Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

siłowniki powinny być DWA

Akpil też ma jeden , po za tym konstrukcja ramy ma zapewnić odpowiednią sztywność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj dotarł do mnie agregat uprawowy z hydropakiem Grano System Vento 3001. Musze przyznać, że maszyna jest bardzo solidnie wykonana i do tego o wiele tańsza niż produkty Unii czy Akpilu (i te oglądałem) i wcale im nie ustępuje. Oba wałki na łożyskach wahliwych, solidna rama ze smarownikami we wszystkich newralgicznych punktach, bezstopniowa wygodna regulacja głębokości pracy i spory siłownik do hydropaku. Testy polowe za półtora miesiąca to się w praktyce okaże co to warte.

 

Co tam masz w tym agregacie ile za niego dałeś? Ja teraz kupiłem z rolamaszu wał strunowy 2 rzędy łapek paker i hydropak 8500netto jestem ciekaw jak to sie będzie spisywać w polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mam gleby od piasków do bardzo zwięzłej i łatwo zaskorupiającej się gliny, na której paker tylko pogorszy sprawę. Najbardziej optymalny wydawał mi się właśnie wał tylny strunowy zębaty. Dodatkowo mam traktor właściwie na styk do tego agregatu (siewnik był już wcześniej i szkoda mi go było zmieniać) i zestaw z wałem strunowym był też najlżejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie chciałbym się poradzic jaki agregat uprawowy wybrac do ciągnika 105 km. Mam siewnik 3m i nie wiem jaki byłby najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie chciałbym się poradzic jaki agregat uprawowy wybrac do ciągnika 105 km. Mam siewnik 3m i nie wiem jaki byłby najlepszy.

ja bym ci polecił agregat firmy Mandam AS 3m z wałem Packera, mam taki i uważam ze jest bardzo dobry, bardzo masywna rama.

http://www.mandam.com.pl/index.php?lang=1&page=2304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie nad kupnem agregatu podorywkowego. Istnieje obecnie na rynku dużo tych agregatów. Moze ktos pomógłby mi w wyborze przez podanie odpowiednich opinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam problem i szukam porady jak do tej pory nie dorobiłem sie agregatu podorywkowego i szczerze nie stac mnie na taki. Za to mam sporo stali która nadaje sie do budowy nie wnikając w to jak i co pospawac z tym sobie poradze mam następujące pytanie ile jest w stanie pociagnąc ursus 1222 żeby to miało ręce i nogi jaka szerokośc robocza jedna redlica bedzie miała szerokość 48cm gęsiostopy dwa rzędy a za tym wał rurowy żadnych talerzy itp możliwe że było gdzieś w temacie tyle ze niemam czasu przeczytac całego z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić sobie agragat uprawowy. Mam siewnik 2,5 m (pusty 560 kg) i chciałbym dokupić bronę wahadłową 2,5 m. Niestety cągnika nie mam najlepszego, mianowicie MTZ 82 80KM.

mam pewne wątpliwości czy poradzi sobie z tym zestawem. Jakie jest wasze zdanie.

Jeździłbym bez wała, ewentualnie zrobiłbym sobie jakiegoś ze starej kolczatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda zachodu jeżeli masz zamiar to robić na polskiej bronie (praktycznie nie ma ramy do której zawiesisz siewnik) trzeba wszystko od podstaw spawać a efekt po wahadłowej nie za specjalny. na jakie gleby to potrzebujesz? zrobiłem kiedyś bierny (3 rzedy + wał pełny) do tego poznaniak 2,7m i tłok z mtz wyleciał ten ciągnik nie nadaje się pod agregat uprawowo-siewny ale to tylko moje zdanie wybór należy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zrobić sobie agragat uprawowy. Mam siewnik 2,5 m (pusty 560 kg) i chciałbym dokupić bronę wahadłową 2,5 m. Niestety cągnika nie mam najlepszego, mianowicie MTZ 82 80KM.

mam pewne wątpliwości czy poradzi sobie z tym zestawem. Jakie jest wasze zdanie.

Jeździłbym bez wała, ewentualnie zrobiłbym sobie jakiegoś ze starej kolczatki

mam uprawowo-siewny 2,5m Amazone rev 25 {brona wahadłowa+wał packera+hydropak} + D7 ciągam go 80-tką bez napędu na 3b-4a i kompleksie glebowym 3-4 mozaikowatym jest O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o bronie wahadłowej, gdyż wydała mi się dość krótka, siewnik 560 + zboże to da ponad 700 kg, a brona też przecież waży nieco. Pompa rzeczywiście nie jest najlepsza. Kiedyś podnosił tonowy pług na sprężynach, z pewnoscią jest on dużo dłuższy od takiego agregatu , ale to wszystko było tak na styk i jeszcze problemy z wężami (orka też była niespecjalna więć odkręciłem ostatnią skibę i jadę na 3).

Gleby 80% klasa V ( piasek)

15% klasa IVb (bardzo zlewna, w myśl zasady albo beton, albo bagno)

5% klasa IVb (lekka i łatwa w uprawie)

O dgragacie myślałem w odniesieniu do tych 85 %, te 15% uprawiałbym tak samo jak teraz, chyba że byłoby naprawdę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej agregat bierny? kiedys mialem pozyczona brone wahadlowa i bylem bardzie niezadowolony z jakosci uprawy, do tego mala szerokosc, duzo paliwa - nie podobalo mi sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierny musi być dużo dłuższy. takim zestawem to max 1, 5m czy nawet nie, tak jak ma sąsiad, a uprawa też niespecialna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę kupic agregat uprawowy do u360 wiem że napewno na bronie no i wałki ale mam pytanie czy ząb prosty czy redlicowy jestem bardziej za prostym ale hm chcialbym poznac waszą opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ale tak sie zastanawiajac to zęby radlicowe jeśli bardziej grude rozbijają to po orce bardziej poradzą sobie niż ząb prosty i np. nie bedzie trzeba użyć wcześniej kultywatora? dobrze rozumieje to czy nie Prosze o wasze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zęby redlicowe lepiej będą wrzynały się w glebę i jak jest twardo na pewno lepiej uprawią. Co do użycia kultywatora to na wiosnę na glebę odleżałą po zimie będzie to konieczne, ale po orce (jak gleba osiądzie trochę) to wystarczy sam agregat na bronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu pchać sie w używke zachodnią lepiej kupić nowy sprzęt a w sumie za tą samą kase co używka polecema firmę rolmako z wrześni a dobre ceny są w firmir premium trade w kozeninie bo do 914 koszt takiego agregatu na zab śrubowym to 10400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu pchać sie w używke zachodnią lepiej kupić nowy sprzęt a w sumie za tą samą kase co używka polecema firmę rolmako z wrześni a dobre ceny są w firmir premium trade w kozeninie bo do 914 koszt takiego agregatu na zab śrubowym to 10400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...