Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgodzę się że jak zostaje słoma to lepsza będzie talerzówka. Mam i jedno i drugie i na słomie używam grubera, jednocześnie mieszam słomę z glebą i wysiewam nabudowanym siewnikiem saletrę. talerzówki używam przy dużej masie-kukurydza, rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie o tym mówie że na duża ilosc resztek pożniwnych to talerzówka, ale kolega ma racje zdania bede podzielone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem gruber ma lepszy wpływ na strukturę gleby jak talerzówka ,nie wiem co to za rzepak uprawia kolega szopen że używa talerzówki ,moim zdaniem gruber to po zbożach i po rzepaku ,talerzówka to po kukurydzy która była zbierana przystawką bez docinania, albo na odłogi gdzie trawa po pas .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rzepaku używam talerzówki bo ma większą wydajność i nie trzeba azotować słomy. Po kukurydzy raczej talerzówka chyba że ktoś ma naprawdę dobrze pocięte łodygi przez dobrą przystawkę. Ja mam niestety węgierską ze zwykłymi nożami, poza tym jak przy rzepaku talerzówka ma większą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morał z tego taki ze w gospodarstwie przydałoby sie i jedno i drugie Ja kukurydzy nie sieje ale w tym roku przydała by sie tależówka bo mi gorczyca za bardzo wyrosła i cieżko było przyorać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie czy fendt 612,150 kM uciagnie agregat aktywny 4 metrowy z nabudowanym siewnikiem w terenie lekko gorzystym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak U 1224 ciągnie aktywny 3 m w pagórkowatym terenie to Fend nie powinien mieć problemów z trochę szerszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy który agregat uprawowy bedzie lepszy? 5,6 Lech Expom czy 5,6 Kombi Unia Grudziądz? Unia jest droższa ale wydaje się solidniejsza. Prosze o opinie użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aras DSL od pięciu lat mam kombi 4,2 i iedyna rzecz która jest słabo zaprojetowana to spólchniacze śladów (zbyt blisko są dwa obok siebie i potrafi się trochę zapychać )pozatym dobra i mocna rama nic się nie gnie i ładnie wygląda pole po uprawie jednak ja do swojego dorobiłem sprzęg do siewnika i teraz jest uprawowo-siewny co do lecha to się nie wypowiadam bo niemam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy słuszne jest twierdzenie ,że na 10 koni mechanicznych ciągnika przypada 1 łapa grubera ,jak ciągnik ma 80 koni to gruber max 8 dziabek czy to zależy czy maja podcinacze czy same serca .Prosze o wasze opinie jaki szeroki i ile łap powinien miec gruber do ciągnika 80 km żeby robota szła sprawnie, ziemie od 2 do 5 klasy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnes jo zetorem 85 koni ciągna grubera 2,60 [13 łap sercowych+wał+płoza wyrównająca+grabki sprężynowe]na ziemi 4-5klasa ale nie mo lekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 8 redlic sercowych bez podcinaczy to pociągnie 80 km a jeżeli z podcinaczami to max 5 łap, np. z Unii G.

Ja mam grubera 13 łap z redlicami sercowymi + talerzówka + wał rurowy(ok.2,8m.), wcześniej pracował z nim MF 95 km i dawał radę ale teraz ciąga go MF 120 km i dopiero teraz wiem co to wydajna praca. Także moim zdaniem lepiej kupić nieco mniejszą maszynę i mieć jakiś zapas mocy niż za dużą i męczyć siebie i ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie czy deutz 105KM poradzi sobie z agregatem podorywkowym np uni na 7 gesich łap (3metroywm) na glebacg 4 i 5 klasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm sasiad 912 6łap targał to kiepsko mu szło płytko i kiepsko ogolnie

i tak sie zastanawiam i kurcze chyba sie na te 6 zdecyduje jednak czy zapas mocy jednak zbyt duzy bedzie. bo własciwe okolo 90Km zaleca prosucent a do siódemki na sprezynach unia zaleca 115 140 wiec nie wiem

poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek ma agregat podorywkowy 7 łap i też 912 szedł z nim jak nic burza, nie się męczył i nie szło mu wcale płytko. Dwa dni później zaczepiliśmy 9 łap no i z tym już miał problemy ale jeszcze w mairę szło. Ale jest także zależność czy ma przedni napęd czy nie, bo kolego kupił 9 łap z wałkiem strunowym do MTZa 82 i nie ma wcale problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój wujek ma agregat podorywkowy 7 łap i też 912 szedł z nim jak nic burza, nie się męczył i nie szło mu wcale płytko. Dwa dni później zaczepiliśmy 9 łap no i z tym już miał problemy ale jeszcze w mairę szło. Ale jest także zależność czy ma przedni napęd czy nie, bo kolego kupił 9 łap z wałkiem strunowym do MTZa 82 i nie ma wcale problemów.

 

Tedi ty chyba mowisz osercowych łapach nie gesia stopa. 912 w siodemce na gesich stopach chodzi? cos mi sie wierzyc nie chce. 912 nie ma przedniego napedu seryjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcino1984 mój błąd myślałem o sercowych a napisałem o gęsich masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z TEDIM ja kupiłem w poniedziałek gruber 9 łap sercowych z wałem strunowym 2,3 metra zrobiłem zaraz próbe i MTZ 82 4*4 smiga jak trzeba, akurat dopasowany do ciągnika można robić głęboko a ciągnik idzie jak z pługiem 3 *45cm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnes a jakiego kupiłeś, bo mój kolega Rabewerka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem grubera FRICK od niemca co miał 10 h i chodował konie stan idealny u pośrednika dałem 3050 zł z transportem na miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił w sierpniu sprowadzony także od pośrednika dał 3500zł też z transportem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...