Skocz do zawartości
Peron

Technik Rolnik IV edycja - ważne pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Interesuje mnie zdobycie wykształcenia "technik rolnik'. Mieszkam na wsi, moi rodzice mają gospodarstwo. Ja skończyłem liceum i studia właśnie kończe. Wyższe wykształcenie o kierunku nierolniczym chyba nie wystarcza, aby ubiegać się o pomoc, chociazby z programu MŁODY ROLNIK?

Proszę kogoś, kto robił eksternistycznie ww wykształcenie o poradę: jak najlepiej przygotować się do egzaminu, skąd materiały, jak to w ogóle wszystko wygląda, czy korzystać z pośrednictwa PPR, czy bezpośrednio ze szkoły. Mój mail to: niemiec94@wp.pl, gg:1156265

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie udzielic porady na łamach forum aby oszczędzic czasu i pieniędzy jego użytkownikom, mianowicie moim zdaniem najlepszym, najszybszym, najłatwiejszym oraz najtańszym rozwiązaniem jest zdawanie egzaminu eksternistycznego bez pośrednictwa ppr (należy znaleźc odpowiednią placówkę przeprowadzającą egzaminy i się do niej zgłosic w celu uzyskania szczegółowych informacji) koszt samych egzaminów to około 200zł a materiały udostępniają (w wersji elektronicznej lub wypożyczy) wszelakie szkoły rolnicze i inne placówki tenże egzamin przeprowadzające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kissmy czy można się jakoś z Tobą skontaktować w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kissmy czy można się jakoś z Tobą skontaktować w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji?

 

proponuję forum, gdyż informacje przydadzą się również innym użytkownikom lub ewentualnie PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest w identycznej sytuacji jak uzytkoniwk Peron co polecacie? Kursy internetowe (eksternistyczne) juz raczej nie wchodza w gre bo ministerstwo zakazalo (dobrze rozumiem?) jakie inne wyjscie mam by szybko zdobyc te uprawnienia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi eksternistycznymi egzaminami jest tak, że już sam nie wiem o co chodzi, w poniedziałek będę dalej walczył z KO i OKE w Poznaniu i może coś uda mi się zrozumiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jaszczura

Jak chcesz szybko zdobyć technika rolnika to radzę się pospieszyć. Do 12 września można zapisywać się na egzamin eksternistyczny w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu. Egzaminy będą od października do grudnia w jakieś soboty. A przed egzaminami będą jakieś zajęcia przygotowacze do egzaminów, oczywiście zajęcia jak i egzaminy płatne.

Sam jadę w przyszłą środę 12.09 zapisać się i złożyć dokumenty.

 

Przypominam, że w Łowiczu egzaminów nie będzie, dzisiaj rozmawiałem z przedstawicielem komisji egzaminacyjnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą w łowiczu egzaminy po 15 października.

Dziś rozmawiałem na ten temat z dyrektorem szkoły w łowiczu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, sluchaj jak jest z tymi egzaminami??? egzaminy będą po 15 pażdziernika, ale to dla wszystkich czy tylko dla tych co już wysłali papiery? Ja należę do TECHNIK ROLNIK III i zalapie się na te egzaminy? Dziękuje za odpowiedz[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam dzisiaj do Łowicza i dowiedziałam się, że niestety u nich już egzaminów eksternistycznych na Technika Rolnika nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i do szkoly w Łowiczu gdzie odp byla NIE PRZEPROWADZAMY EGZAMINÓW, nastepnie zadzwonilem do "NASZEJ SZKOLY" i tam twierdzą , że nadal nic nie wiadomo!!!!jak zwykle oczywiście.

