Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

co do kalkulacji kosztów produkcji gesi tuczonej jest ona na stronie internetowej www.pzhipg.com jeśli chodzi o jajko jesze jej niema a nawiasem mówią c frytka więcej optymizmu i naprawde zacznij cenić swoją ciężką robotę bo jest ona naprawdę ciężka wiem co piszę. Przez chwilę byłem na swoich starych postach naprawdę polwcam ciekawa lektura [/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kalkulacja to tak sporo zawyżona...tak patrze że jakbym tak trzymał jak oni pisza tam to zdecydowanie do tyłu...kto tle kasy na leki wydaje, albo na opalanie Ludzi pogrążyć chyba chcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat

poczytałem trochę te posty i jestem zdumiony jeśli frytka piszesz że cena 3.8 jest ceną niezłą a przecież jest to grubo poniżej kosztów produkcji to że zakłady nie chcą dać więcej a przecież mogą bo wiedzą że na rynku nimieckim niebędzie gęsi węgierskiej to to jest tylko wina takich hodowców którzy nie wiedzą po ile produkują i podstosowują się pod hasla cenowe rzucone przez wylęgarnie.Cena jaką zakłady płaciły w ubiegłym roku za jajo zapł. to3.22 to jak to się ma do ceny proponowanej teraz biorąc pod uwagę bardzo duży wzrost kosztów utrzymania stada.

 

 

dronio4 skoro ty piszesz że cena jest taka niska to niewiem na jakiej zasadzie ty masz płacone bo u mnie średnia cena w ubiegłym sezonie za jajko zapłodnione to 3,28 + wartośc biologiczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do kosztorysu to go chyba układał portier na tym spotkaniu bo praca jest cieżka ale jak to komuś przyszło do głowy zeby tak wyliczyc chyba nie zaglada do kurnika i weterynarz na etacie 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dębica za jajko na początek 4,00 brutto potem ma być lepiej, ktoś wie z jaka cena pisklęcia ?

 

ja mówię 3.80 na poczatek to nieźle wiadomo że póżniej to będzie drożej my chcielibyśmy sprzedac jajo jak najdrożej tylko poczytaj co mówią tuczący gęsi że jak taka cena paszy i piskląt to my możemy sobie je sami hodowac był juz rok że 2 zł niemiał kto dac za pisklęta nie tak dawno.Jaką cenę za piskle daje Animex Dębica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno z początku marca 7zł z pierwszych jaj[/url]

[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak po pierwszych swietleniach i co taka cisza nikt nic nie ma do dodania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przygotowania do sezonu tuczarze?Odchowalnie się dezynfekuja i wietrzą czekając na pisklaki?Jak durzo wstawiamy w tym sezonie?Jakie prognozy na cenę paszy,pisklaka i zboża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miewstawienia po świętach i jak narazie sie nie przygotowuje, a mam zamiar w tym roku wupszac jakies 4 tys na 2 rzuty a zboża to myśle ze do połowy czerwca mi powinno wystarczyc. Jak u was kształtują sie ceny pasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący, mam propozycje z dwóch zakładów - Bolemin i Ami. (Chcą dać około 8 zł z vat za kg.) Doradźcie z którym zakładem lepiej zaryzykować? gdzie nie oszukują na klasyfikacji i wypłacają w terminie pieniądze. Słyszałem o jednym i drugim dobre i złe opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,odradzam ami,choć może maja atrakcyjną ofertę,to popatrz na klasyfikację.Zostaniesz wyrżniety,gwarantuję ci to.

Z boleminem kontaktu nie miałem.

Szukaj firmy która daje może nie najwyższą cenę za kg,ale brak klasyfikacji,bo nie zawsze gęsi wychodzą 5,80-6,30 tak jak np. chce AMI.A inna waga inż ta,to cena 5zł za kg niestety w przypadku firmy z Mikstatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym co słyszę od znajomych hodowców,strach robić wstawienie w 2008,

droga pasza(niezbędna w pierwszych 3- 4 tygodniach) złe prognozy cenowe

zbóż w okresie żniw,majowe pisklęta proponują po 8.50 ,droga energia ,przekręty

w zakładach drobiarskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam anser koledzy szczerze ci temat nakreslili . najniebezpieczniejsze sa przekrety ubojowcow bo tego nie skalkulujesz mimo ze ladnie wszystko ci wychodzi jak cie oskubia i tak zerowka albo minus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zanim podpiszecie umowę zajrzyjcie na stronę z kosztami produkcji gęsi na rok 2008 a wynosi on z 10% zyskami 9.06zł netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,nikt nam nie da 9,06 netto w tym sezonie,przynajmniej w wielkopolsce.A jakby dał to zrobi taką klasyfikacje,że i tak wyjdzie średnio za kilogram grubo poniżej 8zł.

 

Pasza jedynka bodajże ponad 1100zł,bo ktoś wcześniej pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka w Cargillu 1170 ,co sądzicie o pisklętach od Sztudera,opinie moich znajomych mało zachęcające -- brak selekcji ,nie wyrównane,słabe,nie odnawiane

stada rodzicielskie.Doradżcie skąd warto brać pisklęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam.. jeśli juz tu jestem to chciałam zapytać czy ktoś z was słyszał może o środkach dezynfekujących..

moge polecić coś dobrego:D

ogólnie produkty fumagrar i fumicide cieszą się dobrą popularnością

i wysoką skutecznością:P

zachęcam, w razie jakiś pytań piszcie do mnie na maila napewno odpisze pozdrawiam:))

ps.moi znajomi bardzo sobie chwalą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dwano sie nie odzywałem ale i nie było o czym pisać,

mam takie wieści animpol (gorzów wlkp.) proponuje około 8 pln/kg

od nas (znaczy woj. lubuskie) kilka os. odstawia gęsi do lokalnych rodzinnych ubojni drobiu (chyba tak należy ich nazwy tlumaczyć) i u gęsi tych osób wykryto parawirus choroby Derzsyego, pisklęta pochodziły z Dworzysk, były to gęsi kołudzkie, stado rodzicielskie to część stada instytutu zootechniki w kołudzie wielkiej które zostało podzielone i rozwiezione po innych instytutach w obawie przed PG.

teraz pyt.

1 czy zararzone byly już pisklęta, czy moze infekcja nastąpila w czasie odchowu ?

jesli cos napisalem źle prosze o sprostowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ubojnie rodzinne to są zakłady w niemczech- jakos mi sie omineło to zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hoduje trzeci rok gęsi i w tym roku sąsiedzi co są nieco dalej odemnie się sprzeciwiają bo bliżsi nie .Przeszkadza im hałas i smród mówią że i tak nie będę hodował gęsi i tak a co można hodować na wsi albo hodowlę przenieść do centrum miast.Miałę kontrole z powiatowej wetenyrari co stwierdzono wszystko w jak naj lepszym porządku co wy na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy ten sam problem.Z dalszymi sąsiadami.Chcieli wezwać policję na smród jaki się unosił z obornika , gdy wywoziliśmy go z gęśnika. Ciekawe czy od nich to ptaszki wynoszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają , że hodowla gęsi mało opłacalna.Wszystko drożeje począwszy od zboża.To prawda ale chodzą słuchy ,że niedlugo świniarze zaczną się przestawiać na gęsi.Myślę ,że to jest duże zagrożenie dla gęsiarzy , którzy wciąż narzekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno z początku marca 7zł z pierwszych jaj
[/url]

[/code]

Pierwsze świetlenia są super .podobno u większości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...