Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie mam agregat z wałem strunowym, ale on dość kiepsko uprawia ziemie,zostają bryły,ziemia ciężka ,glina, zastanawiam się nad zastosowaniem innych wałów np : cambela albo croskild. co o tym myślicie? jak one się sprawują??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obecnie mam agregat z wałem strunowym, ale on dość kiepsko uprawia ziemie,zostają bryły,ziemia ciężka ,glina, zastanawiam się nad zastosowaniem innych wałów np : cambela albo croskild. co o tym myślicie? jak one się sprawują??

cambel??jeszcze nigdy nie widziałem.może masz na mysli packera.na gline jest chyba najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może masz na mysli packera.na gline jest chyba najlepszy.

 

I tu się z Tobą men2face zgadzam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem agregat uprawowo-siewny cyklotiler+wał pacera+siewnik hassia, mam pytanie, czym powinny być zalane koła zębate od cyklotilera, na górze są dwa duże otwory z plastikowymi korkami, w środku na dnie widać trochę jakiegoś oleju, ale czy to olej jakieś to trochę gęste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozrób towot z olejem i wlej z 5l

troche amatorskie podejscie do tematu...

 

Pojedz do sklepu z olejami i smarami i powiedz ze chcesz kupic smar o specyfikacji EP 000 przekładniowy.Wiadro 10 l kosztuje 50 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy użytkował/użytkuje ktoś agregat ścierniskowy konskilde z zębami vibroflex ,nurtuje mnie pytanie czy lepsze zęby sztywne(z kołkiem) czy np. vibroflex mam gleby mozaikowe ,na jednym polu jest i glina i lekka ,wiadomo na sztywno głębokość będzie raczej stała ,a na sprężynie glina za płytko a lekka za głęboko, może się mylę zależy pewnie jak mocne są sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam agregat czynny(brona wirowa) firmy EBERHARDT brakuje kilku zębów i jest problem z ich zakupem, nie mogę nigdzie znaleść do tej firmy, może ktoś posiada sprzęt tej firmy i da namiary na sklep posiadający części do eberhardta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę Posiadam agregat ścierniskowy Kwerneland turbo 2

szerokość około 5,8m i brakuje jednej dużej sprężyny do zęba może ktoś wie gdzie mozna skołować tą część . Za odpowiedzi dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki byście polecili agregat ścierniskowy o szerokości 2,6m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam agregatu podorywkowego, oglądałem kongskilde zabezpieczenie vibro flex, 13 łap gęsie stopy 3m z tyłu palce (grabie) cena 6200 i kverneland zabezpieczenie resor 7łap gęsie stopy 3m z tyłu talerze gwiazdki cena 6500 obydwa w dobrym stanie, tak się zastanawia jeden ma 7 a drugi 13 łap duża różnica co lepsze więcej czy mniej, czy będzie ciągnik(135km) miał ciężej z 13 łapami, z tyłu jeden ma grabie co one mają niby robić? drugi takie gwiazdki ,też takie nie specjalne to, czy nie lepiej szukać z talerzami i wałem, czy to jes naprawdę konieczne czy wystarczy tylko gęsie stopy do podorywki, możę ktoś podzieki się uwagami na temat tych konkretnych modeli, ziemia od piachu po gliny uprawy zboża i rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

