Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie mam pytanie.

Chce kupic agergat podorywkowy.

TYlko zastanawiam sie jaki.Jest wiele dostepnych wariantow.

Mam 2 ciagniki 1212 i 1012 i 25 ha pszenicy, chce kupic maszyne uzywana.

I stad pytanie:

Jakiej szerokosci?Wystarczy 2,5 czy lepiej 3m?

Gesie stopki czy zwykle lapy?

Lepszy jest wariant w 2-3 rzedach lap czy taki z np 4 rzedami?

Lepiej miec z tylu dodatkowo kilka talerzy tnacych, czy cale ramie z talerzowki ?A potem walek strunowy czy moze brony?

Co jest lepszym rozwiazaniem?Jaka kombinacja?

Myslalem jeszcze nad tym , zeby uzywac grubera do uprawy pod ziemniaki, widzialem kiedys jak jakis rolnik tak zrobil, nie mial pozniej tyle grudy na kombajnie, co o tym myslicie?

Myslalem o czyms takim:

http://allegro.pl/item263375197_agregat_podorywkowy_rabe_werk_2_5m_zobacz_.html

Co o tym myslicie?Nadalby sie?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zamierzam zakupić agregat podorywkowy i zastanawiam sie nad:[Mandam] KUS Tandem lub [POM Brodnica] Brodnica 1/A.

Który z nich jest lepszy bo zamierzam go wyposażyć w zabezpieczenie sprężynowe - Nonstop, no chyba że polecacie coś lepszego w podobnej cenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! zamierzam w najblizszym czasie kupic agregat uprawowy. Interesowalem sie agregatem 4,20m. firmy Agro-masz ,czy ma ktoś taki sprzęt lub zna moze opinie o nim . zastanawia mnie czy łączenia lewej i prawej stronie są wytrzymale i czy sie szybko nierozlecą .uzytkuje ziemie od klasy 3a do klasy 6z . w razie czego piszcie tez na moje gg 164546. Aha bylbym zapomnial jest to agregat z walkami strunowymi z przodu i z tylu a w srodku kultywator.. Pozdrawiam i czekam na opinie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy 8011 da sobie rade z jakims agregatem+ siewnik???[/quote

Spoko ja mam taki ciągnik i używam agregat uprawowo-siewny szerokości 2,5m.

Agregat jest aktywny z rototylerem /tak to się chyba nazywa/ marki lely + siewnik Amazone D7 Specjal 25.Muszę Ci dodać że jest bez hydropaku-sztywny.Dorobiłem tylko dodatkowy obciążnik z przodu i wymieniłem pompę na K25 Robię 4 polową a ziemię mam glina 3a do 4b .Bardzo ładnie uprawia i wschody są o wiele lepsze.Zboża wschodzą równo bez względu na to czy górki czy dołki. Przed uprawą wysiewam nawóz na skibę i wjeżdżam agregatem,bardzo ładnie wyrówna pole. Jajko po nim kulniesz. Mam fotki tego sprzętu jak chcesz to Ci prześlę podaj adres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej56 z czego dorobiłeś obciążnik?

 

Uprawiacie po ścierniksu agregatami takimi jak z agromaszu 4,2 lub upr -siewny samym takim, czy to dobry sposób bo zwykłym kultywatorem z wałkiem to jednak duże pasy nie ruszone zostają i jak by dziki poryły pole, a czy jak jest dużo wąskich zębów to równiej wychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te agegaty jak wiesz nie służa do uprawy scieniska !!!!!!!!! to sa agregaty przedsiewne I wogóle oprawa sciernisk sprzetem tupu kultywator to to nie jest najlepsze rozwiazanie bo sie zapycha itd. U mnie od ponad 20 lat telerzówka jest od tego A teraz coraz czesciej sie widzi agr. scierniskowe a kultywatorami to rabia stare dzuadki co maja po 2 -5 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałem zeby w agregatach uprawowych sa strasznie delikatne( cienkie, waskie) i w scierniku napewno długo nie wytrzymaja. JAw uprawowo-siewym 2 wymieniłem w ciagu 2 sezonów Zasiałem jakiesc 60ha ale to pewnie przez kamienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam zamiar kupic agregat uprawowo-siewny do MTZ82.mam siewnik Poznaniak 2.7m.

