Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja daje fatrovit plus przez pierwsze 2-3 dni dobrze jest podawac wit c dla malenstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romek31śl ciekawe jaki masz w tym interes żeby namawiać ludzi, aby hodowali gęsi nie patrząc na cenę. Być może jesteś przedstawicielem jakichś zakładów drobiarskich!

Jeśli chodzi o mnie to ja hoduję świnie i powiem ci coś jeszcze np:jeśli jest w chlewni 500 sztuk świń to mi potrzeba jeden dzień pracy w tygodniu na zrobienie

paszy. W tamtym roku miałem średnią powyżej 6 kg ale na paszach. nie opowiadaj ludziom że utuczysz gęsi na zielonce i owsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptyś co do ceny gęsi jeszcze nie wiem, może w przyszłym tygodniu będę wiedział to napiszę.

Zakł. drob. nie ma co wierzyć, że teraz podpiszesz umowę z niższą ceną a oni później podniosą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar,ale gdzie zmagazynujesz ześrutowane 20 ton owsa żeby starczyło gesiom na tydzień?

 

Nawet zielonka jest niepotrzebna żeby gęś utuczyć,wystarczy sam owies.

Wszystko zalezy od tego jaki pisklak przyjdzie z wylegarni.Jak dostaniesz badziew to stawaj na głowie i klaskaj uszami a waga nie wyjdzie.

 

Pozdrawiam hodowców z wielkopolskiej grypu producentów gesi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar49 Po pierwsze ja nie namawiam nikogo do hodowania gęsi po taki czy owakich cenach i nie pisze ze można je utuczyc na zielonce i owsie, a gęsi hoduje juz 24 lata i jakos nie prętko mi do tego zebym został przedstawicielem zakładów drobiarskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
romek31śl ciekawe jaki masz w tym interes żeby namawiać ludzi, aby hodowali gęsi nie patrząc na cenę. Być może jesteś przedstawicielem jakichś zakładów drobiarskich!

Jeśli chodzi o mnie to ja hoduję świnie i powiem ci coś jeszcze np:jeśli jest w chlewni 500 sztuk świń to mi potrzeba jeden dzień pracy w tygodniu na zrobienie

paszy. W tamtym roku miałem średnią powyżej 6 kg ale na paszach. nie opowiadaj ludziom że utuczysz gęsi na zielonce i owsie.

 

6 kilo na paszy to duzo?? Ja przez 5 tygodni pasze a potem na swoim zbozu i zielonce i przez niecałe 18 tygodni 6.95kg średnia to nie wiem jak ty je karmisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 tygodni to tak je strasznie długo trzymasz bo ja najdłużej 16 a przeważnie to juz w 15 idą a to jaka waga wyjdzie to juz lukasz 111 pisał ze dużo zależy od piskląd. Ja największą wagę miałem 6.96 ale to juz chyba będzie cięzko powtórzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja to przeważnie w 14 -tygodniu sprzedaje i mam 6kg.

PS.jestem hodowcą w tym roku dopiero trzeci rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ile u was gęsi zjadają na kilo przyrostu bo mnie przez ostatnie 2-lat, bo dłużej nie hoduje w tym roku będzie trzy lata i mnie jadły 25kg na 6kg tzn. ok.4,15 na kilo przyrostu+zielonka+kapusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 tygodni to tak je strasznie długo trzymasz bo ja najdłużej 16 a przeważnie to juz w 15 idą a to jaka waga wyjdzie to juz lukasz 111 pisał ze dużo zależy od piskląd. Ja największą wagę miałem 6.96 ale to juz chyba będzie cięzko powtórzyc

 

Źle powiedziałem bo zabieraja między 16 a 18 tygodniem a średnią tą juz kilka razy miałem. Do syta dajecie żarcia dla nich?? Bo ja ile tylko zdołaja przerobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje dowoli ,ale jak w ubiegłym sezonie nie chciały jeść np.: po podskubie jadły 900kg.2300szt. a już do końca tuczu tylko 650kg. Dobrej jakości pasza

Jaka przyczyna

Pisklęta był od 8 maja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

;:;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z podskubywaniem?? Jest to obowiazek, czy poprostu wasze checi?? Bo ja na ten przykład nie musze skubac, ale jakbym skubał to 20gr dorzucaja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z.D. Bik Porozsyłał zaproszenia do podpisywania umów kontraktacyjnych do dnia 31.03 br. gwarantuje minimalna cenę 8.40zł brutto.

Bik kiedyś sam był chodowcą drobiu i za tą cenę niech sam choduje gęsi przy tej cenie pasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to jest jako tako po japońsku.ale kto co zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy drobiarze!

Zajmuje się maszyniwym skubaniem gęsi, posiadam 4 maszynki firmy Bayla, mieszkam koło Turku jeśli ktoś byłby zainteresowany podaje mój numer telefonu 695591269

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASZYNOWE SKUBANIE GĘŚI

Drodzy koledzy drobiarze!

Zajmuje się maszynowym skubaniem gęsi, posiadam 4 maszynki firmy Bayla, mieszkam koło Turku jeśli ktoś byłby zainteresowany podaje mój numer telefonu 695591269

mam własny transport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile sobie cenisz drogi kolego Leszku od sztuki?I jak szybko skubiecie 6 tysiecy?

pozdrawiam

 

Wesołych świąt życze hodowcom gesi i drobiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Łukaszu!

Oskubanie 6 tysięcy zajmie mi niecałe 2 dni, a jeśli chodzi o cenę to biorę 55 groszy od sztuki,

pozdrawiam Leszek[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich Leszek54 czy skubiesz też reprodukcję i ile sobie cenisz od sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Leszku ja miałbym dla ciebie propozycję przyjedż oskubiesz moje gęsi i pióra sobie zabierz a ja postawię ci obiad i będziemy kwita piszę powarznie bez najmniejszej ironii poniewarz może TY potrafisz gdzieś opchnąć ten towar przy okazji chciałem zapytać ,może ktoś w kraju przerabia pióra na mączkę. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś opinie o firmie Ami ? Jak klasyfikują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Dronio4!

Jestem zainteresowany twoją propozycją ale chciałbym wiedzieć czy to są nioski czy gęsi tuczowe, oraz ile to jest sztuk i gdzie to jest, najlepiej skontaktuj się ze mną telefonicznie, mój nr tel. :695591269

pozdrawiam Leszek 54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie jak Animex Dębica płaci za kg żywca no i gdybsycie wiedzieli to jak płacą inne zakłady

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 7,80 netto

 

Koledzy powiedzcie jak Animex Dębica płaci za kg żywca no i gdybsycie wiedzieli to jak płacą inne zakłady

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich serdeczznie powitać na tym forum.Pisze po raz pierwszy czytam wasze wypowiedzi i jestem w tym wszystkim całkiem zielony.Jakieś 10 lat temu ojciec mój hodował gęsi ale ja wtedy się tym nie interesowałem teraz troche się tym interesuje i nie wiem od czego zacząć,mam obiekt 200 m2 i 4.5ha dookoła. Jak liczne stado mógłbym na tym wyhodować i jak długo trwa tucz gęsi mięsnych i jakie pieniądze musiałbym w to zainwestować? Nic na ten temat nie wiem, nie wiem nawet komu można taki towar sprzedać.Jak ktoś z was mógłby mi na ten temat coś napisać byłbym wdzięczny.Chętnie spotkałbym się z kimś z małopolski lub okolic kto mópgłby mi coś żetelnie powiedzieć /jak to się robi/ Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...