Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

razeszo podorywce trzeba bronowac , a w agregacie jest po to wal ma on zastepowac brone , mozna by jezdzic po polu i 10 razy ale kto Ci wtedy za to zaplaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, co sądzicie o agregacie z AGRO-MASZA, 3,6m, przedni wałek i dwa tylne, rozkładany hydraulicznie, czy jest dobry i czy warto go kupić

Taki układ wałków sprawdza się bardzo dobrze, ale przed kupnem dokładnie go obejrzyj. Ja oglądałem go jakiś rok temu to prawie wszystkie spawy wyglądały jakby je robił pracownik z jakąś dwu dniową praktyką spawania. Poza tym dość niską cenę tłumaczą użyte do budowy materiały (konstrukcje innych renomowanych firm są dużo solidniejsze). Ogólnie nie polecam, ale może przez ten rok coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronować również trzeba, kiedy "zdrowo" popadało i gleba się zasklepiła! Również, brony pomagają powyciągać siewki chwastów, kiedy już one powschodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co te bronowanie dalo na nastepnen zniwa. Bo nigdy tego nie robilismy ale w tym roku mozna powiedziec ze ja przejmuje dowodzenie na polu. Wiec wchodzi bronowanie podorywki a pozniej jeszcze sciezki technologiczne. Mam jeszcze takie pytanie co mozna zrobic ze sloma na polu. Bo mial chlop zabrac ale nie zabral a ona mokra i nawet na palenie sie nie nadaje. Tak myslalem zeby Kosem pojezdzic ale chyba bedzie sie zapychac co? Macie jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

talerzowka ,lub jakis orkan czy rozdrabniacz i na przyoranie powinno sie posypac mocznikiem aby sloma sie rozlozyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem jak zostanie słomy - bo trudno określić ile będzie słomy jak tnę - to rozrzucam starą kopaczką konną ze zdjętą redlicą oczywiście i potem gruber, ale talerzówką dużo lepiej.

Jak masz talerzówkę to stalerzój, a potem w poprzek bronami na dwa razy by wyrównać, do późnej jesieni słoma prawie zniknie że bez problemu zaorzesz. Gorzej jak chcesz jeszcze zasiać oziminę, a słoma jest tęga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad talerzowka ale jak mi sie zrobi pozniej laka na polu to niedobrze bedzie. Tam to tylko jare wchodza w gre bo na szykowani epola od oziminy to juz w sumie niewiele czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tej słomy nie jest bardzo dużo i jak masz pług z dużymi odkładnicami to możesz nic nie robić i późną jesienią powinno zaorać się bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie, jaki agregat będzie lepszy, AGRO-MASZ 3,6m z przedim wałkiem i hydrauliczny za 8400zł http://allegro.pl/item228937866_agregat_uprawowy_4_2_agro_masz.htmlhttp://www.bomet.pl/bomet.php?odn=2, czy BOMET 3,6m z przednim wałkiem i hydrauliczny za 10500zł, proszę o uzasadnione odpowiedzi, w grę wchodzi jakość i jaką prace się zrobi agregatem, dobrą czy złą, oraz cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pawle 1991.ja miałem podobny problem ale już zdecydowałem z pomocą dilera. wybrałem unię grudziądz wałek z przodu ,3rzędypazórków,wałek śr.320 mm.i wałek śr.280mm.,rozkładany hydr.,szer.3,7 m.cena 12200 zł.co do wad i zalet będę mógł coś powiedzieć zamiesiąc POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel1991 - jaki ciągnikiem zamierzasz walczyć z agregatem?

Bomet .3,6m z przednim wałem na hydraulice waży1200kg,a w papierach zapotrzebowanie na moc ,to ciągnik 6 cylindrów.

 

Może Expom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może inaczej:

- klasa ciagnika : 2.0 ( czyli ciągnik z silnikiem 6-cio cylindrowym)

A Bomet podaje zaniżone wartości na swojej stronie, w porównaniu z instr.obsługi.

I tym sposobem kupiłem agregat 3.6m hydraulicznie składany + przedni wał ,który miał współpracować z Mtz 82.tylko ,że rusek z trudem go podnosił.a przód ciągnika co chwilę oglądał niebo..

Ten sam agregat, tylko bez przedniego wałka jest sporo krótszy i lżejszy(ponad 200kg)i Mtz z nim by sobie poradził..

 

A jakość pracy?Mogę tylko potwierdzić słowa "korsarza" - ""beznadzieja""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa ciagnika okresla siłę uciągu .Z agregatem bometu 3,6 Pronar 1025 czy 1014 nie maja co robic nie wspomnę mocniejszych czworek.Co do jakości tego agregatu to lipa lepsze z tanszyćh sa Agro-Factory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producenci trochę zawyżają zapotrzebowanie ma moc- patrzą głównie na ciężar maszyny.

lepiej trochę zawyżyć i później nie ma sytuacji typu- mój mtz nie daje rady podnieść, itp

tak jest np w przypadku agregatu z wałem zębatym- cięższy o bodajże 300kg od odpowiednika z wałem strunowym i już 10-20km większe zapotrzebowania, a na chłopski rozum to wał zębaty mniejszy stawia opór niż strunowy, bo nie zagłębia się tak głęboko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to może inaczej:

- klasa ciagnika : 2.0 ( czyli ciągnik z silnikiem 6-cio cylindrowym)

""

To jakiej klasy będzie ciągnik 160km który ma cztery cylindry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znasz ciągnik 160 konny i 4 cylindrowy.Z tego co wiem to tylko Valtra chwali się ciągnikiem 4 cylindrowym i mocą 140 czy 150 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Valtry jest też wersja koło 160km, ale nawet jeśli nie byłoby takiego to pojęcie klasy ciągnika nie ma obsolutnie nic wspólnego z ilością cylindrów.

Czy C-360 to ta sama klasa co U-1014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ciągnik MTZ-82, nie odpowiedzieliście co sądzicie o agregacie AGRO-MASZ 3,6m, hydrauliczny, 1 wałek z przodu i 2 z tyłu, dobry będzie? cena 8200zł, ja myślę że ma trochę za słabą konstrukcje, ale może mi się tylko wydawać, grubość ścianki profilu wynosi 5mm, oto link do takiego agregatu tylko szerokości 4,2m. http://allegro.pl/item228937866_agregat_uprawowy_4_2_agro_masz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś wie ile jest obrotów koła napedowego na hektar w 3 metrowym kosie uni grudziądz (napęd od koła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chcesz zrobić próbę kręconą.Zmierz obwód koła napędowego razy 3m i będziesz miał obsiane pole w metrach kawdratowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...