Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

to jest srednia bezposrednia i jeszcze doliczy ci 1 kg 25 dk zoladkow z gwozdziem plus 25dg watrubek chorych i o bciarzy w 1 klasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest średnia bezpośrednia i jeszcze doliczy ci 1 kg 25 dg żołądków z gwoździem plus 25dg wątróbek chorych i o obciąży w 1 klasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paoio405 to co w Indykpolu było nie tak klasyfikacja

czy coś innego???

Piszcie jakie ceny proponują wytwórnie paszowe

Piast za jedynkę 1170zł netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Indykpol,to pierwsza sprawa pisklęta,które oferują ze swoich wylęgarni,są słabe i masowo zdychają(nie działo się to tylko u mnie,ale u wszystkich,co mieli z ich wylęgarni),a co przekłada się potem na przyrost.Po drugie,gęsi się nie skubie,a czepiają się,że mają pałki.Przecież to normalna sprawa,że przy nie skubaniu,nie porastają równomiernie.Po trzecie,nie wpisują ceny gwarantowanej w umowie(czysty absurd) i zawsze cena niższa od konkurencji.Może coś się zmieniło,bo z takim podejściem daleko nie zajadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie i co nie co wyprostuję te sprawy na forum:

-paolo405: gęsi się nie skubie ,ale jak dobrze zadbasz o to ,żeby się wypierzyły to nie ma problemu z pałkami.

-Matish9: teraz nie czas na ceny pasz.

-Franek3211: 1,,25kg gwoździ to tylko twoja wina ,że się znęcasz nad gęsią i im dajesz dostęp do (GWOŹDZIA I INNEGO METALU).to normalne jak zjedzą tyle metalu ,że wątroby i żołądki chore są.

Ludzie - hodowcy chcecie mieć cenę a prostych warunków hodowli nie spełniacie..

O CZYM TU MÓWIĆ????

{ktoś by chciał tyle metalu połknąć i jeszcze żyć?, ja nie- ale są hodowcy co karmią złomem gęsi}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o Indykpol,to pierwsza sprawa pisklęta,które oferują ze swoich wylęgarni,są słabe i masowo zdychają(nie działo się to tylko u mnie,ale u wszystkich,co mieli z ich wylęgarni),a co przekłada się potem na przyrost.Po drugie,gęsi się nie skubie,a czepiają się,że mają pałki.Przecież to normalna sprawa,że przy nie skubaniu,nie porastają równomiernie.Po trzecie,nie wpisują ceny gwarantowanej w umowie(czysty absurd) i zawsze cena niższa od konkurencji.Może coś się zmieniło,bo z takim podejściem daleko nie zajadą.

Jesli chodzi o pałki to gęsi wypierzaja sie co 8 tyg i jesli nie odbiorą ci w 16-17tyg to pałki beda i to nie jest zawsze wina hodowcy w umowie powinno byc cos na ten temat i wisana dokładna data odbioru, a nie od....do..... chyba ze gesi za malo ważą ale to co innego. Pozdrawiam. ps bik 8,5netto,sedar8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptyś-wiem,że gęsi się nie skubie,ale nie ma ludzkiej siły,żeby gęś ci porosła równomiernie,zawsze jakiś odłamek procenta jest.A w tamtym okresie,gdzie gęsi było w nadmiarze,zakłady czepiały się wszystkiego,aby urwać parę złotych hodowcy.Rok 2010,chyba nikt nie powie,że zarobił na gęsiach( a nawet dołożył),wielu zrezygnowało z gęsi,co przedłożyło się na cenę w 2011.Obecnie sytuacja się odmieniła i to zakłady zabiegają o hodowcę,a nawet konkurują ze sobą cenowo,by go pozyskać.Zapotrzebowanie na gęsinę rośnie,otwierają się nowe rynki zbytu,a nowych hodowców jak na lekarstwo.

-ptyś-warunki hodowli nie przekładają się na cenę,

-warunki hodowli przekładają się na jakość,ilość i wielkość

-cena przekłada się na zysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy hodowcy!

Od pewnego czasu czytuję forum i ze zdziwieniem zauważam iż niektórzy hodowcy są niepoważni. Podstaw hodowli nie znają, Piszą bzdety, albo mają problem ze zrozumieniem tekstu.

Jak czytam co niektórych jakie osiągali wyniki produkcyjne a później piszą np o karmieniu złomem (przykład pierwszy z brzegu). Piszę tak dlatego iż wiem jak wiele czynników ma wpływ na efekt końcowy i jak trudno się wstrzelić z pisklętami, paszą i pogodą, no i ceną.

Obserwując nasuwa się jasny wniosek: z takim podejściem Polska gęś długo nie pociągnie. Nie wspomnę o tym iż są tacy co nie potrafią kalkulować i podpisują umowy łudząc się że ktoś wyskoczy w sezonie i za nich ceny wynegocjuje. Tak się szarpiąc pomagacie tylko i wyłącznie nielicznym hodowcom i ZD. Co to za negocjacje gdzie jedni podają ceny a drudzy siedzą cicho. ZD wiedzą jak liczyć byście myśleli że się opłaci (np zrobisz więcej wstawień).

Tak czy owak życzę sukcesów!

