Skocz do zawartości
wojtas

wycinaki do kiszonek

Rekomendowane odpowiedzi

interesują mnie opinie na temat wycinaków do kiszonek. jakie firmy polecacie i jakie sposoby wybierania są waszym zdaniem najlepsze, oraz gdzie można kupić taki sprzęt w dobrym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przypadkiem nie ma już takiego tematu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie tym interesowałem to wieloletni uzytkownik (miał juz kilka typów), powiedział że najlepsze są z pionowym PODWÓJNYM NOZEM, potem z jednym pojedynczym nozem, a najwięcej kłopotu moze sprawic wycinak na "3piły twoja-moja"-sąsiad ma na te piły ale kiszonkę wozi taczką a nie wycinakiem. bardzo wazne jest aby był na maszcie "windzie" bo mozesz miećwysokąpryzmę i spokojnie wytniesz. Na allegro jest cała masa wycinaków wszystkich typów. na producenta zbytnio nie patrz bo wszyscy robiąpodobne na tych samych podzespołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniej zawodnym jest wycinak toporowy - prostujesz siłownik i wciskasz za jego pomocą nóż w pryzmę. Wadą jego jest dość powolne wycinanie, ale za to naprawa ostrza jest bardzo łatwa. Wystarczy podjechać do tartaku (po wyrzucane brzeszczoty) i do dobrego ślusarza, który je przytnie na wymiar.

Koszmarem jest wybierak nożowy - właśnie opisywany wcześniej - gdzie pionowy nóż chodzi niczym piła - twoja-moja. W momencie kiedy trafia na jakąkolwiek przeszkodę się rozsypuje - wszak to stal hartowana. Koszt naprawy dość spory - kilka ładnych stówek.

Dobrym rozwiązaniem do kukurydzy jest wybierka szczękowy. Jednak jeśli masz nipociętą sianokiszonkę to może rwać "kęsy" jeśli nie dasz rady docisnąć szczęk do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam właśnie taką http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=276578666#photo i nie zamienił bym na nic innego!! A Kolego roben jeśli Ty mówisz o takim wycinaku, i że tak sie rozsypóje to jesteś w błędzie, bo ja mam 4 lata, i raz naprawiałem bo pracownik walna w ścianę. A tak wogule to jak Ty zbierasz kukurydzę czy inne na kiszonkę że masz jakieś przeszkody w pryźmie?? Jak Ty tniesz? Z kaminieniami, drótami czy co?? Bo nie rozumię!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Trioleta na 3 kosy napędzane tłoczkami, nie tych co jeną kosę mają pędzoną od tych bocznych przez łańcuszek bo te łańcuszki pękają. Najlepiej dopasyj sobie wycinak do ciągnika i czy wjedziesz nim do obory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałem kilka typów to moim zdaniem toporowy to tragedia nie da sie tym wozic kukurydzy, najlepsze jak dla mnie są te z pionowym nożem uzytkuje taki od 5 lat i nie ma z nim żadnych kłopotów. pozostawia gładką pionową ściane przez co kiszonka sie nie grzeje, a po wycięciu kostki nic sie nie rozwala i nie ma luxnej kukurydzy jak to jest w przypadku toporowego po którym trzeba jeszcze taczka wozić i po wycieciu nim nie ma czegos takiego jak gładka sciana, zapomnij o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam triolieta i się nie skarżę. Poprzednio miałem podobnego ale właśnie te kosy były połączone łańcuszkami. Nawet była taka sytuacja że ja stalem obok niego a mój pracownik uruchomił, trochę podziałało ale zaraz jeden łańcuszek pękł i to przed samym nosem. Miałem dużo szczęścia że nie rozwaliło mi go bo jakbym stał troche bliżej to katastrofa. No i to właśnie przesądziło że kupiłem drugi sprowadzony z niemiec który ma kosy wszystkie oddzielnie. Tamten to był już szrot doprowadzał mnie do nerwicy. No i ten wycinaczek sprawuje się całkiem nieźle tylko do końca nie wycina (do ziemi brakuje jakieś 10 cm). Może ktoś coś poradziłby jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym ,żebyście uściślili nazwy tych wycinaków; toporowy i na kosy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUZI25 czy nigdy Ci nie trafiło wyrzucić kamienia z pryzmy sianokiszonki? no chyba, że masz niezakamienione pole - bo i tacy szczęśliwcy istnieją Robiłem kilkaset pryzm i różne dziwy trafiały się razem z trawą.... A przy nożowym wystarczy że uderzy w zamarzniętą ziemię ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za opinie na temat wycinaków z tego co sie dowiedziałem z forum i z poza forum to najlepsze są ponoć na 3 piły i nożowe (mieczowe).Kupiłem sobie dzisiaj mały wycinak na 1 nóż VICON zrobiłem próbe w kiszonce z kukurydzy i mój mf 255 spokojnie sobie daje z nim rade myśle że bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SUZI25 czy nigdy Ci nie trafiło wyrzucić kamienia z pryzmy sianokiszonki? no chyba, że masz niezakamienione pole - bo i tacy szczęśliwcy istnieją Robiłem kilkaset pryzm i różne dziwy trafiały się razem z trawą.... A przy nożowym wystarczy że uderzy w zamarzniętą ziemię ...

