Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

radek ale czy dużo razy cofasz zanim ustawisz sie na kierunek siewu. jeżeli jednak przyszłoby siac raz za razem dałoby rady nawracac? i jeszcze jedno czy pomiędzy siewnikami nie powstają nierówności? jaką posiadasz ziemie pod względem zwięzłości, bo ja mam gliniastą jak pojedziesz w nie odpowiednim momencie to tylko czekac na deszcz albo rotitlera (agregat aktywny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radek1 jak Ci sie sprawuje ten pronar i z jaka predkoscia ciagasz ten agregat?? my mamy pronara 1523 i jezdzimy jakis 12 km/h, byloby szybciej ale w ciagniku mamy okropny fotel ktory strasznie trzesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię szerokie poprzeczniaki i wcale nie cofam.Agregat ściąga trochę na prawą stronę i trzeba brać na to poprawkę.Przy agregacie zaczepianym trzeba uważać siejąc w poprzek stoku bo ściąga tym bardziej im większa pochyłość,ale to tylko kwestia wprawy.Ziemię mam różną,od 3a do 5 i piasek i glina,typowa mozaika.Agregat talerzowy słabo radzi sobie przy bardzo mokrej ziemi,mam drugi agregat uprawowy Kongskilde z wąskimi zebami i w mokrej ziemi pracuje dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek a czy ten kolega z tą 3 do rade nawrócić na miejscu by siać z powrotem? a czy ty te poprzeczniaki siejesz na końcu czy najpierw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. macie jakieś stronki z nowym sprzętem zachodnich marek, z cennikami najlepiej i po polsku?? Chodzi mi głównie o agregaty ścierniskowe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś inne firmy oprócz uni grudziądz i pom brodnica produkujące brony talerzowe za sprzęgiem do siewnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Co sadzicie o agregatach podorywkowych Grudziadz KOS.

Czy dobrze robia w polu czy maja jakies wady.

A moze jakies inne agregaty polecacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czu ktoś użytkuje agregat uprawowo-siewny 3 metrowy bierny z moskitu chciałbym się dowiedzieć jak się sprawuje bo mam zamiar taki kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włóka w agregacie do upraw przedsiewnych, daje to coś czy nie? Mądrzy ludzie wypowiedzcie się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalęzy tęz gdzie masz ta wółke złożona czy przed wałkami czy za. przeważnie daje tyle ze sa grupy bardziej zrozbite i w miare równe pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowo-siewnego,a dokładniej : zębowego czy talerzowego?Jest cięższy ale może warto dołożyc 2-3 tys.zł.?

Będzie bardziej uniwersalny,ale czy poprawnie uprawia glebę oraną na zime i czasami mokrawą na wiosne?

Jeśli ma ktoś np.Aresa zębowego lub tałerzowego lub inne agregaty najlepiej talerzowe prosze o poradę.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pytalem ale jakoś mi nikt nie doradzil wie ponawiam...

 

Mam case mx 110...ciezka amszyna 110 km...chce wiedziec jakiej szerokości agregat podorywkowy da rade pociagnac..chodzi mi o taki gruber z yzw kaczymi łapami...poradzcie mądrzy ludzie bo nie wiem co kupic...a przy okazji jaki tez plug obracany(ilość skib,moze jakas sugestia firmy)..

z gory dzieki pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAA...ten agrega chce z gesimi lapkami , z talezami i z walkiem na koncu....doradzcie jaka szerokosc pociagnie ten case...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAA...ten agrega chce z gesimi lapkami , z talezami i z walkiem na koncu....doradzcie jaka szerokosc pociagnie ten case...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AAAAAAAAA...ten agrega chce z gesimi lapkami , z talezami i z walkiem na koncu....doradzcie jaka szerokosc pociagnie ten case...
Najlepiej 3 m, ja mam KOS2,6S do 90kM. Pług jak piszesz traktor jest ciężki jak i podnośnik mocny to 4 skiby. U mnie sąsiad ma 4 skiby Kvernelanda do Zetora 11441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowo-siewnego,a dokładniej : zębowego czy talerzowego?Jest cięższy ale może warto dołożyc 2-3 tys.zł.?

Będzie bardziej uniwersalny,ale czy poprawnie uprawia glebę oraną na zime i czasami mokrawą na wiosne?

Jeśli ma ktoś np.Aresa zębowego lub tałerzowego lub inne agregaty najlepiej talerzowe prosze o poradę.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do urzytkowników agregatów podorywkowych.Jak taki agregat spisuje się gdy na polu zostanie polegnięte lub nieskoszone zboże i niesprzątnięta słoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

legnięte czy nieskoszone to nie problem dla KOSa, tylko może być problem z zaoraniem tego jak chcesz to zrobić niedługo po podorywkowym.

słoma jeśli nie jest jej dużo też nie stanowi problemu i lepiej jak jest sucho, bo mokra łatwiej się zapycha.Zdarzało się że zbierałem co drugi rządek i przejeżdżałem starą kopaczką gwiazdową lup przetrżąsarką pasówką by roztrząchnąć, a potem podorywkowym i bardzo się nie zapychało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w przyszłości chcę zakupić agregat uprawowo-siewny i chciałbym się dowiedzieć jeżeli ten rototiler ma 3 m. to ile on ma tych zębów które pracują w ziemi.I chciałbym się jeszcze dowiedzieć jakie firmy robią najlepsze rototilery????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...