Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle o aresie L/Z i zastanawiam sie czy niewziąć mu z przodu taki wał jak ma z tyłu, moze to sie nieutopi i ubije troche ziemie. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum pisał albo to było na AF już nie pamiętam, ze wymienił wał przedni w agregacie uprawowym (uprawowo - siewnym) na wał rurowy. Agregat sie tak nie zapadał i upijał troche ziemie. Wiec ja bym ci radził korsarz załuż na próbe wał rurowy bo być moze zda to egzamin. pewno koszty będa mniejsze niż kumno nowego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że chce siać i uprawiać za jednym przejazdem. teraz 16 chodzi z 3.6m bometem troche mało jak na taki traktor a MTZ z siewnikiem, gdybym miał uprawowosiewny zapiołbym 16 i zasiał uprawił i zasiał za jednym przejazdem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tyleze nmój kuzyn ma poloneza i aresa tależowego z wałem rurowym i pole wyglad super a ciagnik 11441 nie ma co robic. Siewnik jest laterzowy w fuul opcji i cały zestaw troche waży, ale naprawde warto. duży plus to to ze nie ma wału z przodu tylko odrazu pierwszy rzad talerzy. Kolega dział praktycznie tylko na glebach IV, V, i VI kl wiekszosc piachudry ze głowa mała, ja jak pojade tam siac swoim agregatem z agro maszu + poznaniak p[rzerobiony na 3m to mnie krew zalewa tak sie topie i 7341 ledwo ciagnie A jak jest ciezsza ziemia to latam jakby ciagał 3 pługi też mysle o sprzedaniu tego zestawu i kupieniu talerzowego + jakis siewnik ale najpier musze kupic wiekszy ciah=gniak bo 7341 wiecej jak agromasz + poznaniak nie uniesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jo ciągna zetorem 8540 agregat uprawowo-siewny 3metrowy Moskitu z wałem pakiera siewnik amazonka na 5-6klasie i jestek zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Zetorem 11441 ciagam agregat uprawowo-siewny Famarol 3m.Agregat bierny na wale rurowym.Mój podorywkowy jest to Kongskilde Delta 3m.+siewnik poplonu Nordsten Bardzo polecam maszyny tych marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim wale - standard strunowy czy pacer w upawowo siewnym są lepsze wschody - sieję nastepnego dnia po wyoraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko siejesz. Gleba musi sie ulezec zanim posiejesz.Packer jest ciezszy i ugniata glebe a strunowy to raczej niebardzo.Packer jest lepszy. A na piaskach mozna go zastapic rurowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy takim mialem zestaw famarolu 3m.Ale wszystko bylo jak najplyciej poustawiane no ipod górke mial cięzko.Moze 2,7 bedzie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy 3 m KOS unii (gęsie stopy, talerze, wał rurowy) będzie odpowiedni do zetora 12145. może ktoś ma taki zestaw i powie mi jak się tym pracuje. z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agregat uprawowy-czy ma sensn przy siewniku poznaniak 2,5 m i czy pociągnie go proxima 61 km, bo o to czy podniesie i nie będziepodrzucać przodu się nie boje bo ta 8441 sobie radzi a mniejsza to to samo tylko moc mniejsze a dodatkowo był by tur, tylko czy sił wystarczy bo to tylko 61 km ziemie w większości piasek, czasami glinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w biernym da radę, przecież 2,5 m lekki bierny to C-330 da radę, a siewnik też nie jest dużym obciążeniem do uciągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem w biernym da radę, przecież 2,5 m lekki bierny to C-330 da radę, a siewnik też nie jest dużym obciążeniem do uciągnięcia.

 

W sumei to też wydaje mni się że da rady, tylko jest ale takie ze mam piachy a tutaj koleszy nizej pisali że w piachach przedni wałek się topi i ma cieżko maszyna, a jak będzie trochę wilgotno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mokrej ziemi w agregacie uprawowym przedni wałek- strunowy zakleja sie ziemią i później trzeba łomem go czyścić... oczywiście bardzo to denerwuje, ale jak jest zaklejony to dużo wtedy waży i jest obawa, że się urwie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak ziemia jest nieodleżała to zawsze najpierw jadę wałem Campbella. Na bardzo mokrej ziemi to niestety przedni wałek jest tylko obciążeniem, zresztą takiej ziemi to raczej nie powinno się uprawiać zanim obeschnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jak ziemia jest nieodleżała to zawsze najpierw jadę wałem Campbella. Na bardzo mokrej ziemi to niestety przedni wałek jest tylko obciążeniem, zresztą takiej ziemi to raczej nie powinno się uprawiać zanim obeschnie.

 

No właśnie po nieodleżanej ziemi dobrze jest robić agregatem urawowosiewnym bo fajnie wurówna i nie będzie śladów ciągnika, zemie mam lekkie i raczej nie było by mowy o zalepianiu wałków, a chciał bym wiedzieć czy taka proxima 61 km nie miała by za ciężko ciągać taki zestaw po świerzo oranym i nie odleżanym jeszcze np. pod ozime i czy taki zestaw ma kożystniejszy wpływ na kiełkowanie (bo w wilgotną ziemie sieje) wydaje mi się że w 2 przejazdach (bronowanie z wąłkiem a za kilka dni siew) kożystniej będzie na chwasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po nieodleżanej ziemi dobrze jest robić agregatem urawowosiewnym bo fajnie wurówna i nie będzie śladów ciągnika,

Nie tak bardzo, bo żeby wyrównało to trzeba głęboko zapuszczać łapy i wtedy słabszy ciągnik może mieć kłopot z uciągem, że nie wspomnę że będzie się bardziej zapychać gdyż łapy będą wyciągać z ziemi słomę czy rżysko jak jest długie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po nieodleżanej ziemi dobrze jest robić agregatem urawowosiewnym bo fajnie wurówna i nie będzie śladów ciągnika,

Nie tak bardzo, bo żeby wyrównało to trzeba głęboko zapuszczać łapy i wtedy słabszy ciągnik może mieć kłopot z uciągem, że nie wspomnę że będzie się bardziej zapychać gdyż łapy będą wyciągać z ziemi słomę czy rżysko jak jest długie.

 

Nie takie zaraz świerze, powiedzmy ze 2 tyg po orce pod oziminy z takim agregatem, na wiosne napewno będzie cacy.

To jak ma wyciagać to może lepsza tależówka, wogóle czy uprawa tależówką po orce czy na wiosne pod siew to dobry pomysł na piaskach 5 i 6tej klasy? - i agregat i tależówka chyba by trochę zagęściły ziemię i wyrównały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie oplaca sie przerabias agregat uprawowy uni grudziadz 2.1metra+dwa walki na uprawowo siewny 2.7metra? jesli posiadam kombi 3.7bh i belarusa 952,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie przy kultywatoze podorywkowym lepsze 4 (z obracanym dlutem)czy 5 elementowe (a la lemken)elementy robocze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Sebastiana.Mam pytanie,czy przy Bielarus+kombi BH3,7 nie masz takiego problemu,że gdy podniesiesz agregat,mocowania na sprężyny przy gęsiostopkach nie są za blisko opon?Umnie SAME+kombi właśnie te mocowania są 2-4cm. od opony i jak bujnie na brużdzie to się w nią wbijają.POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...