Skocz do zawartości
kopojno

Tucz kontraktowy bydła mięsnego

Rekomendowane odpowiedzi

Zaciekawił mnie artykuł w "Tygodniku Rolniczym" Pt. 'Tucz Kontraktowy Bydła"

 

Czy ktoś z was miał doczynienie z takim przedsięwzięciem jak "kontraktowy tucz bydła"?

 

Jak ktoś zna jakieś firmy zajmujące się tym to prosiłbym o podanie przykładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J się zajmuje takim czymś narazie mam 17 cielaków w wadze 130 kg i 15 w wadze 500 kg zakontraktowanych w Sokołowie jak czcesz to ci podeśle namiar na przedstawiciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest musisz mieć swoje czystorasowe czy dostajesz (kupujesz) od nich cielęta?? co zyskujesz na kontraktacji?? gwarantują cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
J się zajmuje takim czymś narazie mam 17 cielaków w wadze 130 kg i 15 w wadze 500 kg zakontraktowanych w Sokołowie jak czcesz to ci podeśle namiar na przedstawiciela

 

Jak możesz to podaj jakieś namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
J się zajmuje takim czymś narazie mam 17 cielaków w wadze 130 kg i 15 w wadze 500 kg zakontraktowanych w Sokołowie jak czcesz to ci podeśle namiar na przedstawiciela

Gdzie W Sokołowie Podlaskim. To nie możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon do przedstawiciela z Sokołowa 0608383702

Rejon raczej lubelszczyzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz to opisz wszystko w szczegółach na czym to polaga, gdzie trzymasz byki i jakie wymogi trzeba spełniać.

Mógł byś też napisać jak długo czeka się za dostawą i odbiorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telefon do przedstawiciela z Sokołowa 0608383702

Rejon raczej lubelszczyzny

A myślałem że w mojej miejscowości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telefon do przedstawiciela z Sokołowa 0608383702

Rejon raczej lubelszczyzny

A myślałem że w mojej miejscowości

 

Wydaje mi się że firma sięga troszke dalej niż do lubelskiego więć możesz zadzwonić i się dowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisz jak to wszystko wygląda

czy biorą tylko 100% mięsne, czy też mieszańce, jak wyglądają ceny, czy są wyższe niż normalnie, czy zakontraktowana cena jest stała czy się zmienia, jak wyglądają terminy płatności i wogóle wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat jest nadal tajemniczy .

Znalazłem artykuł w Tygodniku rolniczym o tuczu kontraktowanym bydła .

Artykuł dotyczy firmy Le-Stan http://www.pf.pl/serwis/%22Le~Stan%22+Stanislaw+Chybicki-Le~Stan----I--------N1O1R0E1C5824682B9165T1ROP10PN0V1IP0_INF.html

Kontraktacją zajmuje się od 4 lat .

dostarczane są odsadki ( w artykule podano wagę 150-308 kg.) Umowa wstępna zawarta została na 150 dni .

Za każdy kilogram przyrostu 4,50 zł . do wagi 500 kg. , powyżej tej wagi o 50 gr. mniej . Dopuszczalne upadki 3% . Dostarczane są zarówno czysto rasowe jak i mieszańce .

Wady kontraktacji :

Niestabilność w dostawach i odbiorze (czasami trzeba czekać na odbiór pół roku)

Nie ma pewności że zamówiona partia dotrze w ustalonym terminie .

Tak wygląda streszczenie tego artykułu .

Moim zdaniem trzeba podchodzić do tej oferty bardzo ostrożnie .

Z treści artykułu wynika że umowa jest raczej na niekorzyść rolnika (jak większość umów ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie koles choduje tak swinki.Firmna dostarcza mu prosieta nie mniej niz 300 sztuki puzniej odbiera (przerobił stodołe bo w oborze mu sie niemiesciły)oraz pasze ,opieka weterynaryjna tez jest ich a on za to ze tylko chodzi przy nich sypie pasze i dopilnowuje wsztystkiego dostaje 2000 zł miesiecznie od nich.To chyba dobry układ???Jako tako wiekszych warunków nieznam bo niechce sie zdradzic z kim ma taka umowe oraz na jakich szczegułowych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio byłem na szkoleniu w zakładzie miesnym w mojej okolicy i przy okazji przyjechał jakiś koleś z woj swietokrzyskiego z ofertą : dostarcza ci odsadki miesne o wadze ok 100 kg za 1000zl /szt. i sobie je chodujesz i dostarczas do zakładu na WBC + 5 % przy lidzbie powyżej 10 szt. dużych i reszta go nie interesuj co myslicie o tym?? rozmawiałem z sąsiadem i jestesmy zainteresowani są ofertą, mamy zamiar kupic 20 szt i zobaczymy jak na tym wyjdziemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobaczymy jak na tym wyjdziemy...

Pewnie jak Zabłocki na mydle.

W zasadzie to koleś zapewnia sobie zbyt odsadków i tyle. Jak dostaniesz 5% więcej to znaczy że zamiast 3000 za szt dostaniesz 3150, czyli 150 zł więcej. Jak kupisz cielę za 700 zł to zapłacisz 300 zł mniej. Takim oto prostym sposobem jesteś 150 zł do tyłu. Nie wspominając o tym że około 100 kg. to jest np 86 i nie licz na to że będzie 110. Poza tym to kto daje tę gwarancję 5%? Pewnie jedna konkretna ubojnia, bo nie ma takich możliwości coby zawarli umowę ze wszystkimi. A co zrobisz jak dziwnym zbiegiem okoliczności w tej ubojni będzie taniej jak w innych. Pójdziesz do innej, a tam twoja umowa nie jest ważna.

