Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Te agregaty są do siebie podobne. Wybór zależy od tego jakie masz ziemie. Sąsiad kupił agregat z packerem i jak wjechał na swoje piaski to się po prostu ten wał utopił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemie mam w większości III ,IV klasa Vklasy mam tylko 5ha. chce żeby to był agregat na III ,IV jak i V Klase ziemi. a rurowy jak by się spisywał w porównaniu do Pakera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wał rurowy jest lżejszy od pakera więc na pewno na lżejsze ziemie jest lepszy. Piszesz, że masz V klase, ale klasa klasie nie równa. Mój wujek ma IV łąkową, ktora jest cięższa w uprawie niż niejedna II. Paker lepiej kruszy i ubija, ale jesli ta V jest mocno piaszczysta to możesz mieć problemy. Decyzja należy do ciebie. Sam wiesz najlepiej jakie masz warunki glebowe na poszczególnych polach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć dlaczego?

 

Z rurowym spokojnie moge uprawiać nie wyschniętą do konca glebę, tym samym wczesniej wiosną wjade w pole, przejedz pakerem po takiej glebie to zrobisz beton, zobaczymy co tam urośnie...

Paker jest dobry na jesień, gdy jest sucho i trzeba rozbić grupy i zagęscic glebe,żeby był dobry podsiąk... Praktycznie ja potrzebowałbym obydwa wały, ale na przemian...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kamienie? rurowy nie wciśnie

rurowy w piach i masz włókę nie wał (packer zresztą też jak za głęboko wpuścisz uprawkę)

kto sieje w błoto? można dzień odczekać i spokój a wątpię że kolega aż ma tyle ha do obsiania że się nie wyrobi

najważniejsza zaleta równe pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz rozwinąć dlaczego?

 

Z rurowym spokojnie moge uprawiać nie wyschniętą do konca glebę, tym samym wczesniej wiosną wjade w pole, przejedz pakerem po takiej glebie to zrobisz beton, zobaczymy co tam urośnie...

Paker jest dobry na jesień, gdy jest sucho i trzeba rozbić grupy i zagęscic glebe,żeby był dobry podsiąk... Praktycznie ja potrzebowałbym obydwa wały, ale na przemian...

niezgodze sie z toba że na wiosenne uprawy paker jest gorszy bo pod buraki pole trzeba ubić i grude dobrze rozkruszyć a rurowy nie daje sobie z tym rady, no chyba że kilka razy przejedziesz ale właśnie chodzi o to zeby tego nie robić i to jest moje zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wał rurowy jest lżejszy od pakera więc na pewno na lżejsze ziemie jest lepszy. Piszesz, że masz V klase, ale klasa klasie nie równa. Mój wujek ma IV łąkową, ktora jest cięższa w uprawie niż niejedna II. Paker lepiej kruszy i ubija, ale jesli ta V jest mocno piaszczysta to możesz mieć problemy. Decyzja należy do ciebie. Sam wiesz najlepiej jakie masz warunki glebowe na poszczególnych polach.

 

To na piach co jest lepsze paker czy rurowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sieje raczej ozime zboża.Zależy od roku raz jest rok suchy a raz rok bardzo mokry i trzeba siać na mokrą ziemie.Najbardziej sie obawiam że jak kupie z pakerem, przyjdzie mokry rok i wał sie obklei ziemią to moze być problem z uciągiem i podniesieniem takiego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam piaski i gliny w tym roku było błoto na glinie i paker dawal rade, oklejał sie błotem ale wałl strunowy z przodu bardziej sie zaklejał niz paker więc przypuszczam ze jest lepszy na każdą glebe niz rurowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem agregatem uprawowym na mokrą ziemie i wałki strunowe tak sie zaklejały w środku ze aż się przestawały krecic i stawały w miejscu.Choć paker na mokrym będzie stawiał duże opory i dodatkowa wage jak sie obklei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłem agregatem uprawowym na mokrą ziemie i wałki strunowe tak sie zaklejały w środku ze aż się przestawały krecic i stawały w miejscu.Choć paker na mokrym będzie stawiał duże opory i dodatkowa wage jak sie obklei.