Jeśli Ktos jest zainteresowany tytulem TECHNIK ROLNIK zachęcam do szkoly w Toruniu. Zgloszenia są przyjmowane do jutra, należy tam zglosić się osobiście i mieć przy sobie co najmniej ok 250 zl , tzn 100 zl wpisowego i 120 zl I rata i oczywiście świadectwo ukończenia szkoły średniej....Egzaminy odbywają się w ciągu pół roku i organizują kilka spotkań...jest 7 egzaminow , kazdy po 30,75 gr..ja jutro do nich jadę a od was ktoś tam wyrusza???? "NASZA SZKOLA NIE ZWRACA PIENIĄZKOw...........bo widzieliśmy materiały, a ze nie wywiązali się ze swoich obowiązkow to ich nie obchodzi:-((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ,,,,nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że ciągle ktos Nas wkręca...te egazminy można przeprowadzać tylko do konca tego roku, pożniej już ich nie będzie. "Nasza szkoła" tylko ciagle obiecuje, że do końca tygodnia, albo do końca września czegoś wreście się dowiedzą i ciagle NIC...750 zl poszło do kosza, mozna tak powiedzieć, bo ani egzaminow, ani tytułu jeszcze nie mamy.

Na forum ciągle ktos wyskakuje z nowinkami....a co najciekawsze one okazują się też częściowo nie prawdziwe:-(

A co Wy o tym myślićie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

580 zł - szkolenie

100 zł - wpisowe

214 zł - opłata ustawowa za egzaminy (7 przedmiotów)

 

220 zł (I rata za szkolenie) + 214 zł (opłata za egzaminy) trzeba wpłacić przy składaniu dokumentów.

Tak bylo na forum....

a jak dzis dzwonilem powiedziały mi kobietki , że trzeba miec przy sobie 100 zl wpisowego i 120 I rata, widocznie w Toruniu pomylili się hehe i lepiej mieć przy sobie ok 400 zl, jeśli ktos tam jedzie:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ,,,,nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że ciągle ktos Nas wkręca...te egazminy można przeprowadzać tylko do konca tego roku, pożniej już ich nie będzie. "Nasza szkoła" tylko ciagle obiecuje, że do końca tygodnia, albo do końca września czegoś wreście się dowiedzą i ciagle NIC...750 zl poszło do kosza, mozna tak powiedzieć, bo ani egzaminow, ani tytułu jeszcze nie mamy.

Na forum ciągle ktos wyskakuje z nowinkami....a co najciekawsze one okazują się też częściowo nie prawdziwe:-(

A co Wy o tym myślićie???

 

Brak mi słów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem i do szkoly w Łowiczu gdzie odp byla NIE PRZEPROWADZAMY EGZAMINÓW, nastepnie zadzwonilem do "NASZEJ SZKOLY" i tam twierdzą , że nadal nic nie wiadomo!!!!jak zwykle oczywiście.

Jeśli Ktos jest zainteresowany tytulem TECHNIK ROLNIK zachęcam do szkoly w Toruniu. Zgloszenia są przyjmowane do jutra, należy tam zglosić się osobiście i mieć przy sobie co najmniej ok 250 zl , tzn 100 zl wpisowego i 120 zl I rata i oczywiście świadectwo ukończenia szkoły średniej....Egzaminy odbywają się w ciągu pół roku i organizują kilka spotkań...jest 7 egzaminow , kazdy po 30,75 gr..ja jutro do nich jadę a od was ktoś tam wyrusza???? "NASZA SZKOLA NIE ZWRACA PIENIĄZKOw...........bo widzieliśmy materiały, a ze nie wywiązali się ze swoich obowiązkow to ich nie obchodzi:-((

 

Szlendi i ja też będziemy w Toruniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zobaczenia w Toruniu.

 

Jak już wcześniej pisałem jutro (w środę) jadę do Torunia i się zapisuję na egzamin i te zajęcia. Trochę szukałem i sprawdzałem i jak się okazało jest to w tej chwili jedyne rozwiązanie. W Łowiczu już na 100% nie będzie egzaminu, w Wałczu już nie przyjmują zapisów i nie będą niezależnie czy jest się z PPR czy skądkolwiek indziej. IntEdu i PPR jak się okazało samo nie wie gdzie i kiedy będą egzaminy, a wcześniejsze moje i innych doświadczenia z nimi mówią że może okazać się, że w końcu nie zorganizują żadnego egzaminu. I tu nic nie pomoże żadne odwoływanie się bo oni z umowy wywiązali się, czyli za te 750zł dostarczyli materiały do nauki. Będzie można odwołać się ale do ... Pana Boga.

