Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

bzyczek_2 mam kombi 4,2 i trzeba zapinać te płaskowniki żeby się równo na polu robiło a tak pozatym to ja swojego to przeobiłem na uprawowosiewny bo dołożyłem sprzęg do siewnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dajcie mi przykład jakiegoś dobrego agregatu uprawowo-siewnego ;d;d; to który to w końcu polecacie ??? do 40 tys zł jak poniżej napisałem posiadam ZETORA FORTERRE 11441 ;d

 

doublet rekord-combi dan bierny + jakis lekki siewnik np nordsten, kupisz ten komplet za ok 12-14 klockow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie rurowy a jak masz bryły to może i croskil ja mam packera i O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka czy Silowolff po poprzednik Kvernenlanda? Mam gruber+talerzówkę i nie wiem zabardzo gdzie szukać podcinaczy i całej reszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarki a dleczego nie rurowy? Też szukam agregatu (mam średnie i troszeczkę ciężkich ziem) i nie wiem jaki układ bedzie najlepszy strunowy-strunowy, strunowy - rurowy, strunowy - packer czy moze Crosskil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gleby średnie {moim zdaniem} wał packera pięknie trzyma głębokość znakomicie kruszy i wciska bryły a nawet małe kamienie wschody są super można sporo zaoszczędzić na ziarnie wierzcie bo w mojej okolicy mają strunowe i rurowe ale po packewach wschody są zawsze najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój psor od produkcji roślinnej uparcie twierdzi, że zwykły wał strunowy na tyle jest najlepsze, bo tworzy idealne "łoże siewne", czyli ugniecie glebę na głebokości ok 4-5 cm i stwarza to idealne stanowisko dla ziarna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 40.

Jeśli chodzi o Pacer'a to mówił, że gleby średnie mogą go zabijać, że nie będzie ugniatał ziemi tylką ją ciągnął (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi). Pacer jest podobno najlepszy na ziemie ciężkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwny facet może faktycznie nie widział , powiec mu że wał packera ma specjalne skrobaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wał Packera- macie na myśli tą rurę z tymi naspawanym i zębami. Mam coś takiego przy agregacie pieknie równo ugniata glebę przed siewnikiem. Z pola znikają kamienie- czekam na ich kumulację. Co do zapychania się to rzeczywiscie zdarza się że potrawi przestać się obracac ale to jak sieję żyto na super piachu. Moim zdaniem jest na każdy rodzaj gleby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoz nie, jak ktos ma mozaikowe gleby, na jednej ladnie kruszy, a dojezdzasz do łąk i zapchany na amen, siedzisz i skrobiesz godzine, albo dwie, rurowy jest na wszystkie gleby, tylko nie wszedzie zrobi robote, ale wszedzie nim zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za agregatem mam wałki strunowe niby dobre ale na piachu czy ziemi bardzo pulchnej to przestaje sie krecic i wszystko sie zapycha, niewiem co zrobic czy wspawanie dodatkowych płaskowników cos pomoze a moze pianki wstrzyknąc w srodek wałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz perzu lub duzo resztek pozniwnych to wstaw z tylu dodatkowe zeby albo pusc go plytko-skrec na srubie rzymskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam bronę wahwdłową z wałem Parkera(Amazone),dobra na gleby zwięzle i lużne.Sieję tym agregatem drugi sezon,wschody wyrównane,bryły wciśnięte, kamienie też.Jest to agregat krótki więc nie obciaża zbyt podnośnika.Są w okolicy takie z wałem strunowym ale pole wygląda po nich znacznie gorzej.Jedyna wada wału Parkera to, że nie można siać w zbyt wilgotną glebę-okleji się ziemią.Prosta konstrukcja,niema co się popsuć,spotykamy szer.robocze 2,5m.3m.4m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram w 100% mam taką samą z packerem +hydropak i D7 wcześniej opisywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam takowe pytanie czy ciągnik Claas Ares 110 KM, poradzi sobie z 3 metrowym,ew 2,5( ale wówczas wydaje mi się trochę za wąski) agregatem uprawowo-siewnym z broną aktywną i cięzkim wałem, gleby: czarnoziemy, dość cięzkie ok. II klasy ???, czy może warto zainwestować w agregat zwykły uprawowy bierny, jeśli tak to jaki ??? Unia, ??? czy coś innego, chodzi mi oczywiście o uprawę po orce, bardzo proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi byc dobrze dociążony przód,uważam ze poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko do znawców Czy ciągnik Valtra A92 poradzi sobie z zestawem uprawowo-siewnym ECO 410 /unia grup/ składają się z agregatu uprawowego oraz siewnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam agregatu uprawowego dla ciągnika C4011/C360.

Nie wiem jaki wybrać bo oferta jest dosyć bogata i liczą na waszą pomoc.

Chcę go wykorzystywać do przedsiewnej uprawy pola po orce na jesieni oraz wiosną po orce zimowej.

Szerokość robocza 2.1 m czy może 2.4 m ?

Chcę taki na wąskich dziabkach bo będzie chyba najbardziej uniwersalny, tylko nie wiem czy na pojedynczym czy na podwójnym wałku. Dodatkowo wałki na łożyskach czy nie. Wybór jest dosyć spory i ciężko się zdecydować. Może polecacie jakiś konkretny, będę wdzięczny za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...