Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

co c 360 pokusilbym sie nawet o 2.70 i bez problemu powinna dac rade

oczywiscie podwojny wałek

U mnie Zetor 7211 pracował z agregatek 3.30 z podwójnym wałkiem i jakoś nic sobie z niego nie robił, tyle że kiwał sie troszke na uwrociach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,7 m może troszkę być dla niej za dużo bo opony mam 12.4/32 jak w fergussonie i boję się że się będzie topił. Pracowałem agregatem 2.1 m który był złożony z dwóch bron i podwójny wałek (agregat oryginał), na piasku tonął z mety na 3 biegu ale na ciężkiej ziemi szedł chociaż go trzymało. Teraz planuje na wąskich dziabkach i jak mówicie podwójny wałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar budować agregaty uprawowo siewne i dlatego chciałbym zaczerpnąć opini fachowców jake jest najlepsze rozwiązanie. Będą to ogregaty Bierne myślałem nad rozwiązaniem wałękek strunowy z płaskowników albo rur pożniej 2 rzędy kultywatora i na końci wał crosskilla lub wał ruruowy zagęszczony prętami grubymi czy lepiej na końcu dać Packera. C jest najlepsze na koniec wał packera czy crosskill czy rurowy. Jakie agregat byście kupily gdyście mieli wybór ??

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa agregatu podorywkowego AGRO FACTORY 2,6 proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przodu zwykły rurowy a na końcu nigdy rurowy (nie rozbryli ziemi na tyle dobrze), w zależności od gleby dwa rzędy wałków strunowych, croskill albo packer, to już indywidualnie klient musi wiedzieć

Ale do zwykłej uprawy najbardziej popularny i niestety najbardziej uniwersalny są strunowe z tyłu (niektórzy stosują jeden większy a drugi na samym końcu mniejszy-ma większą prędkość przez co jeszcze bardziej rozkruszy ziemie-dobre rozwiązanie na ciężkiej glebie, na piaskach i lekkich glebach nie bardzo)

Pozostałe wałki daje sie uprawowo-siewnych agregatów gdzie nie mam miejsca na podwójne strunowe i jeden wałek musi zagęścić i rozbrylić glebe.

Pamiętaj rurowy tylko z przodu-wstępnie pokruszy największe bryły i będzie utrzymywał najlepiej głebokość uprawy (strunowy bedzie się topił i pchał ziemie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze ma jakieś ciekawe rady i wiedze na temat agregatów uprawowo siewnych jakie rozwiązanie najlepsze co stosujecie i co sie sprawdza w PRAKTYCE>>>???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie jestem w trakcie budowy agregatu uprawowo siewnego. Pomysł jest taki z przodu wał rurowy o średnicy 40cm w środku 2 rzędy pazurów sprężynowych i na końcu mam zamiar dać albo typowego crosskilla albo wał kołęczkowy czyli inna odmiana crosskilla. Proszę o zalety wady tych wałów ale nie takie co ktoś tam usłyszał czy wyczytał na forum bo też przejrzałem wszystkie fora rolnicze i nic konkretnego nie znalazłem tylko tyle że wał crosskill sie oblepia ale który croosskill czy kołeczkowy. Ziemie mam raczej lekkie 4 i 3 klasa trochę piachu gdzieniegdzie.

Czy ktoś uprawia ziemie takim agregatem z crosskilem jaki jest efekt??

 

 

http://www.yrma.net/images/Crosskill.jpg >>>>>> typowy crosskill

 

 

http://www.farmet.cz/pl/maszyny-rolnicze/g...paktomaty09.jpg >>>> wał kołeczkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba za duza srednica tego walu na przód- Masz na mysli cos takiego jak przy KOSie z tyłu?????????

nie podpsales odwrotnie tych wałow??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa agregatu podorywkowego AGRO FACTORY 2,6 proszę o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś używa agregatu podorywkowego AGRO FACTORY 2,6 proszę o opinię.

przyłączam sie do pytania i jeszcze chodzi mi o agregat uprawowy z hydropakiem tej firmy bo wczoraj na targach bardzo mi sie spodobał ich sprzęt i jakosc wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. planuje zakup agregatu aktywnego 2,5 metra czy MF 3070 da rade go ciągnąc? jaki typ brony wybrać ? na jaką firme zwrócić szczególną uwagę ?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sieję ok 3 ha warzyw i mam problemy z rozbiciem grud (ziemia 3 i 4 klasa, gliniasta). Agregaty bierne nie dają rady (trzeba jezdzić po kilka razy).