Następna sprawa to taka, że jak już wielu pisało na forum materiały z IntEdu a egzamin to dwie różne bajki. Materiały są niekompletne, może okazać się że dostaniemy pytanie na temat, który w tych materiałach nie został nawet poruszony jednym zdaniem. A jak się okazało na wcześniejszych egzaminach na Technika Rolnika w Łowiczu, komisja egzaminacyjna potrafiła oblewać podchodzących do egzaminu.

A w Toruniu będą jakieś zajęcia przygotowawcze i mam nadzieję że będa one właśnie pod kątem tych egzaminów.

Pamiętajcie też, że może to być ostatni moment na zdanie tych egzaminów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj się zapisałem na te szkolenie i egzaminy. Szkolenie rozpocznie się najpewniej w tą sobotę 15 września. Mają jeszcze zadzwonić. Szkolenia i egzaminy odbywać się bedą w kilka sobót od września do grudnia.

Żeby przystąpić do egzaminu należy zapisać się na szkolenie. O IntEdu i PPR nawet nie macie co wspominać bo CKU Toruń nie ma z nimi nic wspólnego.

Także polecam wszystkim bo może okazać się że to ostatnia i jedyna szansa na egzaminy eksternistyczne na Technika Rolnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dowiedziałam sie ze jeszcze można zapisać sie na ten kurs na technika rolnika gdzie zapisy byly do 31 lipca.Mam pytanie bo wydaje mi sie ze wy jestescie bardziej w tym wszystkim zorientowani czy ten kurs jest ok bo czytalam rozne opinie. Potrzebuje zdobyc takie wykształcenie wiem ze kosztuje 750 zł i na tym moja wiedza sie kończy.Czytałam gdzieś że ten kurs to straszna lipa że przysyłają jakieś materiały i na tym koniec.Interesuje mnie na czym polega ten kurs czy gdzieś są jakies zajecia itp

 

Bede wdzieczna za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Już raczej nie można zapisać się na ten kurs internetowy za 750zł. A poza tym ten kurs to była lipa, bo za taką kasę dostajesz tylko pdfy, z których możesz się uczyć. Za te 750zł nie masz zapewnionego przystąpienia do egzaminu. Jak pokazuje praktyka musisz szukać sama szkoły z komisją egzaminacyjną żeby Cię przeegzaminowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki

W takim razie zaczynam poszukiwania.może znasz taką szkołe ktora jeszcze prowadzi takie egzaminy jestem w stanie dojezdzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłam szkołe policealna na podbudowie szkoly sredniej-technik rolnik jest to cku w krakowie ktora przeprowadza do konca grudnia egzaminy eksternistyczne.

Moje pytanie jest nastepujace co dalej czy mam gdzies sie zapisac do szkoly aby przystapic do takiego egzaminu a jesli nie to skad wiem z jakich przedmiotów beda egzaminy i skad wziasc materialy

kazda odpowiedz bedzie pomocna bo jak widac jestem zielona w tych sprawach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłam szkołe policealna na podbudowie szkoly sredniej-technik rolnik jest to cku w krakowie ktora przeprowadza do konca grudnia egzaminy eksternistyczne.

Moje pytanie jest nastepujace co dalej czy mam gdzies sie zapisac do szkoly aby przystapic do takiego egzaminu a jesli nie to skad wiem z jakich przedmiotów beda egzaminy i skad wziasc materialy

kazda odpowiedz bedzie pomocna bo jak widac jestem zielona w tych sprawach

 

egzamin eksternistyczny w zasadzie polega na tym, iż przygotowac do nich należy się we własnym zakresie, jednak niektóre placówki przeprowadzają kursy przygotowawcze do tych egzaminów, natomiast w kwestii egzaminów najlepiej zwrócic się do konkretnej szkoły, która udzieli wszelkich informacji na temat egzaminów i doradzi skąd zaczerpac wiedzy;D spis przedmiotów egzaminacyjnych znajduje się na tej stronie http://rcku.home.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=181&Itemid=70 gdzieś na niej znajdowały się również bardziej szczegółowe informacje ale w tej chwili nie mogę ich odnaleźc jednak o ile się nie mylę to gdzieś na tym forum podawałem do nich link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...