Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

... na dzisiaj pisklęta po 5.15 netto

 

czyli z kim w tym roku - z Animex Dębica ?

jeśli chodzi o pisklęta, to słyszę, że rzeczywiści na marzec / kwiecień są pisklęta do wzięcia w wylęgarniach

 

jesli chodzi o to z kim kontrakt to z firma co pasza i pisklak nie za gotowke -w ub. roku mialem z jegomosciem bikiem bo troszke cena za kg zywca zacheca a bokiem wychodzi suma sumarum i wszystko za gotówe -tak to rownie dobrze i na wolnym rynku mozna byc i pozniej dzwonic kto da wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytranie do chwilowas. Jak wam sie odchowują gęsi w takiej wychowalni własnej roboty tez sie nad czyms takim zastanawiam, lecz słyszałem ze bywają problemy z dobrą wentlacją w takich warunkach. A wogóle planował bym wpuszczac gęsi do czegos takiego dopiero w czerwcu jako drugi rzut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My odchowujemy tak każdy rzut.

No latem szczególnie jest cholernie gorąco,jak to pod folią:)

Ale 4 wentylatory dawają jakoś radę.

Wg. mnie za te pieniądze,jeśli się nie ma odpowiednio dużych budynków,taka odchowalnia to piękna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek9 system pojenia dzwonowy profesjonalny jest najlepszy ,ale gesi to wybieg przedewszystkim a tam i pija najwiecej wiec ja mam tam poidla z plywakami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos może ilu jest hodowców gęsi w polsce?Ja słyszałem gdzieś ze kilkuset.Czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnia publikacja akademi rolniczej z poznania mowi o ok 600 hodowcow gesi w polsce . jest to branza dla odwaznych niestety jest ryzyko -ale z drugiej strony im nas jest mniej tym lepiej sie zjednoczyc i walczyc o cene itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich kolegów gesiarzy. Moze nie jestem straym hodowca bo dopiero 24 latka, ale rodzice zajmowali sie gesiami przez 20 lat takze troche orietuje sie w temacie. Umowe mam z Indykpolem Olsztyn moim zdaniem solidna i pewna firma. 23 marca mialem pierwsze wstawienie 4400 do nowej odchowalni 600 metrów kwadratowych narazie jest ok. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podzielcie się informacją o cenie jaj.

Dla mnie płacą 3,57 z watem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos pisał ze dobre są od pierwszych dni poidła dzwonowe.

Powiedzcie mi czy są awaryjne czy raczej się nie psują,chodzi mi o używane,np kilka lat.Czy warto jest coś takiego kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie poidła u siebie na fermie sprawdzają sie swietnie. Sztuka kosztuje 45 zł do 50zł mam namiary na producenta. Jak kupowałem te poidla w marcu producent przysłal mi je kurierem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru sezonach zaworki troche sie psują ale mozna dokupić same zaworki bez dzwonów. ja zastanawiałem sie nad kupnem uzywanych, ale mysle ze nowe to nowe zawsze dłuzej wytrzyma......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam takie poidła u siebie na fermie sprawdzają sie swietnie. Sztuka kosztuje 45 zł do 50zł mam namiary na producenta. Jak kupowałem te poidla w marcu producent przysłal mi je kurierem.

 

wianek a jak dużo masz tych poideł? i po jakim czasie odstawiasz te poidła by zastąpić je innymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam takie poidła u siebie na fermie sprawdzają sie swietnie. Sztuka kosztuje 45 zł do 50zł mam namiary na producenta. Jak kupowałem te poidla w marcu producent przysłal mi je kurierem.

 

wianek a jak dużo masz tych poideł? i po jakim czasie odstawiasz te poidła by zastąpić je innymi?

 

gdzie można kupić te poidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tych poideł mam 25 sztuk na 4000 do 5000 tys gesi wystarcza w zupełności. Po 2 dwóch tygodniach zastepuje je poidłami z ceownika bo jak zaczynają siegać do zaworków to potrafią rozlegulować. Namiar na producenta tel 603 924 261 adres ulica spółdzielcza 9, 63-900 Rawicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !moje ptaki juz od paru dni w dzien sa na wybiegu i maja radoche w mlodym zycie. mam pytanie jak 4tyg. gesi znosza zimno -ja wczesnie wstawilem 15 marca. ale jak ktos kwietniu wstawi to przymrozki nieraz sie w maju tez trafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie koledzy -jak gaski ''znosza'' otreby pszenne mam oferte 460zl z przywozem i na odpad owsa z produkcji platkow 350 zl z czech idzie mi paczka jak to wyglada mam zamiar dac do analizy. oczywiscie te nowosci mieszalbym z dobrym jeczmieniem lub kukurydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos forum spi uwazam ze przydalaby sie wymiana doswiadczen -jest nas malo ''gesiarzy'' postarajmy sie wyroznic -proponuje wiem ze bedzie trudno -bo zepsucie panuje spowodowane zachlannoscia-ale moze nasza branze to ominie -jesli nie - TRUDNO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli chodzi o doświadczenie. Mam pytanko do tych chodowców gesi którzy dopiero po odstawieniu gesi wyrzucają obornik, a w trakcie nie.??????????? Jak wy to robicie ????? Pozdrawiam kolegow gesiarzy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie...

A co to za problem

My robimy róznie,ale z drewnianych wiat i placu zawsze po odstawieniu rzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jeśli chodzi o doświadczenie. Mam pytanko do tych chodowców gesi którzy dopiero po odstawieniu gesi wyrzucają obornik, a w trakcie nie.??????????? Jak wy to robicie ????? Pozdrawiam kolegow gesiarzy..

 

u mnie też obornik jest usuwany po odstawieniu gęsi. Na spokojnie....

 

 

Wysłany: Czw Kwi 5 21:17 GMT 2007 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

jakos forum spi uwazam ze przydalaby sie wymiana doswiadczen -jest nas malo ''gesiarzy'' postarajmy sie wyroznic -proponuje

 

 

jestem za....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obornik po odstawieniu rowniez -nawet tak lek.wet, mi polecila -aktualnie mimo ze niby jest zimno w dzien gesi 3 tygodniowe sa na wybiegu - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMACZNEGO JAJA DORODNEGO BARANA I ZABAWY DO RANA -WSZYSTKIM GESIARZOM ZYCZE - ADAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum na wstępie chciałbym przekazać jak najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim kolegom gesiarzom dużo dużo zdrowia zadowolenia z pracy i dobrych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja również najlepsze świąteczne życzenia,no i oby nam się jako tako(zdrowo!!!)chowały te gąsiory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...