Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

mam ciągnik MTZ-82, nie odpowiedzieliście co sądzicie o agregacie AGRO-MASZ 3,6m, hydrauliczny, 1 wałek z przodu i 2 z tyłu, dobry będzie? cena 8200zł, ja myślę że ma trochę za słabą konstrukcje, ale może mi się tylko wydawać, grubość ścianki profilu wynosi 5mm, oto link do takiego agregatu tylko szerokości 4,2m. http://allegro.pl/item228937866_agregat_uprawowy_4_2_agro_masz.html

 

Witam,

W weekend bylismy u tego producenta na miejscu. Na placu stało kilkanascie takich agregatow. Robią je od ok. 5 lat. Trudno mi się wypowiedzieć na temat wytrzymałości konstrukcji na podstawie oględzin, ale jest raczej porównywalny z innymi agregatami, np. Bomet, czy Agro Factory z Łęczycy.

Waga 1200kg. Rama wyglada na solidną. Kilka spawów rzeczywiście (jak ktoś pisał wcześniej) było niedokładnych, ale raczej nie mają wpływu na wytrzymałość - bardziej na estetykę. Przedni wał łożyskowany; tylne doprawiające na tulejkach.

 

No cóż. Zdecydowaliśmy się na zakup. 8700pln netto; transport na Mazury w cenie Dostawa w sobotę wieczorem i od razu "pójdzie" w uprawę pod pszenicę, więc się przekonamy już w przyszłym tygodniu. Będzie pracował z 1614 lub z 16145 na dosyć cięzkiej ziemi i pagorkowatym terenie, więc zapas KM mamy. Producent podaje zapotrzebowanie ok. 120KM.

Na razie to tyle.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups!

Nie umiem wyedytować posta, więc muszę dopisać.

Oczywiście zdecydowaliśmy się na ten agregat z Agro-Masz'u o szer. 4,2m

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co siejesz teraz ???

 

Przepraszam że tak puźno odpisuje ale niemiałem dostępu do internetu. Ja dopiero sieje gorczyce bo miałem problem z gruberem i siewnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto za siewnikiem zbożowym ciągac wał strunowy zamiast bron, bo siewnik mam badziewny i nie ziarno zostaje na wierzchu, ziemie lekkie, czy to nie spowoduje że częśc ziarna powciska za głęboko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napoczątek zatarły sie dwa aparaty wysiewajęce bo były krzywo ustawione na łożyskach, potem ukręcił mi sie wałek ktury wychodzi z wału i daje napęd na siewnik bo był tam krzywo wkręcony i miał bicie walczylem o naped od koła i dlatego takie opuxnienie w siewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, tylko zależy jaki to wał. Pewnie lepiej niż bronki które się czasem zapychają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z agregatem uprawowym- zakleja się gliną przedni wał strunowy i później nie chce sam sie wyczyścić. trzeba łomem i młotem walić

aż tak bardzo to nie przeszkadza, tylko strach, żeby od tego ciężaru nie urwały sie mocowania od tego wału i jak nie jest zaklejony to lepiej wyrabia ziemię.

co zrobić?

wypełnić go czymś lekkim?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim agregacie nie mam wałków z przodu tylko włuke. A wałki s przodu mało się przydają.... To może je odczep i spróbuj podczepić włuke??? Ja mam kvernelanda agregat. Super robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale włóka nie zastąpi kół podporowych

ogólnie to dobrze wyrabia glebę- z przodu wał strunowy, 40 zębów i z tyłu dwa wały strunowe później dodam zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z przodu włuke później też mam zęby i na końcu 2 wałki. Koła podporową są 2 i są w środku. Godny polecenia/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki wał pojedyńszy z bometu i też myśle żeby go wzmocnic drutem, tylko przyspawac ten drut do tych płaskowniczków z zębami czy osobno?

Bo taki drut na lekkich ziemiach powinien lepiej ugniatac ziemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas ojciec do każdego płaskownika przyspawał. kiedyś jak kultywatorowałem do za korzeń zaczepiłem i rozerwało wał na dwie części- stąd te wzmocnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do włóki to oczywista sprawa, że bardzo dobrze wyrównuje pole, ale ma kultywatorujemy zawsze po siewie nawozów i jadąc np z górki na piaszczystej ziemi włóka ściągałaby niepotrzebnie nawozy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włuka ma regulacje na kilka sposobów i można wydłużyć cięgło i ustawić tak włuke ze nie bedzie dotykać ziemi. Wczoraj właśnie po siewie nawozów zjechałem 15h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włuka ma regulacje na kilka sposobów i można wydłużyć cięgło i ustawić tak włuke ze nie bedzie dotykać ziemi. Wczoraj właśnie po siewie nawozów zjechałem 15ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że ma regulacje, ale jaki z niej pożytek jak ustawisz, żeby nie dotykała ziemi? wał strunowy zawsze sie kreci po ziemi i kopiuje teren...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 13l paliwa na 2ha 3metrowym uprawowo siewnym z ciągnikiem 95 KM to dużo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...