się bogacą na koniec sezonu hwalą gigantycznymi zyskami a biedny hodowca wstydzi się przyznać swoim minusem na kącie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podzielam zdanie kolegi po fachu.Dodam jeszcze ze swej strony że stuacja w reprodukcji wygląda jesze bardziej niekorzystnie bo gęsi reprodukcyjnej ubyło w tym roku bardzo dużo ze względu na kompletną nieopłacalność tej produkcji i wyniszczającą działalność zakładów drobiarskich.Nie bez winy jest też tu Krajowa Rada Drobiarska -Izba Gospodarcza wraz z Instytutem w Kołudzie poprzez windowanie cen pisklęcia do reprodukcji.W przepisach polskich jak również dyrektywach unjinych produkcja gęsi jest pomijana ,chociażby problem ptasiej grypy lub fundusze unijne na odtworzenie stad rodzicielskich. Sytuacja w tym kierunku produkcji wygląda tragicznie i obawim się najgorszego zaniechania produkcji jeśli nie powstanie silne lobbi chodowców i producentów gęsi wraz z zakładami drobiarskimi które naprawdę będą uprawiały ten biznes fer -play .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie na forum postanowiłem się odezwać i sprowokować co niektórych hodowców i producentów do przekazywania wiarygodnych informacji w tym kirunku produkcji.Moim zdaniiem im wiecej wiarygodnych informacji tym łatwiej podejmować decyzje dotyczące produkcji.Byłbym bardzo wdzięczny za podawanie informacji na temat cen żywca gęsiego proponowanych przez zakłady i cen jaja wylęgowego na sezon 2007.Ze swej strony mogę podać informację iż na dzień dzisiejszy ze strony np. INDYKPOLU nie padły żadne konkretne wiarygodne ceny.Ten rok kolejny zresztą śmiem przypuszczać pokazuje o wniszczającej polityce zakładów ubijających gęsi nastawionych na maksymalny zysk zapominaj ących że tak naprawdę zawdzięczają ten zysk hodowcy.Śmiem twierdzic że powoli dająca się zauważać spadkowa tendencja wielkości produkcji gęsi w Polsce nie leży po stroni hodowców czy po stronie rynku jak to przedstawiciele zakładów próbują od wielu lat tłumaczyc nam hodowcom tylko po stronie zakładów w Polsce. Maksymalizacja zysku i naprawdę konkurencja polsko - polska na rynku niemieckim oraz rzeczywisty brak rynku alternatywnego na naszą polską gęś owsianą

powoduje taką sytucje na naszym rynku gęsim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dronio indykpol to wogole odpada z gry pod kazdym wzgledem nawet nie pytaj o ta firme jakies tam pomruki z zakladow chodza o cenie 6.00- 6.30zl i o pisklakach marcowych 6zl ale o konkrety trudno -branza odzywac sie! co jest wymarcie -kurczakosy nawijaja codzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję informacji na temat tuczu gęsi.

-ile piskląt można wstawić na 1 metr i w jakim wieku wypuszcza się na wybiegi

- jaka temp. na hali musi być przy wstawieniu piskląt i w kolejnych dniach.

- jak długo trwa tucz i w jakiej wadze końcowej oddaje się do ubojni.

- czy można sprzedać pierze i w jakim wieku robi się podskub.

Za wszystkie inne informacje z góry bardzo dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka świerzych informacji jak obecnie ZD proponują cenę za gęsi na sezon 2007. "BIK" z Jędrzejowa 6zł/kg. brutto. ZD "CEDROB" Niepołomice 6 zł/kg. netto; Kempno, Ostów Wielkopolski 6,80 zł/kg. brutto. "AMI" Kalisz 6,5 zł/kg netto. "Animex" Dębica, na razie wogóle nie wyszła z ceną. Jak macie jakieś inne oferty to proszę napiszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nareszcie jakieś informacje , wielkie dzięki , chciałbym prosić hodowców nioski też o jakąś informację o cenach jaj wylęgowych na sezon 2007 bo umnie na podstawie kalkulacji zrobionej na ten rok powinniśmy otrzymać cenę za jajo zapłodnione 3.68 brutto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że Animex Suwałki 6zł netto ??? Mam informację, że wyszły z ceną 5,60 netto. Ile Animex Dębica i Animex Ekodrob Iława ?