http://allegro.pl/item271148060_agregat_uprawowo_siewny_aup_2_7_2.html

 

http://allegro.pl/item268878488_okazja_agregat_urawowo_siewny_z_hydropakiem.html

 

co sądzicie do tyc agragatach??opłaca sie kupic?jaki wal wybrac?mam ziemie III,IV,V klasa.i jaki by pasowal do MTZ 2.7 czy 3m??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam wał rurowy bo cieższego nie dzwigniesz. z uciagniecem 3 m nie bezie problemu a od 2,7także nie jest dużo cięzszy także raczej bierz 3m i przerób siewnik lub zmien go na jakis lekki zachodzni 3 m z małą skrzynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zapomniałem zeby w agregatach uprawowych sa strasznie delikatne( cienkie, waskie) i w scierniku napewno długo nie wytrzymaja. JAw uprawowo-siewym 2 wymieniłem w ciagu 2 sezonów Zasiałem jakiesc 60ha ale to pewnie przez kamienie

 

Oj to bardzo niedobrze jak te zęby takie delikatne, starym gruberem na zwykłych szerokich zębach to łąke darłem do podsiewu i tylko 3 zgubiłem , w czym lepsze te wąskie zęby niż zwykłe z szerokimi noskami? Przecież zamiast tych wąskich zębów to ja już lepiej widze ciężką brone z wałkiem strunowym (uprawa pod siew)

 

Po ściernisku robiłęm tak na prubę i fakt troche perz przytępiło ale potem orka tego to jak jazda po największych wybojach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rurowy w mokrej ziemi nie bedzie sie w srodku oklejal ziemia?skoro mowisz ze 3m bez problemu pociagnie to moze byc 3m ale problem z siewnikiem bo jest 2.7m.jak mozna go przerobic??i co sądzisz o tych agregatach do ktorych podalem linki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z hydropakiem cos podobny do aresa z uni

troche mnie martwi ze przedni wal jest w calosci - znaczy lozyskowany tylko na koncach, jak w srodkowa czesc walu trafi kamien to kiepsko to widze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak w srodkowa czesc walu trafi kamien to kiepsko to widze...
jak mam dzielony i też jeden kiedyś zgięłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzielony i z agro-maszu sa bardzo solidnie wykonane z grubego płaskownika 8-10mm raz tylko z własnej winy jak jechałem droga i walnałem w kamien na poboczu (p rz predkosci 25km.h) bo sie zagapiłem to rozleciały sie 2 obudowy łożysk ( ale to groszowe sprawy cały komplet łożysko + obudowa w techrolu po 18zł( sprzedaja tylko komplety i jest to standardowa obudowa )

 

siewnik przerobic to dzien roboty JUz było o tym pisane wiele razy poszukaj tu lub na agrofoto ( tam tez sa moje zdjecia po przeróbce w albumie dla vip-ów bialy2005)

 

Mi jak narazie nic sie nie zaklejało ani przednie ani tylne wałki. poza jedna wyjatkowasytuacja w ekstremalnych warunkach gdy prubowałem zruszyc ziemie na działce która była zaalna i ledwo woda wsiakłą to ja wjechałem zeby lepiej schło samym agregatem ( porobiłem tylko koleiny, ale szybciej wyschło) i wtedy przedni wałek sie zalepił błotem

 

Agregat to prosta maszyna i wszytko zalezy jak jest wykonany. JA moge powiedziec tylko o agromaszu bo takiego mam i poza słabym hydropakiem ( poznanak 2,7 to dlaniego kres możliwosci bo nie ma podstawek pod koła i na dołakach siewnik byja na boki co powoduje łatwe giecie ramion. jakby były podstawki to można i cieższy siewnik czepaiac ale wtedy to juz mtz nie ma szans podniesc i podobnie mój 7341 za lekki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzielony i z agro-maszu sa bardzo solidnie wykonane z grubego płaskownika 8-10mm raz tylko z własnej winy jak jechałem droga i walnałem w kamien na poboczu (p rz predkosci 25km.h) bo sie zagapiłem to rozleciały sie 2 obudowy łożysk ( ale to groszowe sprawy cały komplet łożysko + obudowa w techrolu po 18zł( sprzedaja tylko komplety i jest to standardowa obudowa )

 

siewnik przerobic to dzien roboty JUz było o tym pisane wiele razy poszukaj tu lub na agrofoto ( tam tez sa moje zdjecia po przeróbce w albumie dla vip-ów bialy2005)

 

Mi jak narazie nic sie nie zaklejało ani przednie ani tylne wałki. poza jedna wyjatkowasytuacja w ekstremalnych warunkach gdy prubowałem zruszyc ziemie na działce która była zaalna i ledwo woda wsiakłą to ja wjechałem zeby lepiej schło samym agregatem ( porobiłem tylko koleiny, ale szybciej wyschło) i wtedy przedni wałek sie zalepił błotem

 

Agregat to prosta maszyna i wszytko zalezy jak jest wykonany. JA moge powiedziec tylko o agromaszu bo takiego mam i poza słabym hydropakiem ( poznanak 2,7 to dlaniego kres możliwosci bo nie ma podstawek pod koła i na dołakach siewnik byja na boki co powoduje łatwe giecie ramion. jakby były podstawki to można i cieższy siewnik czepaiac ale wtedy to juz mtz nie ma szans podniesc i podobnie mój 7341 za lekki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały2005 iel udzwigu ma Twój zetor? (Czy proxima ze standardowym podnośnikiem 3,2 podołala by z 2,5 m?)

