Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

3,6m i dawał rade To chyba na bardzo lekkiej ziemi pracujesz Ja mam mtz82 i zastanawiam sie nad 2,8.A co poradzicie do mtza82 na sciernisko??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na lekkiej ziemi miał gorzej, jak na cięższej, poprostu "topił się" w mniej zwięzłej ziemi, zarówno ciągnik pozostawiał głębsze ślady, jak i agregat, jego wały na których ciężar spoczywał, zagłębiały się bardziej. Nigdy nie miałem problemu z pracą tym agregatem i MTZem, a różne ziemie uprawiałem,bo wykonuję usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No fakt.. piasek to nie do tej maszyny

 

W sumie to śmiejecie sie że na piaskach nie ma co robić ciągnik, może i w orce fakt, ale z agregatem siewnikiem lub bronami ma dużo cięzej jak na lepszych glebach, a o rozrzutniku już nie wspominam.

 

Mniej uprawy wiecej różnego rodzaju wałów na piasek trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to może jednak lepiej zostać przy tależówce bo ścierniskowy 2,1 prawie 9 tyś kosztuje a tależówka prawie o połowę tańsza to na kilka lat na roudup zostanie a tależówka będzie miała więcej zastosowań

agregat nowy ścierniskowy na podzespołach unii grudziądz od kosa z talerzami i wałem doprawiającym z płaskowników kosztuje 7000 PLN 3m 7 łap gęsia stopa, 2,1 kosztuje około 5500 PLN

gdzie za taką cene kupisz nowy scierniskowy 2,1 5,5tyś już dziś biore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to może jednak lepiej zostać przy tależówce bo ścierniskowy 2,1 prawie 9 tyś kosztuje a tależówka prawie o połowę tańsza to na kilka lat na roudup zostanie a tależówka będzie miała więcej zastosowań

agregat nowy ścierniskowy na podzespołach unii grudziądz od kosa z talerzami i wałem doprawiającym z płaskowników kosztuje 7000 PLN 3m 7 łap gęsia stopa, 2,1 kosztuje około 5500 PLN

gdzie za taką cene kupisz nowy scierniskowy 2,1 5,5tyś już dziś biore[/q

z jakiego województwa jesteś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na forum.javascript:emoticon(':)')

Zastanawiam się nad zakupem agregatu uprawowego biernego, posiadam ciagnik MTZ BELARUS 820 I ziemię klassy 4,5i 6.Prosze o poradę jaki byłby odpowiedni do tego ciagnika.Zastanawiam się nad firmą BOMET ORATYNSKI.i

[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich na forum.javascript:emoticon(':)')

Zastanawiam się nad zakupem agregatu uprawowego biernego, posiadam ciagnik MTZ BELARUS 820 I ziemię klassy 4,5i 6.Prosze o poradę jaki byłby odpowiedni do tego ciagnika.Zastanawiam się nad firmą BOMET ORATYNSKI.i

[/url]

Jeśli już to tylko Bomet, a nie Bomet oratyński.

Ile kasy maz do wydania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:shock: 3,6m i dawał rade To chyba na bardzo lekkiej ziemi pracujesz Ja mam mtz82 i zastanawiam sie nad 2,8.A co poradzicie do mtza82 na sciernisko??
na ściernisko to z mijego doświadczenia to polecam 2.1 i najlepiej na lekkiej ramie bo też mam mtz 82 i dokładałem obciążniki na przód jak robiłem pożyczonym od kumpla na 2.1 z mandamu i dobrze że go nie kupiłem bo strasznie ciężki prawie tonę waży i im szybciej jedziesz tym lepiej miesza i nie wiem jak ci działa podnośnik bo z tym różnie bywa i lepiej szukać lżejszy do mtza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie własne doświadczenie z broną wahadłową w agregacie siewnym marki amazone.W ostatnim czasie sporo takich agregatów trafiło na nasz rynek .Czy efekt pracy można porównać do bron wirowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co porównywać wahadłowa to szajs! nawet kolein po ciągniku nie jest w stanie zasypać, szkoda kasy na taki agregat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie warto kupowac brony wahadlowej?Zastanawiam si enad wahadlowa i bierna Amazone. Mam troche mozaikowate ziemie.A wirowej nie chce po podobno robi pył z piachu.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał - czy ma nadal to nie wiem - wahadłową amazonkę i bardzo sobie chwałił. Cały uprawowo-siewny robił z MTZ-82. Pewnie zależy od ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie wierzcie w bzdury że wirowa czyli cyklotiler robi mąkę z ziemi

nadmiernie rozpyla rototiler czyli z poziomym wałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak wyglada spraw agregatu typu brona wirnikowa na lekkich ziemiach, IV-V kl. JAK to jest z zapotrzebowaniem mocy w porówaniu z biernym?? Bo wagowo to porównywalnie do talerzowego aresa chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy jak wyglada spraw agregatu typu brona wirnikowa na lekkich ziemiach, IV-V kl. JAK to jest z zapotrzebowaniem mocy w porówaniu z biernym?? Bo wagowo to porównywalnie do talerzowego aresa chyba

