Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

a czy ktos wie jak szeroki kultywator pociagnie ciagnik o mocy 45 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim wynalazku??

Pomyślałem, żeby do 5-polowych rozkładanych bron dac siłownik, które by je składał. na tył dałbym 1 wał strunowy. Tylko nie wiem czy dawac jakiś wałek przed bronami. Jak myslicie, co można byłoby dac ( jaki wałem i czy dawac w ogóle jakiś )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz dołozyc cos do tej ramy to zycze powodzenia Rama w bronach jest bardzo delikatna i raczej niec długo sie przy niej nie utrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jakie abuk14 ma brony bo np moj sasiad ma brony 5 polowe tak masywnej i solidnej kontrukcji ze szok, nie wiem czy sa one orginalne czy robione ale sąnaprawde konkretne, zgadzam sie jednak jesli masz tradycyjną zwyklą rame to poza zamontowaniem silownikow do skladania nic nie zrobisz bo rama jest faktycznie bardzo delikatna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brony z jarmetu i mają bardzo masywną ramę. Ale co ciekawe - wieżyczka jest niezbyt mocno przymocowana i dziwię się, że jeszcze nie odleciała. A brony składane hydraulicznie są produkowane seryjnie. Tylko po co modzić - nie lepiej kupić gotowy agregat z solidną ramą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brony mam 5-polowe, nie wiem jakiej firmy, bo tabliczka znamiowa odpadła. Jednak, wierzcie mi, że rama wytrzyma, jest naprawdę mocna.

@ buchaj - agregat akurat mam, tylko,żeby muszę czymś bronowac. Niby zwykłe brony wystarczą, ale to polepszy rozbijanie bbrył ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze do uprawy przedsiewnej na lekkich piaszczystych glebach: kultywator z wałem strunowym, czy tależówka, czy tależówka wystarczy do uprawy po oborniku po ściernisku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co lepsze do uprawy przedsiewnej na lekkich piaszczystych glebach: kultywator z wałem strunowym, czy tależówka, czy tależówka wystarczy do uprawy po oborniku po ściernisku?

Przegnity obornik extra wymiesza z glebą,najlepiej gnojowice,wał Packera z tyłu i można siać.

Teraz do siewu kukurydzy po życie nie orze tylko Ares i heyaaa!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał doczynienia z wałem spiralnym. Chodzi mi o uprawę przedsiewną agregatem biernym z takim właśnie wałem pod rzepak. Czy ziemia nie będzie za bardzo zagęszczona. -- wał waży z ramą około 250 kg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wał spiralny słuzy głównie do uprawy pola na glebach zakamienionych i w tych warunkach sprawdza sie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kultywator z wałem strunowym z bometu to solidna maszyna?

Czy obornik taki zestaw dobrze przemiesza z ziemią na piaskach i czy jakąś role w uprawie spełnia ten dodatkowy wał przed kultywatorem czy wart zachodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, czy taki agregat może zastapić przyorywanie obornika na piachach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaki obornik bo jesli taki po np 2 miecha to bedzieci sie zapychało i nic nie zrobisz. jedynie brona talerzowa albo pługi. agregat nie służy do mieszania obornika, chyba ze go roztrzęsiesz strasznie mało np 5 t na hektar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale po tależówce będe miał plantacje perzu a raudap drogi , a pod siew chyba lepiej przygotuje na wiosne pole i ugniote wałkami niż tależówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ci doradzić może czynny agregat uprawowy.

ale nie mam pojęcia ja bedzi zachowywał się w oborniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz że masz piachy to skad ci sie perz niby ma wziąć ????? Ja urzywam talezrówki od 20lat i perzu nie mam !!! A na wiosne to oczywiste ze agragat musi byc Pamietaj ze nie ma urzdzen ani maszyn uniwersalnych bo co do wszytskiego to do niczego !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a włąśnie ze mam perz na piachach, wystarczy że zrobie mijak z roundapem to po 4 latach mam całe pole od nowa, no fakt że przeważnie orze na razuwe, a kawałek ścierniska zostawiam na wiosne żeby było gdzie gnój wozić, to w tych miejscach jest najwięcej perzu.

Zasatanawiam się czy tależówką mógł bym wogule wyeliminować orkę, jak by dobrze mieszała gnój najwyżej jakiś wał z tyłu i siać, kto praktykował takie rozwiązania i czy odbije się to na plonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jazawsze talerrzóje sciernisko czaem z obornikeim i orze. na wiosne agregat upr-siew, a na niektórych kawałkach obornik i orka pózniej agregat upr-siew. i perzu na swoich polach to juz dawno nie widziałem, chyba ze biore jakies dzierżawy to sie zdarza ale 2-3 lata mojej upray i perzu nie ma. zawsze pryskam rundupem jak biore dzierżawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...