Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

A ten Zetor ma przedni naped?? Bo akurat nie wiem... Jak ma i dasz mu oprócz tego jeszcze obciążenie z przodu duże to w sumie powinieneś dać rade 3m ale takim lzejszym i krótszym... 914 ma podobną moc ale jest dużo cieższy i on daje... Ale myśle ze lepiej dopasuj agregat do siewnika 2,7 m i będziesz przynajmniej spokojnie jechał i nie przeciążał na maxa ciągnika. Najwyżej będziesz jeździł szybciej i na to samo ci i tak wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agregat uprawowo siewny 2,7m ma zapotrzebowanie mocy 80KM ,a 3,0m 90KM więc jak chcesz taki 2,7 sobie sprawic to nie ma problemu.pogadaj z użytkownikiem o nicku "darek"on zrobił sam taki agregat i na nim zawiesza poznaniaka.MTZ82 z tym idzie wiec jak masz 7341 a on jest o 2KM słabszy to nie bedzie zadnej roznicy.wiec spokojnie powinien pociągnąc.oczywiscie dobre dociązenie na przod zeby wykorzystac pełną moc na 4 koła i żeby nie podniusł sie do gopry po załadowaniu poelnej skrzyni zbozem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7341 ma przedni naped. Mam obciazniki standardowe + 210 kg przed maska

ile waży przód w tym 7341?Czy możesz podać masę całkowitą 7341 i rozkaład masy przód/tył z obciążnikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000Kg to uciąg ma dosc dobry jak na 78KM.agregat upr. siewny 2,7 spoko0jnie dygnie.a jaki masz plug do niego obracalny czy zagonowy??pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagonowy 4x30cm na podwuższonej słupicy i rozciagnietej ramie maja długośc jak zwykłe 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zagonowy 4x30cm na podwuższonej słupicy i rozciagnietej ramie maja długośc jak zwykłe 5

 

jaką szerokośc zagarnia taki pług???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie mierzylem ale liczac po korpusach to 120cm, a tak na oko to jak orze to zostaje 5 cm sladu po kole.

 

ciagnik ma rozstaw standardowy czyli według instrukcji przó 159cm a tył 150cm

 

Co do masy to podaje dane z instukcji

masa ciagnika bez obciazników 3530kg

przód 1435kg

tył 2095kg

obiązniki przód 155+210kg

obciazniki tył 270kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam przerobiłem kultywator grudziadzki z 2,7 na 3,8 rokładam recznie + wał strunowy pojedynczy

 

troche to lipnie sie tym doprawia, ale w tej szerokosci to juz ma co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ty to przerobiłes ???całą rame wzmacniałes ??? bo ja miałem standard nie przerabiany i przy szybszym ciągnieciu rama sie urywała ale to był juz wysłuzony sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie trfiłem na mocny egzemplarz i dosc mało nim pracuje tylko wiosna troche. A ram jescze nigdy nie spawana i narazie nie ma zamiary sie urywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do sprzedania agregat grudziądzki składany 5,1m. na podwójnych wałkach z broną sprężysta.bardzo ładnie uprawia i lekko idzie w polu. moze ktoś chce sobie wzbogacić baze maszynową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że nie wiem?to jest nowe nazewnictwo, a tem sprzęcik ma kilkanaście lat. to jest brona sprężysta i za nią dwa wałki stunowe. nie jest podparty z przodu na wałku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam KOMBI 4,2 m i jest lux . UNIA GRUDZIĄDZ to nalepsz Polska firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja tez mam kombi i jest super .miałem wczesniej taki szajs 2,8 i tezm mi sie wydaje ze nie mal lepszych maszyn w polsce jak z grudziąda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra firma mam ich lemiesze przy pługu zrobiły 150 ha zjechały się 1 cm ale dzioby to juz drugie obracałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam kombi i jest super .miałem wczesniej taki szajs 2,8 i tezm mi sie wydaje ze nie mal lepszych maszyn w polsce jak z grudziąda

 

To jest Kombi ten z listwą wyruwnującą ?? czy ten z wałem przednim jak się sprawuje i jakim ciągnikiem pan robi ?? Bo ja planuje kupic 3m z wałem do Zetora 7211 co pan na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

trudno mi powiedziec nie wiem jakie ma pan gleby ale cięzko bedzie. ja mam teraz 3,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trudno mi powiedziec nie wiem jakie ma pan gleby ale cięzko bedzie. ja mam teraz 3,7

 

No ja mam klasy 3-4 i chce 3m z przednim wałem do 7211 jak pan myśi pujdzie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do 3 m agregatu 7211 to za mało, bedziesz robił, ale bardzo płytko i wolno. A zeby agregat spełnił swoje zadanie musi miec odpowiednia predkosc. Mój znajomy ma agregat z akpilu 3m i ciaga go 914 to mowi że ma ciezej niz w plugach 5x30cm na głebokosc 20cm. według mnie do twojego to 2,5-2,8m to max, tymbardziej bez przedniego napedu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...