Skocz do zawartości
wojtas

wycinaki do kiszonek

Rekomendowane odpowiedzi

a jeszcze lepiej jak podniesiesz i ruszysz do przodu na skręconych kołach - wtedu ładnie Ci obrywa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić wycinak do kiszonek.Oglądałem ostatnio jeden z poziomymi trzema kosami.Zastanawia mnie tylko jedna rzecz-napęd na kosy jest z jednego siłownika znajdującego sie na tylnej kosie.Siłownik jest na środku pionowo przymocowany do obudowy-Czy użytkuje ktoś taki ???Jak sprawuje sie taki wycinak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Strauttmanna Hydrofox-a z trzema siłownikami ,tyle że na tylnej jest taki bloczek z trzema parami ( po 3 z każdej strony ) tłoczków. Miałem problem z uszczelnieniem tych tłoczków , ale poza tym sprawuje się dobrze, duże znaczenie ma ostrość pił ,szczególnie w sianokiszonce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi na trzy kosy zwroccie uwage na stan tylnej ramy z kosa bo zkorodowane gna sie przy wycinaniu a zwlaszcza jak sie nie dotnie do spodu a tak bywa i sie odjezdza wtedy BIDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wycinaka z nożem chodzacym w pionie ostatnio mi nawaliła hydraulika w 360 i teraz zastanawiam się nad przerobieniem całego wycinaka tak aby była oddzielna pompa zamocowana na wom w ciągniku tylko nie wiem czy to zda egzamin

 

czy ktoś montował odzielną chydraulike do wycinaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa z trolla czy innego cyklopa i mały rozdzielacz i masz gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem o pompie od mtz bo akurat taką bym miał i oczywiście oddzielny zbiornik i rozdzielacz

 

tyle że raz coś takiego miałem zrobione i mi to nie zdało egzaminu fakt miałem inną pompę o dość dużej wydajności ale mogła być już walnięta a rozdzielacz miałem jakiś treż podejrzewam że za słaby na wydajność pompy może dlatego to mi wtedy nie działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz to zgrać względem siebie i sprawdzić poprawność działania. Pompa od MTZ nie powinna być za duża, wszak wybierak możesz podłączyć bezpośrednio pod ciągnik. Takie rozwiązanie ma dodatkowy atut, bo z reguły możesz pracować na wolniejszych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie prawdopodobnie padł mi rozdzielacz od wycinaka.

Macie jakieś namiary na sprawdzone firmy regenerujące rozdzielacze?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sam go rozebrać i zobaczyć czy wszystkie uszczelniacze i uszczelki są w porządku. Czasami mała rzecz, która jest do kupienia "w dobrych sklepach" potrafi załatwić sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem go na tyle ile to możliwe (jest to odlew w środku jedyne co można odkręcić to taki bolec z powycinanymi zagłębieniami który prawdopodobnie się przesówa pod wpływem ciśnienia i dostarcza olej raz do jednego raz do drugiego siłownika).

Na wycinaku napisane jest Duo-Matic i tyle. Kupiłem to używane. Działał 2 lata i padł. Jest to wycinak z windą i trzema kosami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak taniej będzie pojeździć po szrotach i poszukać czegoś podobnego. Jeśli jest to rozdzielacz monoblokowy (z jednej części) to raczej wyrobiony element trudno będzie zregenerować (nadlać materiału i z dopasować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjście dać do przetoczenia i dopasować nowy ów bolec z nacięciami. A nie było przypadkiem w którymś z nacięć jakiegoś oringu albo maczety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było nic. W mojej okolicy nie ma żadnych szrotów żebym cos takiego znalazł. Jedynie to maszyny sprowadzane z zachodu ale wątpie żeby ktos się zgodził sprzedać mi sam rozdzielacz.

Jutro rozbiore go jeszcze raz i popatrze dokładnie co i jak. ale jak rozbierałem to nie było na 100% nic takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przy okazji dopływ i odpływ oleju - może jest tam sitko, które może być zapchane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Więc skonczyło sie na tym ze rozdzielacz odeslalem do naprawy.

powiedzcie mi czy w rozdzielaczu (monoblok, lita kostka) jest możliwośc wymiany jakis podzespołów oprócz bolca który przełącza dopływ oleju na dwie strony? Czy jest mozliwość rozebrania takiego rozdzielacza i wymiany jakiś sekcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar kupić wycinak do kiszonek.Oglądałem ostatnio jeden z poziomymi trzema kosami.Zastanawia mnie tylko jedna rzecz-napęd na kosy jest z jednego siłownika znajdującego sie na tylnej kosie.Siłownik jest na środku pionowo przymocowany do obudowy-Czy użytkuje ktoś taki ???Jak sprawuje sie taki wycinak?