 

 

Mierzył ktoś odległosć w agregacie uprawowo siewnym od mocowania ramion tuz ciągnika do końca chydropaka gdzie mocowany jest siewnik - ile ta odległość wynosi i czy jest duzo mniejsza w agr. z 2 rzędami zębów od agregatu z 3 zebami zębów?

 

Czy agr. z 3 rzędami zębów ma wiecej zębów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 3600 bo mam tylko jeden siłownik. Róznica w odległosci to bedzie pewnie jakies 20-30cm w 3 rzedowym jest wiecej zebów o cały rzad czyli o połowe wiecej, Nie weim czy ktokolwiek robi 2,5 z polskich producentów 2,7 chyba najmniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest duzo mniejsza w agr. z 2 rzędami zębów od agregatu z 3 zebami zębów?

 

To zależy, ale przeważnie te agregaty poza ilością i rozstawieniem zędów się niczym nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na ten 3 rzad trzeba zrobic miejsce i automatycznie wałek leci dalej do tyłu a wiec siewnik tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba 3600 bo mam tylko jeden siłownik. Róznica w odległosci to bedzie pewnie jakies 20-30cm w 3 rzedowym jest wiecej zebów o cały rzad czyli o połowe wiecej, Nie weim czy ktokolwiek robi 2,5 z polskich producentów 2,7 chyba najmniej

 

Unia robi 2,5 m a agromexy i inne takie na zamówienie napewno zrobią, bo 2,5 m poznaniaka to się raczej nie da rozstawić?

 

 

To ile wynosi ta odległość siewnika od ramion ciągnika na opuszczonym chydropaku mierzył ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale starych poznaniaków 2,5 nie ma sa 2,7 i 3m na zachodzie od dawna były 2,5 i 3m. Unia dopiero od niedawna robi 2,5 ale to chyba żadko kto kupuje. do 8441 to nie maszco sie zastanawaic nad 2,5m tylko 3m brac i do tego lekki siewnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale starych poznaniaków 2,5 nie ma sa 2,7 i 3m na zachodzie od dawna były 2,5 i 3m. Unia dopiero od niedawna robi 2,5 ale to chyba żadko kto kupuje. do 8441 to nie maszco sie zastanawaic nad 2,5m tylko 3m brac i do tego lekki siewnik

 

No jak nie ma jak ja mam starego poznaniaka 2,5 m! stary 79r ale jary praktycznie cały żywot przestał więc nie zamieniam go zmieniac, a proxe to ja chce 6441 i tu będzie cacy 2,5 m, tylko czy potrzebny drugi siłownik w podnośniku i ile taka opcja może kosztować?

 

Panowie to ile wynosi ta odległość od siewnik aza agregatem na chydropaku od ciągnika? - mniej jak 165 cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej56 z czego dorobiłeś obciążnik?

 

Uprawiacie po ścierniksu agregatami takimi jak z agromaszu 4,2 lub upr -siewny samym takim, czy to dobry sposób bo zwykłym kultywatorem z wałkiem to jednak duże pasy nie ruszone zostają i jak by dziki poryły pole, a czy jak jest dużo wąskich zębów to równiej wychodzi?

Obciążnik dorobiłem z blachy 2mm wyspawałem koryto w środek wspawałem rurki tak żeby pasowały na otwory w ramie całość wypełniłem ciężkim złomem i zalałem to betonem dobrze ubitym na wibratorze. Po wyschnięciu na wierzchu zakryłem blachą i zaspawałem. Przykręciłem to na osiem śrub 16mm, dorobiłem je z gotowych gwintowanych prętów.Pomalowany wygląda dość estetycznie. Jeżeli chodzi o wymiary to glębokość 60cm wysokość 40 a szerokość równa się szerokości ramy. Nie wiem ile waży ale dwóch facetów go nie dźwignie.Wystarcza do tego agregatu o którym pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale na ten 3 rzad trzeba zrobic miejsce i automatycznie wałek leci dalej do tyłu a wiec siewnik tez
Ja mam Kutnowski, ale widziałem Grudziądzki i różnica była jedynie w środkowej sekcji, że zęby były gęściej, a odległość między wałkami była taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...