Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat nie ma scierniskowego i talerzowałem 2 krotnie pózniej orka i znowu 2 krotnie talerzowanie z obciżeniem 400kg na talerzówke 3,15 która waży 650kg na wiosne pewnie jescze raz polece talerzówka i pózniej siane owsa agregatem i trawy rozsiewaczem motyl, wałowanie. Łaka musi byc jak stół. oczywiscie wczesniej pryskałem rundapem 3l + siarczan po miesiacu ładnie spaliło. Taka sama dawke dawałem po sciernisku. Jakbys myslał o zasianiu łaki po samym agregacie to rzycze powodzeni pózniej przy koszeniu On ma słuzyc tylko pocieciu darniny żeby ładniej sie zaorało i pózniej uprawiało. Bo jak zaorzesz na raz to pózniej trzeba dużo wiecej czasu i paliwa zeby doprawic taka łake. Robiłem jedna torfowa ładniej sie zrobiła a druga wyzsza taka niewaidomo jaka kawałkeim biały ił , torf i h.. wie co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat nie ma scierniskowego i talerzowałem 2 krotnie pózniej orka i znowu 2 krotnie talerzowanie z obciżeniem 400kg na talerzówke 3,15 która waży 650kg na wiosne pewnie jescze raz polece talerzówka i pózniej siane owsa agregatem i trawy rozsiewaczem motyl, wałowanie. Łaka musi byc jak stół. oczywiscie wczesniej pryskałem rundapem 3l + siarczan po miesiacu ładnie spaliło. Taka sama dawke dawałem po sciernisku. Jakbys myslał o zasianiu łaki po samym agregacie to rzycze powodzeni pózniej przy koszeniu On ma słuzyc tylko pocieciu darniny żeby ładniej sie zaorało i pózniej uprawiało. Bo jak zaorzesz na raz to pózniej trzeba dużo wiecej czasu i paliwa zeby doprawic taka łake. Robiłem jedna torfowa ładniej sie zrobiła a druga wyzsza taka niewaidomo jaka kawałkeim biały ił , torf i h.. wie co

 

Masz i nie masz racji, dużo podsiewów robiłem po dzikach to tylko rozbronowałem dokłądnie i siałem może to wyglądało tragicznie ale jak się zadarni kosiarka wyrówna i po roku jest równo.

Co do orania na wyższych łakach ok, ale na niskim torfie masakra, kumpel zrobił 8ha tzn zaorał teraz df k110 na szerokich oponach się topi, bo łaka słabo się zadarniła a mieliśmy mokry rok, więc uważam że spalenie roudupem i ruszenie troche darni wystarczy

 

Zapycha się scierniksowy po poplonie, ale zapychanie to pojęcie względne ma ktoś porównanie do orki poplonu zwykłym pługiem i pracą ścierniskowym, czy ścierniskowy dużo mniej się zapycha od pługa w gorczycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co innego jak jakis kawałek ( kilka metrów) tak zrobisz a co innego jak cała łake. Nie wyobrażam sobie zasiania łaki tylko po agregacie i bronowaniu. A jak robisz agregatem to tez na te 12cm najmniej wiec na torfie też bedzie sie topił bo darnina zostanie całkowicie poprzerywana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to może jednak lepiej zostać przy tależówce bo ścierniskowy 2,1 prawie 9 tyś kosztuje a tależówka prawie o połowę tańsza to na kilka lat na roudup zostanie a tależówka będzie miała więcej zastosowań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chochlik23:Napisz ile waży Twoja taleRZówka to Ci powiem ile jest warta na złomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chochlik23:Napisz ile waży Twoja tależówka to Ci powiem ile jest warta na złomie.

 

Ale poplon zrobisz tym ścierniskowym? Lub jak jest zboże wyłożone lub wytłuczone przez zwierzyne? Sami pisaliście że ścierniskowy bardzo się zapycha!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściema!! mój gruber ma 11 łap 3 metry szerokości... Musiałem zasiac poplony a nie mogłem skosic kombajnem bo było za mokro, wiec wjechałem w zboze a z tyłu było wszystko wymieszane i posiany poplon za jednym przejazdem...A taleRZówka idzie po wierzchu i rozcina kłącza perzu...

Jakie 9 tys....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to może jednak lepiej zostać przy tależówce bo ścierniskowy 2,1 prawie 9 tyś kosztuje a tależówka prawie o połowę tańsza to na kilka lat na roudup zostanie a tależówka będzie miała więcej zastosowań

agregat nowy ścierniskowy na podzespołach unii grudziądz od kosa z talerzami i wałem doprawiającym z płaskowników kosztuje 7000 PLN 3m 7 łap gęsia stopa, 2,1 kosztuje około 5500 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to może jednak lepiej zostać przy tależówce bo ścierniskowy 2,1 prawie 9 tyś kosztuje a tależówka prawie o połowę tańsza to na kilka lat na roudup zostanie a tależówka będzie miała więcej zastosowań

agregat nowy ścierniskowy na podzespołach unii grudziądz od kosa z talerzami i wałem doprawiającym z płaskowników kosztuje 7000 PLN 3m 7 łap gęsia stopa, 2,1 kosztuje około 5500 PLN

 

Chyba netto? No właśnie mam problemy z perzem, ale czy uprawa ścierniskowym po perzu to nie będzie pobojowisko takie ze potem jak po wertepach i wybojach będzie orka?