a ile paker moze sie oklejić? w moim między kazdym "pierścieniem" zębów jest zgarniacz wiec tam na całym wale 3metrowym moze jest z 10kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej przemyka mi myśl o agregacie z hydropakiem. I tutaj pytanie do użytkowników takich agregatów - jak to się sprawuje solo pod uprawę np pod buraki cukrowe, warzywa itp bo pod zboża to sprawdza sie? Druga kwestia to jak duża jest różnica w doprawieniu stanowiska przez taki agregat posiadający 2 czy 3 rzędy zębów? I jest do tego jeszcze jeden problem - mam bardzo fajny siewnik 3m (Nordsten Lift-o-Matic CLG 300 D MK II) w bardzo dobrym stanie, którego wolałbym nie zmieniać i muszę kupić agregat 3m do ciągnika Renault Ceres 95. Silnik 83 KM i udźwig 4500 kg. Da sobie ten ciągnik z takim zestawem radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam agregat mandam 3m z hydropakiem i narazie ciągam go samego ursusem 902 bo jak założylem go razem z pozaniakiem 3m to było dosyć ciężko i dlatego narazie ciągam osobno agregat i siewnik, do uprawy pod buraki bardzo dobra sprawa więc polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dużo się nie obklei ale opory zacznie dawac jak sie ziemia bedzie do niego Kleic.aha i jeszcze kwestia zębów bo są giete jak w wiekszosci w stylu S i proste.jaka jest roznica w pracy pomiedzy jednymi a drugimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moim poprzednim poscie ktoś napisał, że nikt nie sieje w błoto, a poźniej było pare wypowiedzi jak to sie wały obklejają dosłownie w błocie!

gdzie ja napisałem że sieje w błoto?

Jak nie wjadę wczesną wiosną w pole to o poprawnej architekturze łanu moge zapomnieć, żadnych deszczy na przełomie kwiecień/maj. A sąsiad ma pakera, to raz próbował wiechac jak my, to wyglądało ok, ale niech no tylko słonce przyjdzie... Przecież nie bede przesuszał gleby wiosną i bronował przed siewem, zeby mi ładnie pole obeschło, bo liczy sie każdy dzień!

 

A co do agregatu pod buraki, to co wszyscy sie uparli na te spężynowki wygięte... Na prawde to takie dobre? przeciez to niczym sie nie rózni od zwykłych łap starych kultywatorów, tylko są węzsze, co nie znaczy, że robią mniejszą szkodę...

Ja polecam prosty ząb spręzynowy. ->http://www.allegro.pl/item867759776_agregat_uprawowo_siewny_nowosc.html

Lub taka gęsiostopka, z croskilem z tyłu ->http://www.allegro.pl/item867656563_kompaktor_lemken.html

wiadomo,że nie każdego stać na kompaktora, ale można kupić rame na dwóch wałach i w środek umiescic te gesiostopki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o buraki to każda współczesna literatura mówi ze najlepsze są zęby takie właśnie jak podał kolega marbar ze względu na stałą głębokość robocza na poziomie nasionka buraka.

ale kto tu paczy na regułki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za HOWARDA 3m z urwanym wałkiem głównym przekazującym napęd do skrzyni warto zapłacić 2200 zł ? Oczywiście bez wału tylnego i hydropaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw zobacz ile trzeba dac za hydropak i wal bo jak to zkompletujesz moze wyjsc drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy ciągnik rolniczy MF 3610 ma pompy hydrauliczne w skrzyni biegów? Cy ten ciągnik jest dobry i czy te pompy hydrauliczne psują się często i od czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie agregat uprawowy z hydropakiem Grano System Vento 3001. Musze przyznać, że maszyna jest bardzo solidnie wykonana i do tego o wiele tańsza niż produkty Unii czy Akpilu (i te oglądałem) i wcale im nie ustępuje. Oba wałki na łożyskach wahliwych, solidna rama ze smarownikami we wszystkich newralgicznych punktach, bezstopniowa wygodna regulacja głębokości pracy i spory siłownik do hydropaku. Testy polowe za półtora miesiąca to się w praktyce okaże co to warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...