Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

ile może kosztować taki ares z hydropakiem?

 

http://www.uniagroup.com/pl/uprawa-siew.htm

 

jak myślicie lepiej kupić aresa jednak droższego czy też taki agregat jak pisałem w poprzednim poście lecz zapewne tańszy.

 

Czy też może lepiej kupić jakiś 5m agregat uprawowy a siewnik ciągać innym ciągnikiem. Co o tym myślicie, pomóżcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie taki ares z wałem rurowym jest tylko o 1000 zł drozszy od tego agregatu robinego w warunkach domowych. Jednak nadal nie jestem pewien czy brać takiego aresa z hydropakiem i doczepić do niego siewnik czy może jakiś większy agregat a siewnik do drugigo ciągnika? Mam sporo kawalkow 2,3 i 4 hektarowych co będzie lepsze na w takich waunkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie taki ares z wałem rurowym jest tylko o 1000 zł drozszy od tego agregatu robinego w warunkach domowych. ?

nie studiowałem cen na tej stronie, ale chyba ta różnica jest większa, na allegro są ceny brutto, a tu chyba netto i pewnie jeszcze patrzyłeś bez hydropaka podobny kupowałem z Kutna to w 2000 kosztował 8000, a wtedy nie było WATu i ceny też były inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupowac to tylko z hydropakiem - oszczednosc czasu olbrzymia i jeden ciagnik i jedna osoba daje rade WIem po sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie zwrócilem uwagi na ten drobny lecz istotny szczegół. ares XL z wałem rurowym kosztuje 9004zł brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ilu rzędach macie zęby w swoim agregacie uprawpwo-siewnym 2 czy 3. ktora opcja jest lepsza? jak wygląda pole po uprawie agregatem z 2 rzędami zębów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 rzedowy ( jest krótszy czyli lzej na ciagnik) Robi sie oki po oranym jak nie ma resztek to sie nie zapycha. Zobaczymy jak na wiosne mysle ze bedzie lepiej niz na jesieni bo bedzie twardo i ciagnik bedzie miał lepszy uciag bo w oranym to mi sie starsznie zapada i ma ciezko( blizniaki by sie zdały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo orka z uprawką i 2 tyg odleży i też jest ok jak wiosną. Ja mam Aresa talerzowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam 2 rzedowy ( jest krótszy czyli lzej na ciagnik) Robi sie oki po oranym jak nie ma resztek to sie nie zapycha. Zobaczymy jak na wiosne mysle ze bedzie lepiej niz na jesieni bo bedzie twardo i ciagnik bedzie miał lepszy uciag bo w oranym to mi sie starsznie zapada i ma ciezko( blizniaki by sie zdały)

aj jak wygląda wymieszanie nawozu z gleba i ogólny wygląd pola po przejechaniu tym agtegatem? Czy pomiędzy zębami nie zostaja pasy ziemi która nie jest zruszna bo w końcu w dwurzedowym jest mniej ębów i większe odległości między nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie zrobić jakiś gruberek (mały) do C-360? macie jakieś doświadczenia z tym sprzętem w zespole z tym właśnie ciągniczkiem? podzielcie sie ze mną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dopiero co kupiłem cyklotilera Rabewerk i musze się kilku rzeczy do wiedzieć np. czy bnędzie trzeba podczas uprawiania go na podnośniku czy ja spuszcze to będzie zawsze taka sama pozycja????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na Cyklotillerach, ale chyba każda z tego rodzaju maszyn kopiowana jest na wale ugniatającym nie widziałem jeszcze takiej maszyny bez wału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo orka z uprawką i 2 tyg odleży i też jest ok jak wiosną. Ja mam Aresa talerzowego.

 

 

Jak sie sprawuje taki agregat? Ja mam gleby III-V klasa i strasznie zakamienione i wlasnie zastanawiam sie co kupic. Uprawiam same zboza i kukurydze na ziarno. Czy aresa talerzowego lub brone KBT od Burego, czy lecha z Expomu. Czy te agregaty talerzowe nadaja sie do uprawy scierniska?

Jakie jest zapotrzebowanie mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaki agregat macie?

przerobiłem kultywator 3m na agregat założyłem zęby wąskie ale 4 rzedy, z przodu belkę rozgarniająca zespawaną ze starych lemiszy na sprężynach, dwa rzędy wałków po 1,5m wałki zrobione z prętów 12 i 14 mm pret zbrojony na wałkach naspawane kolce, jeden wałek wazy około 50 kg jest ich 4 i do tego rama, za wałkami doczepiam lekkie brony ale uzywam ich tylko przed siewem buraków. musiałem wzmocnić ramę bo zaczynało się wyginać. ale jak przejade po orce to wystarczy tylko raz i moge siac, ciagam to ursusem902. niewielki koszt przerobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/item169205268_agregat_uprawowy_4_2_m.html

 

jak on jest składany??cały w 2 czesci??

 

To są dwa małe agregaty (2,1m) przypięte do specialnej ramy (nie pamiętam jak ona się nazywa) która do transportu składa agregaty do pionu.

 

 

to chyba nie jest RAU co??dobrze to bedzie robic??nie lepszy by byl taki w 3 albo 4 czesciach i 2 z tego skladaja sie do gory i zachodza nad te na dole??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/item169205268_agregat_uprawowy_4_2_m.html

 

jak on jest składany??cały w 2 czesci??

 

To są dwa małe agregaty (2,1m) przypięte do specialnej ramy (nie pamiętam jak ona się nazywa) która do transportu składa agregaty do pionu.

 

 

to chyba nie jest RAU co??dobrze to bedzie robic??nie lepszy by byl taki w 3 albo 4 czesciach i 2 z tego skladaja sie do gory i zachodza nad te na dole??

Kiedyś takie ramy robiła UNIA Grudziądz, można było zaczepić dwa agregaty do 2,8 m każdy. Nie wiem czy to akurat to, ale prawdopodobnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...