Kamień to pikuś najgorsze są sprężyny od zgrabiarek i inne metalowe niespodziewanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do agnesa.Zkukurydzą każdy wybierak daje sobie radę.Problemy zaczną się w sianokiszące.Ja mam wybierak BVL hydrałliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemam doświadczenia z wycinakami to mój pierwszy wycinak ale widziałem jak znajomy wycinał nożowym sianokiszonke z całej trawy i wycioł ładną kostke mi najbardziej jest potrzebny do kukurydzy bo sianokiszonke mam w belach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SUZI25 czy nigdy Ci nie trafiło wyrzucić kamienia z pryzmy sianokiszonki? no chyba, że masz niezakamienione pole - bo i tacy szczęśliwcy istnieją Robiłem kilkaset pryzm i różne dziwy trafiały się razem z trawą.... A przy nożowym wystarczy że uderzy w zamarzniętą ziemię ...

W kopcu nigdy, bo przecie chyba nie kosisz z ziemią, tylko nad ziemią, a jak się trafi kamień to pozpierniczy Ci kosy w sieczkarni!!! To jak Ty7 tnisz i czym że masz kamienie w kopcu?? Dróty też?? To Ty zbrojenie robisz aby pryzma był "sztywna", nie rozchodziła się na boki czy co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie wozi zielonke przyczepa zbioerajaca to wszytko można złapac !!!!!!!!!!!!!! Wiadomo że sieczkarnia juz taki nr nie przejdzie chyba że gdzies w okolicach pryzmy sie zawieruszy i pójdzie z zielonka w pryzme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SUZI25 a czym ty zbierasz sianokiszonke

Ja zbieram sieczkarnią Claas-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część traw mam na GO i to miejscami mocno zakamienione. Mimo usilnych starań (wałowanie, wysokie koszenie i zgrabianie nad poziomem gruntu) nie da rady uniknąć "niespodzianek. Natomiast druty z grabiarek mi się nie trafiają - bo mam sztywno osadzone noże - i jeśli już to zatrzymuje podbierak na sprzęgle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do agnesa.Zkukurydzą każdy wybierak daje sobie radę.Problemy zaczną się w sianokiszące.Ja mam wybierak BVL hydrałliczny.

 

Specjalnie dziś odkryłem kiszonke z lucerny aby sprawdzić wycinak i jest ok.bez problemu poradził sobie jak z kukurydzą wycioł ładną kostkę i ciągnik mf 255 dal sobie rade jak na moje potrzeby to vicon sie sprawdził .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko: czy są wycinaki które radzą sobie z pryzmą wyższą jak 2 m??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy wycinak jest nowy czy dużo używany (tak myślę). Mój ma ok 2 m ale nie poradzi sobie raczej z taką pryzmą ponieważ jest stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a co ma wiek wycinaka do tego?? pytam sie bo mam pryzme 2,5m wysokości i tak jestem ciekaw czy jest cos oprócz TURa czym będe mógł wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...