jaki agregat uprawowo-siewny byście polecili mi

posiadam ciągnik ZETOR FORTERRA 11441 gleby lekkie i rędzina

wolał bym kupić nowy ale w rozsądnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie zastanawiam sie jak naj taniej zrobić wał uprawiający i wpadłęm na pomysł połącznie felg razem z oponami w jeden długi wał zrobieni do tego skrobaków co o tym myślicie??? czy może ktoś ma lepszy pomysł... albo możę inaczej gdzie możan tano kupić wały alebo same talerze bo rame sam bym zrobił sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie zakupu agregatu uprawowo-siewnego. Mam do wyboru 2 brony wirnikowe - obydwie 3m z hydropakiem, z tym że jedna z wałem strunowym za 5200 a druga z pełnym wałem kolczastym za 7000. Proszę o poradę, która z nich lepiej uprawi ziemię kl 4,5,6? Troche obawiam sie że ten pełny wał za bardzo ubije ziemię jeżeli będzie mokra. I drugie pytanie - jaki siewnik byłby najodpowiedniejszy do takiej brony - myśle o Amazone D7. Takim zestawem planuje współpracować z Zetorem 12145. Proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem powinieneś kupić z pełnym wałem bo na 5-6 klasie to rurowy będzie za słabo zagęszczał glebę a jeśli obawiasz się mokrej ziemi to kup siewnik z redlicami tależowymi ps. czy trzy metry to nie za mało? bo ja ciągam cztery metry a moc i klasę ziemi mam podobną pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może mi ktoś powiedzieć gdzie dostane agregat aktywny z siewnikiem accord talerzowy 2.5m bo myślę że 3m będzie zadurzy do 100konego ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego sadzisz ze bedzie za maly.Ja osobiscie ciagam JD 3140 100KM 3m aktywny Lely bez hydropaku polaczony z siewnikiem Famarol.Kuplem go z niemiec za 1200 euro.Uwazam ze jest to optymalny zestaw dla takiego ciagnika.Predkosc pracy ok 8-9 km/h wydajnosc 1.5-1.8 ha na godzine w zaleznosci od kawlka.Spalanie 7.5 litra na hektar.

poszukaj na http://www.traktorpool.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakich ziemiach robisz z tym agregatem ja mam trochę górki i tego się boje ze będę musiał redukować możesz mi podesłać filmik lub foto ja myślę o accordzie 3m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiku niestety nie mam.Ziemie mamy sredni ciezkie na podlozy gliniastym.Jest jeszcze aspekt jaki masz ciagnik bo zachodnie konie są silniejsze od "ursusowskich" i ja 100 konnym JD ciagam bez problemow a kolega ma ursusa 1222 to po robocie cały ciagnik w oleju a skrzynia goraca jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DF agrofarma 100 wszyscy mówią ze 2.5m agregat aktywny do 100km to w sam raz a ze mamy tutaj góry czarnoziemy i 3m np.aktywny plus accord koleś ciąga ursusem 17-stką i taki sam JD 170km ale ten drugi mówi ze to za mało dla Jd i dlatego ja nie bardzo chcę 3m zakładać bo stracę na prędkości a jak będę musiał zejść na terenowe to moja prędkość spadnie do 5-6km/h i myślę ze niema sensu 3m koleś mówił ze ma 2.5m accorda i myślę zakupić do tego agregat i będę śmigał do 10km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - mam pytanie, jak lepiej jest dawać nawozy pod korzeń ?? Przed czy po orce siewnej. Dlaczego pytam - zastanawiam się, czy nie zainwestować w agregat z hydropakiem. U mnie teraz to wygląda tak, że po orce (za pługiem ciągam kolczatkę) rozsiewam nawozy, potem idzie na to agregat. I następnie po tygodniu czy dwóch - jeden ciągnik leci z agregatem a drugi z siewniekiem. Myśle, że przy zmiane sposobu nawożenia i zainwestowaniu w agregat: po pierwsze - oszczędzę na paliwie na dwóch przejazdach z agregatem uprawowym (przed orką pójdą nawozy, potem pług + kolczatka i za jakieś dwa tyg agregat uprawowo-siewny), po drugie - mniej przesuszę glebą co myśle, że sie przełoży na lepsze kiełkowanie, po trzecie - mniej ugniatania gleby.

Jak to u siebie praktykujecie ?? Czym sie kierować czy wyborze takiego agregatu?? Lepszy jest z wałem Pacera, Crosskill (czy jak to sie pisze Wink) a może strunowy (rurowy). Ziemia średnia, klasa od IIIa - V.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...