Zastanawiam sie nad zakupem brony aktywnej (wahadłowej http://www.allegro.pl/item758750968_brona_wachadlowa_aktywna_3m.html) lub glebogryzarki.

Wiem ze najlepsza była by brona wirnikowa z wałem, ale nie stac mnie i ciagnik 62 KM jest za slaby.

 

Prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem lub zrobieniem agregatu podorywkowego i mam parę pytań do użytkowników. A mianowicie czy agregat podorywkowy uprawi (wymiesza) dobrze rżysko na którym jest ścięta słoma i ziemia jest ciężka gliniasta?? Czy w tak uprawioną ziemie będzie można wsiać poplon? U mnie w okolicy nie stosuje się takich agregatów więc nie wiem, mam talerzówkę ale ona kiepsko sobie radzi z wymieszaniem słomy z ziemią. Ziemie są raczej dobrej klasy więc i słomy gęsto leży i co roku mam ten sam problem bo jak nic nie zasiewam na danym kawałku to jadę po razu talerzówką i potem orka zimowa, ale jak chce zasiać poplon albo ozime zboże to albo po trzy razy talerzówką albo orka po której w tym roku jeździłem cztery razy ciężkimi bronami żeby w miarę rozbić bryły. poradźcie .. co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Sieję ok 3 ha warzyw i mam problemy z rozbiciem grud (ziemia 3 i 4 klasa, gliniasta). Agregaty bierne nie dają rady (trzeba jezdzić po kilka razy).

Zastanawiam sie nad zakupem brony aktywnej (wahadłowej http://www.allegro.pl/item758750968_brona_wachadlowa_aktywna_3m.html) lub glebogryzarki.

Wiem ze najlepsza była by brona wirnikowa z wałem, ale nie stac mnie i ciagnik 62 KM jest za slaby.

 

Prosze o rade.

 

Brona wahadlowa nie jest dobra by wszystko pcha przed soba, jak juz to glebogryzarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam opinii na temat agregatu Ares TXL najlepiej z wałem gumowym.
Witam !

Posiadam taki agregat z dyszlem lekkim, sprzęgiem do siewnika i wałem gumowym 700. I mogę powiedzieć po roku użytkowania że, sprzęt sprawuje się bardzo dobrze. Po żniwach uprawiam rżysko samym agregatem a jesienią zaczepiam siewnik i sieję zboże. Uczestniczę w programie rolnośrodowiskowym i wiosną praktycznie sieje w jednym przejeździe po poplonach, zabieg jest na tyle ważny że przy ostatnio suchych wiosnach zasiewy wykonuje w miarę wcześnie i zatrzymuję w glebie maksymalnie dużo wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kupić agregat tzn. czy na zęmbach spręzynowych, czy na redlicowych ( brona cięzka). Ma być uniwersalny tzn. uprawa przedsiewna po orce i na wiosne uprawa ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki kupić agregat tzn. czy na zęmbach spręzynowych, czy na redlicowych ( brona cięzka). Ma być uniwersalny tzn. uprawa przedsiewna po orce i na wiosne uprawa ziemi.

Najlepiej na zebach sprezynowych i to wysokich bo taka brona ciezka to tylko na czystą ziemie bez resztek pozniwnych bo inaczej bedzie sie zapychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam opinii na temat agregatu Ares TXL najlepiej z wałem gumowym.
Witam !

Posiadam taki agregat z dyszlem lekkim, sprzęgiem do siewnika i wałem gumowym 700. I mogę powiedzieć po roku użytkowania że, sprzęt sprawuje się bardzo dobrze. Po żniwach uprawiam rżysko samym agregatem a jesienią zaczepiam siewnik i sieję zboże. Uczestniczę w programie rolnośrodowiskowym i wiosną praktycznie sieje w jednym przejeździe po poplonach, zabieg jest na tyle ważny że przy ostatnio suchych wiosnach zasiewy wykonuje w miarę wcześnie i zatrzymuję w glebie maksymalnie dużo wody.

A możesz napisać czym to ciągasz? Szerokość 3m? jak szybko pracujesz na zaoranym. Orzesz po poplonach czy od razu uprawa i siew? I na jakich ziemiach.

Będę wdzięczny za konkretną opinie, zamierzam kupić taki agregat 3m i dopiąć siewnik Famarolu i ciągać NH TL-100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam opini na temat agregatu uprawowego z pakerem i z pakomatem z agromaszu, jeśli ktos posiada taka maszyne bylbym bardzo wdzięczny za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...