 

 

KOlego ja mam bardzo fajny wycinak na sprzedarz moj kontakt gg 1593634 a najlepiej zadzwon 781290 255 mam felle sd130 na dwa nozy wypych i docisk hydrauliczna i winada jest ma 4 predkosci posuwu noza do przodu i do tyłu dobre to jest w siankiszonce polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No więc moich zmagań z wycinakiem ciąg dalszy.

Może jest ktos na forum kto trochę zna sie na tych urządzeniach? I mógłby pomóc. Ewentualnie mam prośbe do ludzi którzy posiadaja podobny sprzęt (patrz zdj) i podali mi jak u nich podłączone są przewody (patrz schemat).

Ręce już mi opadają. Rozdzielacz wrócił z regeneracji (podobno naprawili i działa ale jakoś wątpie w to i myslę że koleś mnie oszukał) a wycinak dalej nie działa. tzn działa tylko winda, która unosi i opuszcza kosy, natomiast same kosy nie działają. jedynie tylna kosa przy opuszczaniu windy przejdzie w jedną stronę a jak podnoszę windę to się cofnie do drugiej strony i to wszystko.

Macie jakieś pomysły jak to ugryźć wszystko? A może macie namiary na dobry warsztat który rzeczywiście sprawdziłby mi czy rozdzielacz jest sprawny?

 

http://cid-e5a37052ea36bdaa.skydrive.live.com/browse.aspx/Publiczny/wycinak

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popsuł mi się wycinak do kiszonki.

Wycinak jest na trzy piły z łańcuszkami. Ciął coraz wolniej w końcu stało się tak, że piły chodzą ale opuszcza bardzo wolno. Jedno ucięcie trwa kilkanaście minut.

Nie idzie tak ciąć. Regulacja na śrubach na rozdzielaczu nic nie daje, śrubki są już prawie całkiem wykręcone. Na pusto schodzi ładnie ale pod obciążeniem stoi.

Myślę, że zepsuł się rozdzielacz, a gdzie go kupić nie wiem. Co tam naprawić też trudno zgadnąć bo to jest zamknięta kostka.

Wycinak to Straumann hydrofox.

I moje pytanie do Was, czy można zaślepić wyjścia z tej kostki na siłownik opuszczający i dać mu oddzielne zasilanie z drugiego rozdzielacza. Może ktoś już przerabiał tak wycinak ? Ewentualnie czy gdzieś można dokupić taki oryginalny rozdzielacz (moduł sterujący całą kostkę) do wycinaka i ile on by kosztował (może być stary byle sprawny)? Albo może ktoś zna zakład, który by to naprawił z jakąś gwarancją działania.

Ładowanie widełkami na przyczepkę męczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw załóż inny ciągnik od sąsiada może pompa padła. Potem dopiero rozdzielacz winny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na trzech swoich traktorach.

Wszędzie to samo. Problem pojawił się znacznie wcześniej. Pomagało wykręcenie śrub regulacyjnych. Więcej oleju szło na siłownik. Teraz regulacja się skończyła.

Choć sprawdzę jeszcze czy nie ma przecieku na tłoku siłownika. Muszę sprawdzić ciśnienie na wyjściu z rozdzielacza, bo faktycznie może być tak, że olej idzie tylko siłownik przepuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wycinarkę Vicon nożową (3 noże/kosy, 2 siłowniki po bokach, łańcuszki kątowe na narożnikach). Pękła mi kosa boczna, spawaliśmy ją już kilka razy w sumie i nie wytrzymuje podczas wycinania w pryzmie. Trzeba kupić nową kosę (nóż) ale nie mogę nic znaleźć. Wie ktoś może gdzie dostanę takie coś??

 

pozdrawiam

 

http://allegro.pl/wycinak-wybierak-do-kiszonki-i1960752885.html ja mam właśnie coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noże i ich zamienniki znajdziesz na

http://www.agrotechnika-brudz.pl/sortowanie.php3?dzial=mws&kategoria=noze_-_wycinaki_kiszonki&id=2005-07-05_17:43:04&on=tak

U mnie jednak jak pękł nóż to go pospawaliśmy z nakładką. Tzn po zespawaniu i oszlifowaniu nałożyliśmy kawałek blachy wywierciliśmy dziury przez blachę i nóż.

Przez całość przełożyliśmy śruby i skręciliśmy to. Dodatkowy spaw pomiędzy nożem i blachą. Fakt w nożu ciężko się wierci.

Wynalazek chodzi już 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...