Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item172269327_agregat_uprawowo_siewny_3m_agro_masz.html

 

Miał może ktoś z was doczynienia z maszynami tej fizmy? Wart jest on tej ceny? Bo zastenawiam sie nad jego kupnem!!'

 

Może łaskawie przeczytak kilka postów nizej a wszystko bedziesz wiedział. Troche zaczyna mnie wkurzac to forum. Ludzie najpier używajcie opcji "szukaj" a pózniej nowy temat. juz kilka razy w kilku tematach pisze o tym samym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chyba to jest to Uni Grudziadz.i w tym przypadku 2x2,10m.jak myslicie dobrze to bedzie uprawialo ziemie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo orka z uprawką i 2 tyg odleży i też jest ok jak wiosną. Ja mam Aresa talerzowego.

 

 

Jak sie sprawuje taki agregat? Ja mam gleby III-V klasa i strasznie zakamienione i wlasnie zastanawiam sie co kupic. Uprawiam same zboza i kukurydze na ziarno. Czy aresa talerzowego lub brone KBT od Burego, czy lecha z Expomu. Czy te agregaty talerzowe nadaja sie do uprawy scierniska?

Jakie jest zapotrzebowanie mocy?

 

Ja dużo kamieni nie mam ale trafiłem na druzdzie jednego wiekszego i nic sie nie stało. KBT bury ma regulowany kąt natarcia i przechył talerzy i na sciernisko noże być lepszy jak jest sucho i ma zabezpieczenia sprężyste na kamienie. Ja swojego ciągam MTZ 90km ale mam półzawieszanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

czy jest ktoś w posiadaniu instrukcji w wersji polskiej do amazone ad 302, jest to agregat z nadbudowanym siewnikiem,

czy wie ktoś jak sprawdzić rok produkcji tego agregatu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item172269327_agregat_uprawowo_siewny_3m_agro_masz.html

 

Miał może ktoś z was doczynienia z maszynami tej fizmy? Wart jest on tej ceny? Bo zastenawiam sie nad jego kupnem!!'

 

Wczoraj przywieźliśmy ten agregat 3 metry do poznaniaka 2,7m. Musimy troche siewnik przerobić - deczko redlice przesunąć i i jedną przespawać za kolo siewnika. Wykonanie całkiem dobre. Wady to słabe przewody i malowanie mogło być lepsze. No ale cena jest niezła bo za famarolu należy dać 2 razy tyle. W akcji nie testowany jeszcze ale będzie na dniach test. Będzie pracował z MF 3645 z MAXI oponami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci : co masz na mysli piszac "Slabe przewody" - tam jest jeden . W wykonaniu z najlepszych materiałów to tak na oko wart 30 zł. Ile na nim mogli zaoszczędzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz nie zaciekawie on wyglądał : małe światło przewodu. U nas przerobiliśmy dziś na 2 węże bo MF podnosił siewnik ale go nie opuszczał . Naprawde on bardzo ładnie uprawia glebe w poruwnaniu z poprzednim 4,2 m z Kielc. Tamtym musieliśmy conajmniej 2 razy przejechać pod siew. Teraz odrazu tym agregatem z siewnikiem. Chyba jest to spowodowane tym że posiada on jeszcze z przodu jeszcze dodatkowy rząd wałków- tamten nie miał. Polecam w 100% za te pieniądze. A może jest to spowodowane mocą ciągnika 145 km . 4,2 Robił z ZtS 12245.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki lepszy agregat bomet czy brodnica ?

bo zakupiłem brodnice jest tylko drozszy mam nadzieje ze lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić agregat. Który lepszy?

 

ten?

 

http://supermet.republika.pl/agregat_pw.html

 

 

czy ten?

 

http://moto.allegro.pl/item176545534_agregat_3_6m_nowy_faktura_gwarancja_.html

 

Obydwa agregaty robią praktycznie w tej samej miejscowości (Węgrów).

Chcę kupić któryś z tych co wymieniłem, bo do węgrowa mam 10 km, więc moge sobie pooglądać dokładnie. Który wybrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś agregat z Bometu (ten zielony) tylko mniejszy i naprawdę nie mogę na niego narzekać , ale teraz mam agregat z unii z przednim wałem itrzeba przyznać że jest lepszy. Nie chodzi mi tutaj o to, że jest lepszy bo jest z Unii, tylko o ten wałek z przodu dzięki któremu pole jest lepiej uprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem kiedyś agregat z Bometu (ten zielony) tylko mniejszy i naprawdę nie mogę na niego narzekać , ale teraz mam agregat z unii z przednim wałem itrzeba przyznać że jest lepszy. Nie chodzi mi tutaj o to, że jest lepszy bo jest z Unii, tylko o ten wałek z przodu dzięki któremu pole jest lepiej uprawione.

