Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

mam 4m agregat uprawowy i musialbym zamontowac przy nim spulchniacze za kołami bo bardzo widac slady po przejezdzie.gdzie moge kupic takie spulchniacze??

"agroma" "gerene" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie w grene nie ma.poszukałem w granicie 15Euro sztuka takiego spulchniacza.2sztuki na jedna strone wystarcza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
własnie w grene nie ma.poszukałem w granicie 15Euro sztuka takiego spulchniacza.2sztuki na jedna strone wystarcza??

ja standardowo do siewnika dostałem po dwie sztuki za kolo ale i tak ich nie zakładałem bo siewnik pod agregat podczepiłem a spulchniacze dałem sąsiadowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak masz uprawowo-siewny to juz pewnie masz przy agregacie spulchniacze.a ja mam uprawowy i nie mam.musze dorobic bo widac slady jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam takie pytanie: zamierzam zakupić jakiś agregat podorywkowy i chciałbym sie Was poradzić czy lepiej kupić coś polskiego używanego czy zachodni, a może od jakieś prywaciarza z części roboczych Unii??

Nadmienię jeszcze że podepnę go do ciągnika o mocy 90kM

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eryko. Jeśli chcesz kupić spulchniacze śladów to najlepiej udaj się do producenta . Ja szukałem spulchniaczy na rynku za 38 zł a kupiłem u producenta agregatu za 22 zł , na rynku się chwalił że to Bagra i to kupiłem u producenta , też Bagra i się wygina jakto BAGRA , a może producent ma lepsze .??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić agregat talerzowy "michał" firmy żukowo z przystosowaniem do siewnika poplonowego. czy ktoś posiada taki agregat i czy dobrze się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do zetora 8011 miałem unie Kombi B 3.20(sam uprawowy bez siewnika) i jakoś szło ale rewelacja to to nie była, traz mam proxime 8441 i robie tym samym agregatem i bez porównania a moze tych ciągników są bardzo zblizone. jak cos to pisz do mnie na gg to jeszcze ci odpowiem na kilka poytań

 

 

Pozdrawiam Balzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest rużnica miedzy agregatem ścierniskowym a agregatem podorywkowym cczy wogóle jest jakaś róznica czy też tylko się na to różnie mowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie agregatu ścierniskowego tzn., wacham się między kupnem agregatu a broną tależową co było by lepsze. Czy agregatem takim jak ten będzie można skasować poplon bo brona talerzowa spisuje się swietnie.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2523285

Sam nie mam ani tego ani tego. Lecz z tego, co słyszałem od użytkowników agregatów podorywkowych, ten sprzęt opłaca się kupić. Spotkałem się również z opinią, że jeśli masz zaperzone pole to podorywka wykonywana talerzówką, może się przyczynić do zwiększenia zachwaszczenia (rozłogi perzu zostaną pociete na mniejsze kawałki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie agregatu ścierniskowego tzn., wacham się między kupnem agregatu a broną tależową co było by lepsze. Czy agregatem takim jak ten będzie można skasować poplon bo brona talerzowa spisuje się swietnie.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2523285

http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=4286 czytaj tematy na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę byłem na targach w Starej Łubiance koło Piły. Był tam agregat z Farmrolu podobny do tego poniżej i zdziwiło mnie to że tylni wał strunowy jest zrobiony z gumy. nie z odlewu tylko z gumy nie bardzo elatycznej choć pod niewielką siłą się uginała. Zdziwiło mnie to gdyż myśłałmże to jest ciężki wał zrobiony z żeliwa lub innego stopu. Przedstawiciel mówil ze ten wał bardzo dobrze się spisuje. Ale jeszcze żaden z rolników nie kupił agregatu z taką opcją.

 

cbf976c248277f2c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W niedzielę byłem na targach w Starej Łubiance koło Piły. Był tam agregat z Farmrolu podobny do tego poniżej i zdziwiło mnie to że tylni wał strunowy jest zrobiony z gumy. nie z odlewu tylko z gumy nie bardzo elatycznej choć pod niewielką siłą się uginała. Zdziwiło mnie to gdyż myśłałmże to jest ciężki wał zrobiony z żeliwa lub innego stopu. Przedstawiciel mówil ze ten wał bardzo dobrze się spisuje. Ale jeszcze żaden z rolników nie kupił agregatu z taką opcją.

 

wał strunowy czy croskil?? bo ten na zdjęciu jest z crozkilem a te wały od 4 lat robią już z tworzywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ten Croskil pomyliło mi się. A używa ktoś właśnie taki wał gumowy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nazywa się fachowo wał który jest jakby zbudowany z pierścieni a one są jakby z takimi kolcami, widziana maszyna z daleka zbudowana z trzech takich wałów, myśle że na grudę to by było niezłe. Nie mogę nigdzie znaleźć takiego w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wał rurowy

cfa63c9930d3a166.jpg

 

Wał crosskill ten tylni

a9d84135d3e721d8.jpg

 

Wał Cambela zwany również pierścieniowym

e60c99e1de01df06.jpg

 

Wał Packer

ca365af415b75d3e.jpg

 

Jeżeli się pomyliłem to proszę mnie poprawić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi powie czy podorywke mozna zrobic kultywatorem. tylko prosze o podanie za i przeciw a nie ze cos tam slyszalem od kogos .z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie robilem podorywki kultywatorem spręzynowym (bo domyślam sie ze o taki Ci chodzi) ale sądze ze nie jest to zbyt dobre rozwiąanie, jesli posiadasz zwykle łapy bez gęsich stopek to wierzchania warstwa gleby nie bedzie miala dobrego podcięcia, no i druga sprawa jak bedzie sporo resztek pożniwnych to może sie zapychać. odpowiadając na Twoje pytanie to podorywke można zrobić kazdym sprzetem ale przecież nie chodzi o to zeby tylko przejechac prze pole tylko zeby wierzchnia warstwa gleby byla dobrze podcieta, resztki pożniwne dobrze wymieszane z glebą itd. zwyklym kultywaytorem efekt bedzie dosc kiepski, takie jest przynajmniej moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mozna!!! co do podcinania to mysle ze jak by koncowki lap byly dobrze naostrzone a najlepiej jako gesia stopka to powinno ladnie podcinac i mieszac glebe. co do zapychania to mysle ze po pszenicy czy rzepaku to niebyloby wiekszego problemu tylko jak by ktos chcial po kukurydzy ale mysle ze wtedy wystarczylo by kilka lap odpiac i po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...