 

Ja urzytkuje już drugą brone wirnikową najpierw była Maschio (średno polecam) obecnie mam Rabe Werk MKE 300(polecam). Mam ziemie od wściekłej gliny po piaski gdzie las by chyba nie dał rady rosnąć. Jeśli chodzi o gleby lekkie to najważniejszy jest wał, który musi mieć jak największą średnice 50 cm i więcej oraz być pełny nie rurowy. Rurowy ma tędencje do zapadania się w piachu a to powoduje zagłębienia całej maszyny. Amazone proponyje wały oponowe lub gumowe jest to bardzo dobre rozwiązanie na gleby lekkie.Wały małej średnicy dobrze rozbiają bryły ale na piachu będą pchać ziemie przed sobą.

Brony wirnikowe wbrew wszelkim opinią nadają się na gleby lekkie trzeba jedynie regulować obroty wirników i prędkość jazdy aby nie niszczyć gleby. Mają tą zalete, że nigdy się niezapychają, ziemia uprawiona jest na zadanej głębokości (brak nierównej pracyi łap kultywatorowych),doskonałe do uproszczonej uprawy. Ja jeszcze wykorzystuje brone wirnikową do niszczenia poplonu z gorczycy a nawet rozłogów perzu. Ważne równierz aby brona była wyposażona we włóke. Zpotrzebowanie mocy to solo od 70 kM ze siewnikiem od 100kM. Spalanie razem ze śewnikiem na ha ok 9-10l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak predkoscia siejesz takim agregatem ?? ALe patrzac tak że co lepsze bierny czy taka brona wirnikowa jedynie na lekkie ziemnie??. Cieższych to mam tylko bardzo małe kawałki jakies fragmenty działek. mam troche piachów włąsnie takie pod las ale wiekszosc to takie srednie IV klasy ani to piach ani glina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak predkoscia siejesz takim agregatem ?? ALe patrzac tak że co lepsze bierny czy taka brona wirnikowa jedynie na lekkie ziemnie??. Cieższych to mam tylko bardzo małe kawałki jakies fragmenty działek. mam troche piachów włąsnie takie pod las ale wiekszosc to takie srednie IV klasy ani to piach ani glina

 

Przeważnie ok.10km/h, wydajność razem ze zasypem ziarna wychdzi mi ok.2ha/h na dzień 15-20 ha nie stanowi problemu. Kiedyś w topagrar był test test bodajrze sześciu agregatów renomowanych firm, bierne na łapach, na talerzach ale najlepsze wschody były po bronie wirnikowej(Amazone) zarówno po orce jak i bezorkowo. Ja porównuje wschody po swoim agregacie ze sąsiadami którzy mają bierne agregaty i na żadnej glebie nie mają startu

Wadą aktywnych agregató jest tylko ich cena i koszty eksploatacji, jeśli chodzi o kamienie to żaden problem u mnie zęby wytrzymują ok. 300-400ha bez pęknięć a kamieni mam dostatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wahadłowa tez tak mieli piach jak wirowa?I czy agragat na bronie wahadłowej z walem oponowym i nabudowanym siewniniem 4m nadaje sie do Zetora 16245?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro firma amazone lider w sprzęcie rolniczym produkowała takie agregaty na bronie wahadłowej to na pewno muszą być jakieś zalety . Damian 9871 ty masz taką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z takim agregatem trzeba jeżdzić na bliżniakach bo kolein nie zasypie

 

Takz ciekawosci zapytam ile czasu u Ciebie mija od orki zanim jedziesz siac borna wahadłowa?Bo z tego co piszesz to domyslam sie ze taka masz.Pozdrawiam i szczesliwego nowego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku

 

Mam pytanie:

Przymierzam się do zakupu agregatu z Unii Mars XL.

Ma może ktoś taki lub coś może na jego temat powiedzieć?

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...