Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

wahadłową sprzedałem mam cyklotiler. staram się siać 2 tyg po orce

 

I po 2 tygodniach od orki nie dalo sie kolein zasypac?czy 4 m brony wahadłowej z nabudowany siewnikie to nie bedzie za duzo dla ZTS16245?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do kupna agregatu aktywnego ,używanego 3metrowego ziemie trzecia klasa bez kamieni co polecicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kuzyn ma takiego aresa tylko ze z wałem rurowym i do tego seiwnik polonez talerzowy. WIem ze scierniska nie dawał rady robic ( za lekki) WIec raczej uproszczona bez dodatowego dociażenia agregatu nie wchodzi w rachube. Co do sianaia tym zestawem to naprawde super. pole jak stół( jedyny minus to brak jakis osłon żeby ziemia z brzegowego talerza nie leciała na juz zasiane, bo powstaje taki mały garbik) Wschody równiutkie i nie ma problemów z zapychaniem tak jak ja ma ma w zwykłym nie talerzowym Kolega ma 3m i 11441 + przedni tuz i obciażnik 450kg to dopiero w miare stabilny zestaw bo ten agregat i siewnk zasypany to strasznie dużo waza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój kuzyn ma takiego aresa tylko ze z wałem rurowym i do tego seiwnik polonez talerzowy. WIem ze scierniska nie dawał rady robic ( za lekki) WIec raczej uproszczona bez dodatowego dociażenia agregatu nie wchodzi w rachube. Co do sianaia tym zestawem to naprawde super. pole jak stół( jedyny minus to brak jakis osłon żeby ziemia z brzegowego talerza nie leciała na juz zasiane, bo powstaje taki mały garbik) Wschody równiutkie i nie ma problemów z zapychaniem tak jak ja ma ma w zwykłym nie talerzowym Kolega ma 3m i 11441 + przedni tuz i obciażnik 450kg to dopiero w miare stabilny zestaw bo ten agregat i siewnk zasypany to strasznie dużo waza

 

Nie az takie uproszczenie mialem na mysli;)Najpierw bym zrobil moze Kosem a pozniej talerzowym.Ciekawe jakby 4m z 16245 smigal?Z siewnikiem to juz by byla potezna masa;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój kuzyn ma takiego aresa tylko ze z wałem rurowym i do tego seiwnik polonez talerzowy. WIem ze scierniska nie dawał rady robic ( za lekki) WIec raczej uproszczona bez dodatowego dociażenia agregatu nie wchodzi w rachube. Co do sianaia tym zestawem to naprawde super. pole jak stół( jedyny minus to brak jakis osłon żeby ziemia z brzegowego talerza nie leciała na juz zasiane, bo powstaje taki mały garbik) Wschody równiutkie i nie ma problemów z zapychaniem tak jak ja ma ma w zwykłym nie talerzowym Kolega ma 3m i 11441 + przedni tuz i obciażnik 450kg to dopiero w miare stabilny zestaw bo ten agregat i siewnk zasypany to strasznie dużo waza

 

Nie az takie uproszczenie mialem na mysli;)Najpierw bym zrobil moze Kosem a pozniej talerzowym.Ciekawe jakby 4m z 16245 smigal?Z siewnikiem to juz by byla potezna masa;(

 

Dwa razy gruberem lub dobrą talerzówką na krzyż w odpowiednich odstępach czasowych, później taki agregat i powinno być ok. Ale bez zwiększonych nakładów na ochrone przed zachwaszczeniem, chorobami grzybowymi, oraz początkowym brakiem azotu(rozkładająca materia organiczna go pobiera, dopiero później" oddaje") dobrych plonów nieosiągniesz.

Jeśli chcesz pracować takim agregatem dobrze to musisz mieć dobrą prędkość w każdych warunkach, więc zapas mocy mile widziany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaki to ma być siewnik? nabudowany na górze agregatu czy z tyłu dołączany?

sama brona jest bardzo zwarta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jaki to ma być siewnik? nabudowany na górze agregatu czy z tyłu dołączany?

sama brona jest bardzo zwarta...

