Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

jakbym pisal takie bzdety ze cena owsa leci w dol to byloby ok bo kulturalnie dobra zwijam sie z tego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w koncu sie przestaniesz odzywać.Nadal nie rozumiem o co ci chodzi,jak oto że lepiej sprzedać temu co więcej zdaje,to nie możesz tego napisac normalnie.

 

 

"Dużo lepsza cene niz wieksze ilości"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie mnie ludzie pocałujcie w dupe macie w tych kłótniach takie miny jak srający kot na pustyni żałosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chicken 1234 hodowco niosek juz ci nerwy puszczaja przewidziane bylo ze wtym sezonie duzo ludzi sie wycofa z tuczu to i wam gorzej bedzie nikt tu nie jest winny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jesli czytacie forum brojlera to wiecie ze tam jest duzo ubojowcow i nakrecaja ze kurczaka duzo i ceny musza byc male... ja mam pytanie do balbinki skad masz dane ze ceny owsa leca w dol i ze nie jest zle ja dzis dzwonilem po zakladach i wszedzie pytaja czy pan wstawia zrezygnowani juz graja w otwarte karty wiec naciskac o cene szczegolnie te zaklady co bija same gesi oni tez maja SRANIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre zakłady nie chcą odbierać kurczaka jeżeli nie podpisze się umowy na gęsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.wszyscy już podpisali kontraktacje?bo tak cicho coś się zrobiło.

Jakie ceny dostaliście i czy po negocjacjach czy bez negocjacji.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7,5 netto + vat + 15 groszy za wstawienia do połowy kwietnia. Oczywiście to cena minimalna gwarantowana, ktora ulega zmianie w trakcie sezonu oczywiści zmianie w górę. Wiem co pisze bo juz 8 lat z indykpolem współpracuje jak narazie pozytywnie . Jak inne zaklady płacą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyjdzie 8 zl wiec srednio za ges ok 48 zl w ub roku wychodzilo zalezy od zakladu 38 -42 zl wiec 8 zl roznicy tak realnie liczac pisklak byl 2-2,5 zl tanszy wiec juz maleje do 5 zl itd itd niech sie pocaluja w srącą cuchnącą albo jak powiedzial pawlak szukaja glupszych od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nie przesadzaj ile ty myślisz że my reprodukcja zarabiamy ,co pisklaki to są bez żadnego nakładu i skąd ty wyczasłeś tą cenę że pisklak 2-2,5 jest droższy bo jak narazie to nawet 0.50zł nie jest droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie opanujcie się Jak narazie nie widze temartu o gęsiach, a temat w którym to ludzie sypia między soba wyzwiskami.... Lepiej mówcie po ile pisklaki u was, no i pasze z poszczególnych firm Sorry ze zapytam, ale czy na PPR są jacyś moderatorzy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobiarze: wszystkie zakłady pija razem gorzałe i mysla jak nas wyrolować a my kłócimy się i nic z tego nie mamy Proponują za jajko 3,80+vat, a przecież Niemiec zapłaci każdą cene bo gesi jest brak... Od dzisiaj koniec kłótni pomiedzy nami tylko kłótnie z zakładami

 

Ps: Gans odezwij sie Ty umiesz się kłócić o swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam marek9 ta cena 3.80 to jest od poczatku sezonu czy srednia nam proponuja cenę o 0.50zł niższą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią, że na początek a i tak nikt się niezgodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako piwrwsza cena to chyba niezła u nas na południu nigdy tak nie płacili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką macie cenę paszy u nas pierwsza tura 1025zł ale podobno już 30zł w górę.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem trochę te posty i jestem zdumiony jeśli frytka piszesz że cena 3.8 jest ceną niezłą a przecież jest to grubo poniżej kosztów produkcji to że zakłady nie chcą dać więcej a przecież mogą bo wiedzą że na rynku nimieckim niebędzie gęsi węgierskiej to to jest tylko wina takich hodowców którzy nie wiedzą po ile produkują i podstosowują się pod hasla cenowe rzucone przez wylęgarnie.Cena jaką zakłady płaciły w ubiegłym roku za jajo zapł. to3.22 to jak to się ma do ceny proponowanej teraz biorąc pod uwagę bardzo duży wzrost kosztów utrzymania stada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dronio4 zgadzam się z tobą Czym się zajmujesz? Co produkujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frytka co robisz zeby poprawić tą cenę jakie prowadzisz rozmowy ze swoim zakładem Czy z hodowcami byłas u prezesa Czy znowu minie sezon a ty stwierdzisz, ze gęsi to hobby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mówię 3.80 na poczatek to nieźle wiadomo że póżniej to będzie drożej my chcielibyśmy sprzedac jajo jak najdrożej tylko poczytaj co mówią tuczący gęsi że jak taka cena paszy i piskląt to my możemy sobie je sami hodowac był juz rok że 2 zł niemiał kto dac za pisklęta nie tak dawno.Jaką cenę za piskle daje Animex Dębica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że pisklak ma kosztować 8zł. Nie dopytałem tylko czy to ma być cena początkowa czy średnia cena w sezonie. Zresztą zakłady prognozują cenę około 8,5 zł netto. a przyjęte jest że pisklak (średnio w sezonie) jest warty tyle co kg.żywca. Ja co prawda hoduję tylko gęsi rzeźne,ale jestem zdania że każdy w łańcuchu musi zarabiać żeby łańcuch mógł funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc że zakłady prognozują cenę 8,5 zł netto -miałem na myśli cenę za 1kg/żywca gęsiego w klasie ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc alex cena jajka to połowa pisklaka przynajmniej u nas w wylęgarniach ,więc możliwe ze później napewno będzie 8,50 ale poczatki są zawsze marne oby jak najwięcej każdy z nas zarobił.Dla mnie gęsi to nie hobby i też ciężko musze przy nich robic więc my też negocjujemy ile możemy ale widocznie narazie więcej nie można co mam jajka przerobic na ciasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek9 ja hoduję gęś nioskę iprowadzę tucz kilkanaście lat także naprawdę umiem juz policzyc koszty obydwu produkcji jeśli kalkulowany koszt z 10%-ową marżą czyli zyskiem na gęsi tuczonej to 9,06 zł a na jaju gęsim zapłodnionymto 4.32zł bez marży czyli bez zysku to proponował bym tego się trzymac i o takich cenach rozmawiać oczywiście mówimy o cenach netto bo ceny z watem mają tu działanie psychologiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...