 

Jeszcze chciałem dodać że ZD Sówałki płacą 6 zł/kg. netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekodrob ilawa 5.70 netto cienko exdrob kutno 5.80 tez cieniutko ludzie kompletna klapa nawet bik cichutko z cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no informacje są trochę sprzeczne jeśli chodzi o cenę tuczki ale ja sam spotkałem się z podawaniem sprzecznych informacji cenowych przez zakłady może dlatego że same zakłady nie wiedzą ile dać bo wszyscy twierdzą że uprawiają ten biznes w ciemno. Bardzo bym prosił o podanie jakichś ofert cenowych jeśli takowe są na jajo gęsie wylęgowe bo ja nie słyszałem jeszcze żadnej.Biorąc pod uwagę cenę jaja ubiegłoroczną i wzrost cen pasz i środków do produkcji na dzień dzisiejszy w/g kalkulacji jajo gęsie zapłodnione musi kosztować 3,50 zł netto przy założeniu że chodowca zarobi na własne utrzymanie.Szanowni chodowcy zacznijmy chyba rozglądać się za jakąś alternatywą w swoich gospodarstwach o małej produkcji gęsi w naszych gospodarstwach musimy zapomnieć na rzecz gigantów i globalizacji . Tak naprawdę niemiec i tak nie wie czy je gęś ekologiczną owsianą wychodowaną u chłopa w stadzie 1000-2000szt.na własnym zbożu i trawie z łąki czy też je gęs wychodowaną na fermie 20 000-60 000 tys.szt na paszy przemysłowej od początku do końca . Kiedyś już pisałem o trudnej sytuacji chodowców w tej branży , dzis potwierdza się to ,i sytuację taką zakłady ubijające gęsi mają na własne życzenie. Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wie po ile w tym sezonie będą pisklęta gęsie?A po ile zaczęły płacić wylęgarnie za jajo,bo podobno już jakieś ruszyły w zeszłym tygodniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wie po ile w tym sezonie będą pisklęta gęsie?A po ile zaczęły płacić wylęgarnie za jajo,bo podobno już jakieś ruszyły w zeszłym tygodniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś pyta o ceny poto tylko aby być zorjętowanym co do produkcji gęsi to odsyłam do postów wstecz i tam można dowiedzieć się o tej produkcji, na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda bardzo nieciekawie , cena jaja zapłodnionego 3.20 netto poza tym cisza .pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ssanowni hodowcy jeśli chodzi o cenę żywca gęsiego to z informacji od hodowców jakie posiadam to w całej niemal Polsce na dzień dzisiejszy mówi się o cenie 7.00zl za kg netto po raz pierwszy takie sygnały o cenie też co niektórzy hodowcy przyjęli bez entuzjazmu ,ale ja osobiście myślę że jest to cena w miarę rozsądna i do przyjęcia , są też sygnały z kraju o cenie jaja gęsiego zapł. 3.50 zł. netto czyli układało by się to w jakąś logiczną całość zakładając cenę pisklęcia w granicach 7.00 zł. za szt netto. Niewiadomo jak zachowają się zakłady ale wiem napewno że wielu hodowców kur i indyka rzuci się na produkcję gęsi .Chciałbym przestrzec tych którzy z tą produkcją nie mieli doczynienia oby się mocno nie rozczarowali.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dronio4 gdzie sa takie ceny 7.00 zl netto?????????? ja dzwonilem przed 10 lutego i nigdzie nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM U MNIE SEZON 2007 6,50 PISKLAK MARCOWY 5,70 CENY BRUTTO POZDRAWIAM CO U WAS KOLEDZY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam;

dronio4 faktycznie skąd masz takie informacje odnośnie cen.....7,00 ?

exdrób kutno zaproponował 6,10 netto.....stąd moja ciekawość.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drop ostrów wlkp.-6,00 netto

 

 

Słaby ruch w tym temacie.Gdyby więcej ludzi sie wypowiadało,to widać by było jak płaca zakłady w Polsce,i czy jest szansa wogóle dyskutować z zakładem na temat podniesienia cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...