Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie unia-grudziadz. Dobre wykonanie i logiczna cena jak na nasze warunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolmako kusi mnie cenowo bo moge go mieć 3m za 8.500zł a grudziac 13.000zł tylko niewiem co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem za 9000 2,6b z siewnikiem do poplonów za 4000 a o tym drugim to nie słyszałem o takiej firmie i nic ci nie powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ceny co podałeś to są netto

 

Unie za 14500 brutto kupisz ja mam taką oferte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie boje w tym momencie polskiego sprzetu,

moze to byl nasz pech, ale poza tym kombiakiem wszystko jest niedorobione i po sezonie dziala juz jak dla mnie na 60% tego co na poczatku

Skotarek, brzeg

nastepym zakupem do gospodarstwa bedzie plug i na 90% bedzie to cos zachodniego (zdecydowanie kverneland, overum albo cos z rabewerka, vogel noota moze w ostatecznosci jak sie cos trafi to lemken)

 

w okolicy znam kilku rolnikow ktorzy maja po pare hektarow (czytaj 100 i wiecej), z tego co widze to nie uzywaja juz polskiego sprzetu (no moze poza krukowiakiem - ale co dziwne obaj narzekaja na te opryskiwacze - jeden ma 2000l drugi 3600l oba 18m lance)

 

co do agregatu uni to bede sie mogl wypowiedziec mysle na jesieni jak nasz zrobi 2 sezon, zwlaszcza jak dostanie gesie stopki i pochodzi z wiekszym traktorem:P

 

pozdrawiam (w koncu blizej Polski ale dalej bardzo daleko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napiszcie ile kosztuje ARES 3m, KOMBI 3,7 m z Unii grudządz.

 

edit

Napiszcie ile kosztuje Expomu WICHER 2000 3 m. Który z tych agregatów do ZETORA 7341, 78 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja sie boje w tym momencie polskiego sprzetu,

moze to byl nasz pech, ale poza tym kombiakiem wszystko jest niedorobione i po sezonie dziala juz jak dla mnie na 60% tego co na poczatku

Skotarek, brzeg

nastepym zakupem do gospodarstwa bedzie plug i na 90% bedzie to cos zachodniego (zdecydowanie kverneland, overum albo cos z rabewerka, vogel noota moze w ostatecznosci jak sie cos trafi to lemken)

 

w okolicy znam kilku rolnikow ktorzy maja po pare hektarow (czytaj 100 i wiecej), z tego co widze to nie uzywaja juz polskiego sprzetu (no moze poza krukowiakiem - ale co dziwne obaj narzekaja na te opryskiwacze - jeden ma 2000l drugi 3600l oba 18m lance)

 

co do agregatu uni to bede sie mogl wypowiedziec mysle na jesieni jak nasz zrobi 2 sezon, zwlaszcza jak dostanie gesie stopki i pochodzi z wiekszym

traktorem:P

 

pozdrawiam (w koncu blizej Polski ale dalej bardzo daleko)

 

A ja jak narazie na swojego Kombiaka też nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy maszyn z UNI wyposazonych w wał croskil - czy w waszych maszynach jezeli wpadie kamien pomiedzy skrobak a wał to nastepuje zatrzymanie całego wału ????

u mnie w aresie podczas siewu potrafi stanac 3-5 razy na hektar ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie ile kosztuje ARES 3m, KOMBI 3,7 m z Unii grudządz.
ja ostatnio kupiłem kombi 4,2 za 12800 a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie ile kosztuje ARES 3m, KOMBI 3,7 m z Unii grudządz.

 

edit

Napiszcie ile kosztuje Expomu WICHER 2000 3 m. Który z tych agregatów do ZETORA 7341, 78 KM.

 

Wichera to nie ma nawet szansy do 7341 zaczepić a kombi 3,7 będzie ok koło mnie takie mają przy takich zetorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie, który jest lepszy, na niskich łapkach czy na wysokich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wicher z Expomu 3m kosztuje 11600zł +VAT

Czas oczekiwania ok. 5 tygodni

Waga 1450 kg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co namawiają mnie na agregat Pom Brodnica 3mtaki sam podobno jak kombi B nie widziałem tego tylko z foto małego jest 1000zł tańszy co myślicie ?