Czy ścierniskowy sprawdza się na lekkich ziemiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.A który lepszy na gęsiostopach czy czy na tych węższych i 82KM. jaką szerokość pociągnie?POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy: TaleRZówka to syf to po pierwsze a po drugie to wszystkie polskie maszyny to drugi syf stwierdzam to z bÓlem serca bo jestem patryjoto.

A teraz konkrety za RABE WERKE na resorach którego seta niemoże radzić

zapłaciłem 4500zł.

Posiada on 11łap na potężnych resorach,włuke i następnie wał rurowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chochlik: Jeśli masz perz to najpierw randap.

Na lekkich glebach nieurzywam pługa tylko i wyłącznie gruber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwne ta twoja opinia bo ogólnie tendencja na brony talerzowe powraca !!!!!!!!!! Dobra brona jest porównywalna z agregatem scierniskowym nie porównuje tu lekkich polski talerzówek ale zachodnie sprzety ( a także polskie ale nowej generacji) NApewno nie jest to syf !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuje Twoje zdanie ale dla pewności poproś sąsiada niech Ci uprawi pół pola gruberem a reszte potnij TaleRZówką koniec tematu.

Następny temat jeśli można? jak głęboko opuszczacie bronę wirnikową w agregacie siewnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to może jednak lepiej zostać przy tależówce bo ścierniskowy 2,1 prawie 9 tyś kosztuje a tależówka prawie o połowę tańsza to na kilka lat na roudup zostanie a tależówka będzie miała więcej zastosowań

agregat nowy ścierniskowy na podzespołach unii grudziądz od kosa z talerzami i wałem doprawiającym z płaskowników kosztuje 7000 PLN 3m 7 łap gęsia stopa, 2,1 kosztuje około 5500 PLN

 

Chyba netto? No właśnie mam problemy z perzem, ale czy uprawa ścierniskowym po perzu to nie będzie pobojowisko takie ze potem jak po wertepach i wybojach będzie orka?

Czy ścierniskowy sprawdza się na lekkich ziemiach?

nie netto tylko brutto!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić agregat uprawowo-siewny tylko nie wiem czy powinien tam być agregat bierny czy brona wahadłowa. Ziemie mam 4- 5 klasy ale bardzo różne od piachów do bardzo ciężkich glin. Zastosowanie brony wirnikowej na piechu spowodowałby straszne rozpylenie gleby dlatego raczej odpada. Z kolei czy abregat bierny zdoła uprawić odpowiednio dobrze glinę, bo na piach nadawałby się idealnie. To może wybrać coś pośrodku czyli bronę wahadłową czy może ktoś takowa użytkuje? Jak sprawuje się na ciężkiej ziemi i czy nie powoduje intensywnego rozpylania piachu???? proszę o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kukurydzy zbieranej na ziarno, gruberem nie zrobi nic, zapcha się w kilka metrów, najlepsza jest do tego talerzówka, nawet najzwyklejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam pytanie.

Co byście polecali: agregat ścierniskowy czy talerzówkę.

Maszyny byłyby polskie, na 22 ha ornej ziemi kl IV-VI, do ciagnika 80 KM.

Cena do 13000 zł. Cholernie podobają mi się talerzówki CUT, półzawieszane, ale to kosztuje, no chyba, ze udało by mi sie skombinować więcej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talerzówke wykorzystasz w szerszym zakresie prac, no i nie potrzebujesz tak duzo mocy, jak do agregatu ścierniskowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damian9871:wyobraź sobie że wiechałem po kukurydzy i gruber sprawował się super .Jak niewierzysz to wyśle ci zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A teraz mam pytanie.

Co byście polecali: agregat ścierniskowy czy talerzówkę.

Maszyny byłyby polskie, na 22 ha ornej ziemi kl IV-VI, do ciagnika 80 KM.

Cena do 13000 zł. Cholernie podobają mi się talerzówki CUT, półzawieszane, ale to kosztuje, no chyba, ze udało by mi sie skombinować więcej kasy.

Poszukaj używek za kilka tysięcy znajdziesz, a na taki areał to ci wystarczy na lata, też uważam że co jak co ale talerzówka powinna być półzawieszana lub przyczepiana,

 

a półzawieszany CUT chyba kosztuje około 30 tysięcy, choć mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
damian9871:wyobraź sobie że wiechałem po kukurydzy i gruber sprawował się super .Jak niewierzysz to wyśle ci zdjęcie.

Po kukurydzy zbieranej na ziarno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...