Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ty masz z hydropakiem ?? Jakis strasznie ciezki to sie nie dziwie że tak ładnie robi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to było tak od Moji koledzy maja aresy TL zawieszane na standardowych talerzch 460 z hydropakami któe waża 850kg. A ares TXL na talerzach 560 waży 1320kg, a TXXL na 660 1950kg to sa wszytko wagi z wałem rurowym.

 

 

Wiec nie ma co sie dziwic. Producent oferuje 600kg obciaznika dla wersji TL w wiadomym celu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale talerze 460 to famarol chyba robił jak dobrze pamietam a 660 to byly tylko w twixie na spreżynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

famarol chyba nie robi upra-siewnych talerzowych tylko bierne nazebach i brone aktywna jak dobrze kojarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze juz nie robi ale robili bo jak swojego odbieralem to byl na placu i porównywalismy konstrukcja cieżka i masywna a talerze małe i bardzo cienkie smiesznie to troche wygladało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa a widziołeś agregat uprawowo-siewny z moskitu bo jo taki mom i jestem zadowolony.hydropak jest na dwóch siłownikach. mom go z pełnym wałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile koników musi miec ciagnik że by uciagnąć agregat ścierniskowy 2,6m (redlice z podcinaczami i talerze niwelujące i wał rurowy) bo co firma to inaczej od 80KM do 120KM podają. a jakie wy macie i jakimi to ciagacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciagam 16245 3m Kosa ale to za malo. 3m to gdzies tak do golej szostki. A 2,6 to mysle ze z 80-90 kucy. Duzo zalezy od gleby na jakiej ma smigac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2,6 na 7 łapach i 1014 ciagam go na "dwójce", a 912 na "jedynce". moim zdaniem 2,6 idealny do ciagnika ok 80KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pronara 1025A i kultywator ścierniskowy kongskilde 13 zębów(3 metry)+ 3 brony 16-stki i lata w tym bez problemu...spalanie ok 6,5litra/ha i w godzine robię ok 3 ha...i robutka ladnie zrobona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś Aresa TL na ścierniska jak się sprawuje? Gdzie wogóle mocuje się obciążniki? bo sprzedawca nie potrafił tego powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np swoim MF3065 ciągalem mandam na 7łap talerze i rurowy wał na 3 i 4 klasie po pszenicy na 7cm, i spokojnie sobie radził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

115 koni to juz jest zapas na ten agregat, i nawet na zeschnietej glebie w dobrej klasie, da sobie rade z tym obciążeniem pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zeschnietej glebie to moze nie byc zapas na zechnieta glebe dobrej klasy. Moze pojdzie ale watpie zczy z odpowiednia predkoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie, może któryś z Was użytkuje agregat uprawowo-siewny 2,70 m firmy "Henryk z Lublina"? Jeżeli tak, to proszę o opinie na temat tej maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, no ja mieszkam miedzy wrzesnia a gnieznem, wiec mozesz sprawdzic kolego sobie w necie mape opadow, ze u nas jak pada to swieto, wiec wiem co to zeschnieta gleba aż nadto...np nowe dłuta nalemiesze przy kvernelandzie starczaja na 2hektary a wiem bo u mnie pracuja takimi ursusami typu1224, w 3metrach i daja rade 2 a nikt przeciez nie goli na 20 cm w ziemi pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze do 120 km 2,7 m 7 lap to full, na ciezkiej glinie trzeba 4 terenowa smigac, a to juz nie predkosc, lepiej szybciej jechac z mniejszym niz wyciskac wszystko co sie da z 3m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no w tym przypadku sie zgodze jak glina to owszem. każdy musi sam przemyśleć co i jakie zda u niego egzamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co jest lepsze agregat ścierniskowy czy talerzówka do mojego pronara 1025a ziemia 3i4 klasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesłi masz kukurydze w płodozmianie, to polecałbym Ci talerzowke, potnie sciernisko na drobno, i szybko "badyle" że tak to naazwe sie rozkladaja, a jak same zbożą to może być "gruber" moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdania bedą podzielone, raczej każdy swoje bedzie chwalił. Ja mam grubera i jestem zadowolony, uprawiam nim dodatkowo pod ziemniaki i czasami po ziemniakach pod pszenice. A kultywator sprzedałem bo okazal sie niepotrzebny. Moim zdaniem gruberowanie ogranicza rozwój perzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...