Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje wykopanie stawu np o powierzchni 50- 75 arow o glebokosci 4 - 5 metrow. Wiem ze bede potrzebowal pozwolenie z gminy i z urzedu meriolacji, ale mnie interesuja koszty wykopu, czyli najecie koparki, wywóz rozladunek przewoz ziemi we wlasnym zakresie bo mam ciagnik i przyczepy, ile bierze Kopacz na godzine czy od wielkosci stawu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz gdzie ty chesz wywieśc tyle ziemi z takiej powierzchni przyczepkami chyba nie dasz rady albo ci to zajmie troche czasu a koparki biora na godzine ok 160zł razem z autem do wywożenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziemie to ja mam gdzie wywieźć bo mam 15 Ha ziemi troche tu troche tam ... interesuja mnie koszta, a nie problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie znaiomy kopał fundamęty to najoł koparke i zapłacił 100zł/h bez odwozu. koparka na kołach ale łyszka nie mała. szybko kapali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje wykopanie stawu np o powierzchni 50- 75 arow o glebokosci 4 - 5 metrow. ....

 

A własciwie to co chcesz wykopac : staw czy jezioro ???

a na 5 metrach głebokości to co bedzie sie hodowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie godzina koparki typu ostrowek to koszt 60zl a cos wiekszego jak np. warynski to 100zl za godzine, tak na marginesie znajomy teraz kopal staw i mowil ze 3 metry to max bo woda sie nie nagrzewa a tym samym rybki nie przybieraja na wadze

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tybke tez by sie chodowalo ale glownie jak zbiornik retencyjny do podlewania chce, przeciez mozna w jednym koncu stawu zrobic glebokosc np 1,5 metra a w drugim glebokosc 5 metrow gdzie w polowie stawu bedzie np glebosksc 2,5 metra dno pod skosem i rybki by sie nagrzewaly tylko ze opowiesc typu ze biora 100 zl za godzine to mnie nie satysfakcjonuje bo nie daje mi to ogolnego wyobrazenia ile czasu by mi koparka kopala taki staw, wolalbym informacje typu koles wykopal staw 30 arow o glebokosci 3 metrow i zaplacil np 2.000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nikt ci nie da opowiedzi zależy jak sie bedziesz wyrabiał z odbiorem ziemi i głebokość 5 metrów i ok 50 arów wyobraż sobie jaka to jest kupa piachu ile ton ja zaczniesz od dziś to moze na gwiazdke wykopiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej Ci wyjdzie jak kupisz sobie swoja koparke , za 30 tys znajdzeisz calkiem przyzwoita , ktora po robocie sprzedasz nie duzo taniej. Lej jej oranzade .Wykopaniestawu cie kosztuje Twoja prace i paliwko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 arów x 5 m to wychodzi 25000 m3 pewnie 1m3 waży przynajmniej 2 tony samo wykopanie to nie problem,ale pozbycie się urobku już tak.

 

jak rozwieziesz to na 15ha to wyjdzie warstwa prawie 17cm, a to będzie miało wpływ na ziemię, być może negatywny - zależy co tam u ciebie jest pod spodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozwieziesz to na 15ha to wyjdzie warstwa prawie 17cm, a to będzie miało wpływ na ziemię, być może negatywny - zależy co tam u ciebie jest pod spodem.

 

Eeeeeee tam,rozrównać dobrze i głęboka orka po kolana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziemia jest podmokla wiec napewno jest kwasna trzeba by bylo wiecej wapna, ale staw chce wykopac na lace o powierzchni 2,5 Ha wiec jak bym to po calej łące rozrzucil, dobra wymieklem zrobie mniejszy ten staw tz o glebokosc 3 metry starcza, przeraziliscie mnie ta iloscia ziemi a raczej piachu iłu lub gliny zalezy co wykopie. Jeszcze bede musial zrobic przeliczenie jaki wogole zbiornik wodny potrzebuje ile metrow w nim pomieszcze ale o cenach piszcie dalej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od struktury gleby ale ile bedzie humusu 1 metr do 1,5 a reszta to pewnie piach zwir i co na tym pużniej ma rosnąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może torf jest na łące, to jeszcze możesz sprzedać. Zrobisz wytwórnię opału, albo ziemi do kwiatów zrobisz kasę, a dół ci zostanie gratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kopal gosc staw takigdzies o powierzchni 5 arow i glebokosci jakies 2m i czesc ziemi samochod najety wywozil a czesc lezy obok stawu to zaplacil cos okolo 1200zl nie wiem czy ci to pomoze ale prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki misiek_rolnik za info juz mam jakies wyobrazenie teraz przemnoze to przez 6 i bede wiedzial czego sie spodziewac... apropo torfu imposible ja kawalek ladki zaoralem i zrobilem maly ogordek mamie na marchewke, kabaczka, zółty groszek i ledwo co powschodzilo bo ziemia byla kwasna zapomnielismy posypac troche wapnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wybierać torf i zrobić miednicę w tym miejscu? To zajdzie Ci mułem i nawet karasie Ci z niego uciekną...

W obniżeniu terenu musisz zamknąć odpływ wody, ale ten odpływ (poprzez mnich) musi być, inaczej co dwa lata, niechcąc zapuścić stawku, będziesz musiał wybierać nanosy z okolicznych pól!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie zwierzątka, które je zwalczają ... nazywają się chyba Kaczki (przez szacunek dla ich roboty z dużej litery )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...