Skocz do zawartości
korsarz

Byk rozpłodnik problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z bykiem rozpłodnikiem czy jak to sie wachowo nazywa, mianowicie mam byka widze że chce skakać na krowy ale nieskacze czy to jest jakaś choroba czy jest inna przyczyna?? Bardzo prosiłbym osoby znające sie w tym temacie do odpowiedzi, za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile on ma lat, może nadwyreżył sobie stawy, obejżyj tylne nogi czy aby nie sa opuchnietę, albo poprostu jest za młody i jeszcze nie może,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kryje dopiero drugi rok, niezauważyłem żeby kulał albo coś. Są jakieś choroby typowe dla takich objawów u byków??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma chęć a nie wspina się to może być spowodowane bolesnością kończyn , lub prącia . W jakim stanie są racice ? Jaka jest jego waga , może jest zatuczony ? Niestety musisz też obejrzeć jego interesik , czy nie ma jakiś zmian lub owiniętego włosa z ogona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodzio no ty mi teraz dałeś zadanie jak ja mam mu obejżeć sisiaka, jak ja wchodze w jego ogrodzenie to mnie goni Zatuczony niejest ,jakiś kulawizn terz niewidze, to może żeczywiście ma jakąś chorobe związaną z interesem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie uciekaj , wtedy może zdążysz zobaczyć

Techniki nie mogę podać , bo to zależy od okoliczności . Nieraz wystarczy mocz krowy w rui , a nieraz trzeba pogłówkować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kryje dopiero drugi rok, niezauważyłem żeby kulał albo coś. Są jakieś choroby typowe dla takich objawów u byków??

Posiadasz go drugi rok, kryje drugi rok czy ma dwa lata?

Jeśli kryje drugi rok to efekty powinny być w postaci 15-to miesięcznych sztuk

Miałem kiedyś byka limousine który "wstydził" się kryć w obecności świadków. W dzień owszem, interesował się partnerkami ale robotę finalizował w godzinach nocnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On w sumie ma już 3,5 roku ja kruje tak żeby krowy wycielały mi sie wiosną, to jest jego (drugi sezon krycia) Po nim mam dopiero cielaki z wiosny kilkumiesięczne. Niemam pojęcia co mogło mu sie stać, niewiem czy wezwać weterynaża czy jeszcze poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jest już za stary, poza tym itak musisz go wymienić bo będzie krył własne córki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dojdzie do siebie to jeszcze w przyszłym roku będzie krył, jego cielaki będą miały dopiero 12 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile krów i jałówek z nim przebywa i jak już długo?

Jeśli to jest w pełni dojrzały byk i chodzi z nim nie więcej jak 30 samic do krycia, a przebywa z nimi już ponad dwa miesiace to napewno wszystkie już "załatwił". A w ogóle czy te twoje krowy wykazują jeszcze objawy rui? Jeśli są cielne to byk się nimi interesuje ale jako staremu prykowi instykt mu podpowiada że nie ma się co wysilać bo robota zrobiona. Młody to owszem by się jeszcze popisywał i obskakiwał wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka.

Byki podonie jak faceci zachowują się różnie w róznym wieku w zalezności od poziomu testosteronu.

Jak dożyjesz czterdziestu paru lat to będziesz wiedział o czym mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma pod sobą 10sztuk ale w zeszłym roku chodził do mnie wujek z krowami to ledwo zamknołem brame za nim to już było po zabiegu a w tym roku z pierwszą przyszedł to było ok a na trzy krowy nie skoczył, chciał ale nieskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A morze te twoje są o te wujowe zazdrosne i robią mu awantury,więc gostek niechce więcej lewizny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...