 

Najlepiej nabudowany, ale wtedy musi być wał solidny o dużej średnicy aby się maszyna w ziemi nie zapadała z pełnym zasypem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jaki to ma być siewnik? nabudowany na górze agregatu czy z tyłu dołączany?

sama brona jest bardzo zwarta...

 

Jeśli to do mnie to siewnik byłby na hydropaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jaki to ma być siewnik? nabudowany na górze agregatu czy z tyłu dołączany?

sama brona jest bardzo zwarta...

 

Jeśli to do mnie to siewnik byłby na hydropaku

 

no ale jaki siewnik?

pewnie chciałbyś, żeby na nawrotach wcale nie trzeba było składać?

pole masz w dużych kawałkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jaki to ma być siewnik? nabudowany na górze agregatu czy z tyłu dołączany?

sama brona jest bardzo zwarta...

 

Jeśli to do mnie to siewnik byłby na hydropaku

 

no ale jaki siewnik?

pewnie chciałbyś, żeby na nawrotach wcale nie trzeba było składać?

pole masz w dużych kawałkach?

 

Siewnik to pewnei jakis Amazone moze talerzowy.Bez składania to by bylo ok. A róźne te pola. Jest 1 ole 1ha kilka po 3 a reszta po ok 5 i 7 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tean agregat do ktorego byl podany link wazy 1800 kg. Siewnik z 600 i z 400 kg zboza. to prawie 3 t. to duzo. chyba za duzo jak na ten ciagnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezbyt komfortowo kręcić sie takim zestawem ma małych kawałkach, poza tym jak masz pola w kształcie klina to dużo przejazdów będzie sie nakładać na siebie- też nie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko 1 klinowate pole wiec o to sie nie martwie. #t to chyba za duzo na ten ciagnik bedzie.Max udzwig wg producenta wynosi 4,5 t ale ten zestaw bylby dosc dlugi. N aupartego mozna byloby dorobic wozek do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz udzwic 4,5 to to zapomnij o takim agrgacie JA w zetorze ma 4t i robi sie nie ciakawie przy wadze 1200kg agregar bierny + mały poznaniak ze zbozem. ppodnosi bez problemu, ale zdazryło mi sie podczasjazdy droga zaczeo mnie byjac na nierównaosciach i poprostu zawór bezpieczenstwa puscił i zestawik powolótku opadł na droge poczym sie podniósł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię, żeby 16245 miał tylko 4,5 tony udźwigu.

1614 ma teoretycznie 5500 kg.

w przypadku takich agregatów długość ma większe znaczenie, a nie waga.

mamy atlasa 5, który jest dłuższy niż sam ciągnik, a waży około 1200kg.

waga niby nie duża, ale długość robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jaki agregat i pługi kupić do mf 6150 ma 95 km (agregat bez przedniego wałka) i jakiej najlepie firmy kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli masz udzwic 4,5 to to zapomnij o takim agrgacie JA w zetorze ma 4t i robi sie nie ciakawie przy wadze 1200kg agregar bierny + mały poznaniak ze zbozem. ppodnosi bez problemu, ale zdazryło mi sie podczasjazdy droga zaczeo mnie byjac na nierównaosciach i poprostu zawór bezpieczenstwa puscił i zestawik powolótku opadł na droge poczym sie podniósł

 

Masz komplet obciażników z przodu? W sumie to 6 troche wiecej waży niz Twój zetor.Na upartegio możnaby jaki wózek dorobić do niego.Z dyszlem to nie byłoby takoego problemu. Jak juz to może z wydzwigiem.

 

Tak 4,5 t. Dane z www.konedata.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mama full obciażników + przeciwaga od tura z przdu.Wielkiego problemu nie mam tylko tak jak pisałem taki agregat to juz kres możliwosci ustawionych fabrycznie dla podnosnika, a jak dojdzie bujanie to potrafi zawór puscic, zdarzyło mi ise to 4 razy w ciagu 2 lat, ale to pokazuje ze to juz sporo. A zauważ że chcesz podczepic dużo cieższy agregat, a podnosnik ma praktycznie taki sam udzwig jak w moim. jesli chodzi o stabilnosc jak bedziesz miał obciązniki to nie powinno byc problemu, ale z uniesieniem może byc problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...