Bomet też robi agregaty z przednim wałkiem zobacz Tutj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam agregat z firmy agro-faktory z przednim wałkiem nieżle robihttp://www.agro-factory.pl/oferta.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem agregaty z bometu to niezabardzo wytrzymałe robiom je z profilu ich zaleta to cena dobre sa agregaty z brodnicy 2 tylko trzeba je urzytkowac z głową bo jak wały nie chodza po ziemi to mozna pokrzywc profil przy dłuzszej pracy alee to nie zdarza sie czesto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem rozpaczony. Byłem u znajomego pomuż przy sianiu jenczmienia non stop przez 32 Godziny Ursus 1614 ciągnoł agregat uprawowo-siewny Poettingera. Brona aktywna Lion 301 i siewnik VITASEM A mechaniczn nabudowywany. Agregat w miare nowy zasiał około 120 H aż tu nagle o 24 wnocy strzał traktor zmuliło wyskakuje i patrze wał strzelił. Zdziwienie pewnie. Był to wał tak zwany rurowy i przy jedej gwiedzie gdzi ejest łożysko pusiciły wszystkie spawy a rurki do nastempnej gwiazdy powyginały się. Agregat po gwarancji al eco na to Diler (jak bede wiedził to napisze). Jak wy to skometujecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was pytanie czy ktoś może z was ma też agregat uprawowo - siewny amzone ( nabudowany ) aktywny z siewnikiem AD 301 specal ?? Chodzi mi o docisk radlic ( mam olejowy regulowany w ciągniku ) gdy siałem jesienią pszenżyto to na piasku mi wszystko nie wzeszło bo chyba miałem albo za bardzo dociśnięte radlice albo nie wiem co jest ?? Czy może ktoś z was się orientuje jak powinny być mocno dociśnięte radlice jak sieje na piaszczystej ziemi a jak na dobrej ?? z góry bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

czy jest ktoś w posiadaniu instrukcji w wersji polskiej do amazone ad 302, jest to agregat z nadbudowanym siewnikiem,

czy wie ktoś jak sprawdzić rok produkcji tego agregatu????

 

No właśnie czy ma ktoś może ?? Mi także by się bardzo przydała taka instrukcja !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominujacy rolnik czemu sądzisz że KOS lepszy??

Mi sie wydaje ze ten agregat z brodnicy jest calkiem fajny i ma kilka rzeczy ktorych nie ma KOS ktore przemawiają na jego korzysc a minowicie posiada drugi wal strunowy, jak wiadomo wal rurowy niezbyt dobrze ugniata glebe a także nie dosć dobrze rozbija bryły ziemi, polączenie wału strunowego i rurowego rozwiązuje ten problem, gleba jest rownomiernie ubita i rozdrobniona KOS niestety czegoś takiego nie posiada, no i jeszcze ta brona sprezynowa za sekcją talerzy, ciekawe tylko czy sie nie zapychają tam resztki pożniwne...

Jeśli sie myle to niech ktos mnie poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt to zapotrzebowanie mocy to nie wiem skąd oni wzieli, nie sądze zeby ich agregaty takiej dużej mocy wymagały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma kosa 2,1 (5 łap) i zakłada do niego MTZ 82. na jesieni kupił JD 6620 i planuje kupić na 7 łap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOS 2,1 m z pięcioma łapami ma zapotrzebowanie mocy ok. 80 KM a ten z Brodnicy 110 to faktycznie chyba kpiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zapotrzebowaniu mocy już pisałem przy okazji kosiarek samaszu. One również mają ok. 15% większe zapotrzebowanie mocy niż konkurencja w tej samej klasie!!

Widocznie tak już niektórzy polscy producenci maja - ubezpieczają się od namolnych klientów, którzy potem narzekają, że ciągnik nie ma "mocy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 4m agregat uprawowy i musialbym zamontowac przy nim spulchniacze za kołami bo bardzo widac slady po przejezdzie.gdzie moge kupic takie spulchniacze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...