Jak na moje to przy 10 szt na dzień dobry jesteś 3000 zł do tyłu, a potem może odzyskasz 1500, a może nie.

Pomysł na biznes dobry, ale dla tego gościa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zawsze trzeba cos wplacac za te odsadki czy tylko na umowe ci przywoza i chowasz do okreslonej wagi ma ktos dokladne informacje??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest zwykła tranzakcja kupno- sprzedaz koleś przywozi ci odsadki ty mu płacisz( nie pamietam w jakiej formie czy na fakture czy od reki) i trzymasz je sobie aż uznasz ze nadają sie do sprzedaży,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zawsze trzeba cos wplacac za te odsadki czy tylko na umowe ci przywoza i chowasz do okreslonej wagi ma ktos dokladne informacje??????

 

 

 

raz też dzwoniłem za odsadkami myślałem o transakcji bez gotówki cielaki 0około 100kg 1000zł

byki max 24 mies minum 750kg musza mieć

odbiorą za 8,5zł WBC

a jak niechce sie płacić to na hipoteke pod zastaw gospodarstwa min 20ha więc wielkie nieporozumienie i nikt odbioru nie gwarantuje a cena jest ruchoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z okolic Bydgoszczy drugi raz kontraktuję cielaki z firmą ZMBM KOBYLIN i w 100 % nie zgadzam sie z powyższymi opiniami. Można samemu wybierac cielaki wiec nie jest tak, że ktoś wybiera za nas. Pierwszy kontrakt juz zakonczyłem i jestem bardzo zadowolony. Obecnie mam w kontraktacji 20 byczków. Oczywiście na początku 4 sztuki miały biegunke ale to raczej przez zmiane otoczenia. Teraz bardzo szybko przybierają na wadze i nie ma żadnych problemów.

Sąsiad też zakontraktował ale jałówki 15 sztuk jestem u niego czesto i widze ze towar jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz kolego napisać dokładnie ze szczegółami jak wygląda taka kontraktacja w BM Kobylin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej sprawie najlepiej jak by pan dzwonił do Pana Leszka 669-021-111 on sie tym zajmuje i super wyjasnia wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na meila oferte kontraktacji z ZMBM KOBYLIN

 

Sprzedajemy cielęta rolnikowi i podpisujemy umowę w której umawiamy się

że rolnik nie płaci za F-re. Rozliczymy ją przy odbiorze byków do uboju na z góry

ustalonych warunkach , mianowicie my zapłacimy rolnikowi za kilogramy przyrostu u

rolnika.

Rolnikowi RR - 5,00 brutto ( tyle ma mu wpłynąc na konto)

Rolnikowi VAT 5,00 netto

Wykupimy bydło do uboju za watosc D zgodnie ze wzorem:

A+(BxC)= D

gdzie A - wartość F-ry za cielęta ( dla RR brutto, dla VAT netto)

B - kilogramy przyrostu

C- cena za kg przyrostu zapisana w umowie

Przykład na jednej sztuce

Sprzedajemy cielę 100 kg za 2000+ VAT 2160

Odbieramy byka 7500 kg - 7% calo= 700 kg netto

 

700- 100 = 600 kg ( przyrost) i to jest nasza wartość B

Pozostałe wartości są stałe- zapisane w umowie

 

Rozliczenie rolnika RR

2160+(600x5,00)=5160 - wartośc brutto F-ry RR

Z tą F-rą skompensujemy naszą F-rę sprzedaży czyli potrącimy 2160

Do wypłaty 3000 zł

 

Rolnik Vat

2000+(600x5,00) = 5000+ VAT =5400

-2160 kompensata F-ry z dnia wstawienia

---------------

3240 do zapłaty

Wartość sztuk padłych (zgodną z F-rą sprzedaży potrącimy przy rozliczeniu

bydła odbieranego

Kontraktujący czyli my bierzemy na siebie 3% wartości szt padłych

Tzn na 100 szt 3 mogą paść bez potrącenia, na 33 szt 1

ale przy każdej ilości znajdziemy 3%

Jesli rolnik wezmie na kontrakację 15 szt i wartość F-ry będzie 35 000 zł

3 % od F-y to 1050 zł i to jest kwota wolna dla rolnika

Jeśli padnie mu jedna szt o wartości 2160 to potrącimy mu 1110 zł

Pozdrawiam

Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem cielaki we wziachowie w ZMBM 20szt za got 100kg wyszl 1680...polecam bo zdrowotnosc naprawdę ok ...gdybys ktoś chciał kupić to mogę pomoc podajac nr 691474202 pańi Anita...cielat naprawdę jest dużo ,ja trafiłem akurat jak było ok.300 przynajmniej tak mówili...ale ruch tam niesamowity ,jak ja tam bylam to dostalem nr ktory upowaznial mnie do wejcscia na baze (nr16)takze kupujących tam co nie miara...wwoza wywożą lądują rozladuja przepedzaja z jednego kojca do drugiego...nie wiem czy to trochę nie taki sztuczny tłum,ale robi wrażenie,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...