P.S Moja ostatnia kalkulacja to cena minimum 10,5 zł/za kg. Poniżej to tylko cena dla gęsi w 16 tyg ze średnią ponad 7 kg (smacznego!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie będzie jedności wśród hodowców(a nie będzie,bo zawsze wyskoczą mądrzejsi),będziemy wykorzystywani przez zakłady drobiarskie.Najlepszym rozwiązaniem, jest utworzenie grup producenckich,wtedy można negocjować ceny.Prawda jest taka,że wielu nie wie co to jest grupa producencka i na jakich zasadach działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ptyś proszę byś czytał uważnie tam nie było 1,25 gwoździ nie wiem jak wielkie stadko hodujesz ze jesteś wstanie wyeliminować metale które mogą znajdować się w owsie zielonce i słomie w tym przykładzie chodziło oto ze szanująca się ubojnia nie będzie od 20 t odejmować 1, 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest ktos kto oddaje gesi bezposrednio do niemiec ?

Jezeli tak to prosilbym o podanie nr tel. do takiej firmy lub chociaz nazwe firmy

(moze byc na PW)

ja znalazlem kolo Berlina czekam na ich odpowiedz w sprawie ceny i wspolpracy

jak sie odezwa to napisze jaka cene proponuja

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierunek niemiecki to dobra myśl w połączeniu z grupami producenckimi. Nie ma się co oglądać na pośredników/ZD i wziąć sprawy w swoje ręce. Jeśli ZD negocjują na dwa fronty to wiadomo ze zawsze znajdą kozła (hodowcę).

Franek 3211 miałem kiedyś podobnie, odliczali mi za "gwoździe", bo gęś zawsze coś na wybiegu znajdzie (u mnie był problem ze starą siatką), poza tym jak się nażrą metalu to później padają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z tymi niemcami to dobry pomysł my musimy sie narobić a śmietanke inni spijają. Polskie zakłady sprzedają gęsinę do niemiec podobno po 7Euro za tuszki i po 14 za elementy. I jeszcze jak się mówi o cenie to p.i.e.r.d.o.l.ą że im sie tak bardzo to nie opłaca, tylko chcą utrzymać rynek zbytu itd.(sory za zwrot ale żyłka mi skacze jak tego słucham)

Ja osobiscie tez szukam odbiorców zagranicą lub na wolnym rynku ale to nie takie proste. Jeszcze do tego jak sprawdzić odbiorcę, zapłata najlepiej przy odbiorze, bo może nie byc ani gesi ani kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu chce dokupic trochę poideł do wychowu co byscie mi polecili plassonROXELL czy z indora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drex-a nie myślałeś nad Big Dutchman dzwonowe,ja mam na całym kurniku i sprawują się rewelacyjnie do piątego tygodnia(zalecają do czwartego).A tak na marginesie,zna ktoś wstępne ceny piskląt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amorek111

 

przede wszystkim odpowiednia temperatura nie za zimno i nie za goraco,sucha sciolka i wentylacja dobra

ale to chyba oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że producętów jaj brak na forum,a od tego się cały biznes zaczyna.Prosze o wpisy aby była wymiana między nami informacij,ja mam oferty od 4,50-5,70,i tylko się zastanawiam gdzie te wylęgarnie były dwa, trzy lata temu gdy jaja szły w 'dół"niebyło chętnych i po 2,20,tak to jest gdy się mówi swoim hodowcom że i bez nich zakład ma jaja i to tanjej.A teraz telefony się urywają,za rok znowu nawstawiają i powturka z rozrywki a może nie nioski po 40/szt.Prosze o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć luska jesteś tak samo jak ia w tej samej sytuacji ale myślę ze to się skończy wtej chwili trzeba hodować 800 gęsi niosek + 200 gąsiorów żeby uzyskać to co na 3000rzeznejj przy takich samych kosztach i przez 4 miesiące a nie przez rok żyjąc nieświadomości jak zapłacą za jajo wcześniejsze lata było jeszcze gorzej ale ja mam w 3 roku i jak słabo pójdzie to kończę w tej chwili ANIMEX daje 58 procent ceny żywca za jajo zapłodnione tj ok 4,93 netto to zysk około 20000na moim stadzie to jest nie opłacalne i sprzedam po sezonie w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąsak podobno ma kosztować 8-10(pogłoski) zł, jeszcze na tym zarobią.........

reszte sobie sami dopowiedzcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawiam jaja 28 01 a ceny za jajo jeszcze nieznam Gąski się super niosą . Jeżeli ANIPOL zapłaci po 4,80-4,90 netto za jajo biologiczne to przy zaplodnieniu jaj na poziomie 85% cena to za każde jajo dostarczone do wylęgarni powino się otrzymać cenę 4,10 netto. Ja szacuje że odstawie 35000 sztuk. Tagrze niejest zle lecz mogło by być lepiej .DREX kup poidła automaty dzwonowe u HODOWCY.PL .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołuda w tym roku podobnie jak w ubiegłym wszystkie pisklęta przeznaczone do tuczu rozdzieliła na ZD a one dopiero sprzedają hodowcą , oczywiście tym którzy podpiszą z nimi umowę, tak więc nie ma już wolnej sprzedaży piskląt w Kołudzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj KOGO BONGO NIE WIEM CZY MASZ REPRODUKCJE Z KOLUDY ZE CIESZYSZ SIĘ Z TAKIEJ CENY CZY JESTEŚ PO PROSTU WYLĘGARNIA BO ONI W TYM ROKU ZAROBIĄ KROCIE NA NASZYM GRZBIECIE NIE DAJMY SIE ZROBIĆ W CIULA W TYM ROKU BO NASTĘPNY MORZE BYĆ GORSZY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy gesi reprodukcji nie wierzcie w to ze krajowa rada drobiarska trzyma to wszystko w garsci bo oni biora od nas na swoie utrzymanie a chyba pamietacie co bylo 2lata temu jak bylo jajo po 2zl skad one byly przecierz wszystko jest pod kontrola w/w firmy ktura oplacamy czy sie nam podoba czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...