Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden pracuje podobnie jak glebogryzarka, są poziome wałki z zębami.

drugi ma zęby pracujące w pionie.

też mi się mylą nazwy który jest który

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden pracuje podobnie jak glebogryzarka, są poziome wałki z zębami.

drugi ma zęby pracujące w pionie.

też mi się mylą nazwy który jest który

to ten pierwszy jest rototiler a ten drugi to cyklotiler. w takim razie chodzi mi o cyklotilera ile musi mieć zębów na 3m.i jakie firmy robią najlepsze cyklotilery???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam ciagnik o mocy 105 km, w tym roku zastanawiam sie nad kupnem agregatu uprawowo-siewnego. Mam na mysli agregat o szerokosci roboczej 3 m, bedzie on wspolpracowal z siewnikiem Nordsten.

 

Jakiej firmy byscie polecali ? Z tego co czytalem na forum, najlepszym wyborem bylaby Unia Grudziad chyba model ARES ???

 

Mam pytanie czy rzeczywiscie ta firma bylaby najlepszym wyborem Waszym zdaniem, jak wiadomo producentow jest bardzo duzo, Famarol, Kuhn itp itd.

 

Mam klasy ziemi III A, B, C oraz minimalne ilosci IV, z gorkami gliniastymi, a w innym miejscu z lekka ziemia, celem bylyby uprawy: jeczmienia, pszenicy, rzepaku, mieszanek zbozowych. W opcjach do wyboru agregatow siewnych jest dostepny na koncu agregatu: wał Crosskil, Campbella, oraz wał rurowy, moglibyscie mi wyjasnic jaka opcja by byla najlepsza do moich potrzeb(klasa ziemi,uprawy)???

 

Jaka predkosc byscie polecali zasiewu, aby maksymalnie zwiekszyc wydajnosc, ekonomie, oraz efekt zasiewu ?

 

Oczywiscie ten zakup bylby z PROW, lecz dzisiaj sie dowiedzialem w programie "Agrobiznes" TVP 1, o mozliwym opoznieniu startu tego programu o około 6-7 miesiecy, w zaleznosci czy sejm przyjmie poprawke, która chce rzad wniesc do zlozonego juz wniosku w Brukseli.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aresa i nie narzekam a zeby to wyglądalo to potrzebna jest predkosc co najmniej 12km/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie opinie juz znam, czy ktos moze sie jeszcze wypowiedziec...

Jaki poleca agregat uprawowo-siewny i za jaka cene?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze sie wypowiedziec na temat agregatu podorywkowego UNIA KOS z siewnikiem do poplonów??

poniewaz zamierzam go kupic tylko czy to dobry wybor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos moze sie wypowiedziec na temat agregatu podorywkowego UNIA KOS z siewnikiem do poplonów??

poniewaz zamierzam go kupic tylko czy to dobry wybor?

 

Jeśli szukasz czegoś nowego i dobrego oraz jeśli nie zamierzasz oszczędzać polecam taki -

 

kongskildedeltahsf500uhur7.gif

 

Jego zalety to

- niskie zapotrzebowanie na moc

- mała waga

- doskonale kryje resztki pożniwne

3 m. z wałem rurowym z zabezpieczeniami na śruby kosztuje coś koło 15.000 netto natomiast z tym wałem, co na zdjęciu około 23.000 zł. netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wał rurowy na tyle to nie nadaje się do agregatu uprawowo-siewnego tylko do grubera lub talerzówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szer.?

 

Chyba 2,20m chyba kultywator 14 rapowy ma taką szerokość o ile dobrze pamiętam(nie mierzyłem nigdy,ale zajmuje tle co C-360)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie ze wał rurowy jest jaknajbardziej oki w agregacie uprawowo siewnym ale na bardzo lekkich ziemiach bo na bardziej zwiezłych to nic nie daje. Popatrz na agregaty z agro-maszu ja taki mam i jest ok pracuje z poznaniakeim nie wiem jakby wygladało to po współpracy z ciezszym siewnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zbierać kamienie to kup z rurowym.pełen wciska i masz spokój tylko co jakiś czas regulujesz skrobaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś 500PLN, oczywiście prywaciarski z gównolitu

 

Nowy,czy uzywany??

To jest prawda, za 500 zł co może być, powinni jeszcze dodawać gratis paczke elektrod do naprawy tego "sprzętu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem parę lat temu w Posądzy 2,8 szer. płaciłem 400PLN (jeszcze mi do domu przywieźli) i tak go zaraz pociołem i wkomponowałem w agregat (nawet się kręci), w Agromie za identyczny badziew wołali 700PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...