Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Siałem takim agregatem z siewnikiem famarolu i wcale to tragicznie nie wyglądało.

Siałem również agregatem famarolu z dwoma rzędami zębów i efekty były podobne.

Jedyne co mi się nie podoba to średnica pakera i to że jest dzielony na pół. W przypadku wilgotnej ziemi zakleja się i potrafi się zatrzymać. Drugim problemem jest to że odznaczają się kolejne przejazdy, bo zaklejony wał pcha przed sobą ziemię i rozsuwa ją na boki.

Ogólnie agregat jest ok, lekki, krótki, łatwa regulacja, tylko ten wał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dwóch rzędów łapek to wydaje mi sie że na piachach wystarczy po świeżej orce to nawet same wały by starczyły ale zmartwiliście mnie tym zapychaniem i teraz dopiero dopatrzyłem sie dzielonego wału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedchwilą dzwoniłem do agro maszu jest możliwość zrobienia większego wału pakera ale twierdzą że niema potrzeby ( Jaką średnice pakera byscie proponowali na piaskach) Co do zapychania wału koles powiedział że jak sie zapcha to im go oddam (ciekawe jak podchodza do problemów w żeczywistości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piaski=kamienie wiec zdecydowanie lepiej wiekszy... Poza tym juz mozesz im go oddac bo ja juz widzialem zapychajace sie packery jak troche wiecej slomy zostalo albo innych resztek po poplonach, wlasnie na piaskach. Wal musi byc duzy, srednica min 50 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korsarza ja ci polecam taki agregat-sprzęt sprawdzony i godny polecenia!http://www.agromasar.pl/oferta.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osa a do czego to podczepiasz i jaki do tego siewnik?

podczapiłem do ursusa 902 i siewnik poznaniak z 97roku ale siałem tylko na odleżałej orce 3tygodnie po rzepaku, na orce świeżej było za ciężko i ciągałem go samego a siewnik ursusem c360 3p. ale jezeli miał bym naped przedni w moim ursusie to bym dawał rade. dlatego planuje zakup jakiegoś większego ciągnika powyzej 90KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki http://www.mandam.com.pl/index.php?lang=1&page=303 robiłem nim na piaskach i glinie i ziemi torfowej i jeszcze nigdy mi tylni wał pakera sie nie zapchał, rama jest lepiej wykonana niż w przypadku uni group iest o 3 tys tańszy i ja bym ci go polecił niż famarol

 

Osa a może masz jakieś fotki jak ten agregat uprawił Ci te gliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki http://www.mandam.com.pl/index.php?lang=1&page=303 robiłem nim na piaskach i glinie i ziemi torfowej i jeszcze nigdy mi tylni wał pakera sie nie zapchał, rama jest lepiej wykonana niż w przypadku uni group iest o 3 tys tańszy i ja bym ci go polecił niż famarol

 

Osa a może masz jakieś fotki jak ten agregat uprawił Ci te gliny

 

ja mam podobny agregat z famarolu wraz z siewnikiem o szerokości 3m i ciągnik pronar 82 daje sobie bez problemu w tym radę. Jest tylko problem po zniwach, jeżeli była wykonana tylko orka siewna /wczesniej brona talerzowa/ jest problem zapychaniem sie przedniego wału ale tylko jeżeli siew wykonujemy bezpośrednio po orce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest zdjęcie zrobione dziś jest to na glinia po burakach siane odrazu po orce

4cbb4093505cd312m.jpg

to jest miejsce przy drzewach gdzie było tak mokro że nie dałem rady uprawić agregatem, taka gruda była na całym polu, tu ciągałem osobno agregat i osobno siewnik.

c9e40bcfceb2b730m.jpg

a tu na ziemi średniej i ciągałem agregat razem z siewnikiem było to po rzeapku na orce odleżałej około 3 tygodnie

4f5522e380422a29m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie.Mam john deera 6210 SE ma ona 90 KM chce kupic do niego agregat uprawowo-siewny Amazone 3m z nadbudowanym siewnikiem,agregat wirnikowy z wałem packera.Jak myslicie czy da sobie rade z czyms takim.Może ktos juz robil z takim zestawem prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam waski kultywator i nie mieszcza sie kola ciagnika miedzy kolami kopiujacymi z przodu. Czy moge je odkrecic bez obawy o stratę dokladnosci wykonania zabiegu uprawowego jesli bede korzystal z regulacji silowej lub pozycyjnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy korzystaniu z regulacji siłowej będzie ok. jeśli masz na polu w miare jednakowe warunki glebowe (o co bardzo trudno). Natomiast przy korzystaniu z regulacji pozycyjnej maszyna będzie pracowala tak równo jak równe masz pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie.Mam john deera 6210 SE ma ona 90 KM chce kupic do niego agregat uprawowo-siewny Amazone 3m z nadbudowanym siewnikiem,agregat wirnikowy z wałem packera.Jak myslicie czy da sobie rade z czyms takim.Może ktos juz robil z takim zestawem prosze o odp.

 

raczej bedzie ciezko seba. Dla agregatow biernych (np. Horsch) podaje sie, ze na kazdy metr szerokosci roboczej powinno przypadac 30 KM, wiec wtedy OK, ale Ty chcesz aktywny a on potrzebuje wiecej mocy. Poza tym dobrze jest miec troche mocy w zapasie jak warunki nie sa sprzyjajace. U mnie dla takiego agregatu raczej sie stosuje min. 120 koni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam teraz jakiegoś w miarę taniego agregatu uprawowego na 3 wałkach. Chodzi mi po głowie ten model: http://www.henryk.com.pl/agregaty-uprawowe-zwp.html , bo i blisko co by obejrzeć i transport tani. Martwi mnie jedna rzecz. Wał przedni jest wychylony do przodu, a w wielu innych konstrukcjach jest wleczony (wychylony do tyłu) co minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia. Jaka jest wasza opinia na ten temat ? Kolejna kwestia to jaka szerokość robocza do ciągnika 80 KM - 2,8 czy 3,1 m ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego siewniki amazone o tej samej szerokości mają różne ilości redlic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mają wtedy różne odległości między redlicami- im mniej redlic tym są od siebie bardziej oddalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam teraz jakiegoś w miarę taniego agregatu uprawowego na 3 wałkach. Chodzi mi po głowie ten model: http://www.henryk.com.pl/agregaty-uprawowe-zwp.html , bo i blisko co by obejrzeć i transport tani. Martwi mnie jedna rzecz. Wał przedni jest wychylony do przodu, a w wielu innych konstrukcjach jest wleczony (wychylony do tyłu) co minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia. Jaka jest wasza opinia na ten temat ? Kolejna kwestia to jaka szerokość robocza do ciągnika 80 KM - 2,8 czy 3,1 m ?

 

3.1 powinien dac rade, chyba ze masz jakies superciezkie ziemie. A z walem masz racje - jak trafi na wiekszy kamien to moze byc kiepsko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...