Bo tak w sumie to ten tysiąc to nie gra tak bardzo dużej roli ale czy warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem ta podorywke z brodnicy na zabezpieczeniach sprezynowych prawie identyko jak kos wiec mysle ze sie opłaca kupic tansza maszyne tej samej jakosci

 

/edit

sorki ja pisałem o podorywce a uprawowego nie wiedziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ale sprawa nie aktualna kupiłem dziś Unie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unia to bdb firma, świadczyć może o tym fakt, że wiele jej produktów jest kupywanych na zachodzie Europy. Sam mam KOS'a z 2004r. i nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko w firmie tu mi oczy mydlili Brodnica i Expomem ale do mojego skromnego Zetorka to jest i tak na wyrost, więc myśle że dobry wybór nie zawiodłem sie jeszcze na uni narazie. Sporo kosztował ale myśle że warto dać lepiej niż później/ort mordować sie z jakiegoś klamota i być z niego niezadowolony.

Martwie sie jak na podwórze wjadą u mnie 30cm śniegu hehe:) Co miałeś na wyposażeniu/ort standardowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zebym to pamietal

u nas byl problem bo mamy waski wjazd na podworze i ojciec sie niezle gimnastykowal.

 

co do tego wyposazenia, nie bylo nic szczegolnego poza workiem srobek i innych klamotow, zwykle waskie stopki, lancuszki do walow i chyba to wszystko, zero oswietlenia - to jest podstawowy bol, wkurza mnie to niemilosiernie

czy to tak ciezko w katalogu dac w opcjach oswietlenie maszyny?

dopiero pozniej w instrukcji czytasz ze moglbys do siewnika kupic zestaw oswietlenia

 

ja bym chcial dac od razu np 500zl i miec wszystki swiatla w siewniku od razu, a nie teraz sie palowac samemu z robota

czy to takie ciezkie? albo glupi trojkat ostrzegawczy do agregatu 3m?

ile to kosztuje unie? 15-20zl? podniescie sobie cene, albo zrobcie opcje, ale ja chce miec mozliwosc wyjazdu od dilera gotowa do jazdy maszyna a nie martwic sie o swiatelka i siwecidelka

 

kupilismy ostatnio 3 maszyny Unii, Brzegu i od Skotarka i wszyscy jak jeden maz leja na koncowe wyposazenie maszyn

 

no ale coz to sa maszyny na rynek polski

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poprostu chciałem wiedzieć co sotane:) mnie też to denerwuje to niedoposarzenia, miałem brać jeszcze poznaniaka i tam goluch kompletny nic nie miał o wszystko w opcji!! to mie też denerwuje i za najdrobniejsza rzecz potęzna kasa a ty co siewnik nowy zakupiłeś jaki ?

Boje się tylko co mój Zetor powie jak to zobaczy hehe :/ pozatym trójkąt mogli zrobić w kombuzie też nie dali wstyd!! jak policjant złapie bez świateł i trujkąta to co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie nie przejmuje co policjant powie

tu chodzi o nasze i czyjes bezpieczenstwo, zwlaszcza ze maszyna 3m to juz sporo poza ciagnik wystaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto chodzi, mój zetor drży jak głęboko robisz pod jare ? a myślałeś już o spulchniaczach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu drzy?

 

co do glebokosci to nie wiem dokladnie, ja malo robie sam, najczesciej jest tak ze ojciec poustawia i ewentualnie ja tylko jezdze ale teraz watpie zeby mnie do ciagnika dopuscil

cieszy sie tym zetorkiem jak dziecko

 

z tego co pamietam ale glowy nie dam to bylo cos kolo 5cm

co do spulchniaczy to nie robilismy nic, zobaczymy jak sie bedzie zachwowywal na nowych lapkach, wtedy moze cos wymodzimy albo sie cos pomysli o innych oponach

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie:) Drży bo boje się że może nie wyciągnąc tych 8km/h:) wiesz to tylko jakieś 62km ty masz w mtzecie 80 no spulchaniacze mi bendą potrzebne bo po wiosennej orce róznie może być . Pozatym w instrukcji to tyle ciekawych rzeczy jest że hoho spodziewałem się czegoś więcej tyle samo co w kobuzie hehe No 5cm to chyba pod buraki albo 3,5pod burak ale to zależy a pozatym jaki miałeś stary agregat? nie zauważyłeś że po tym lepiej startują buraki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...