Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

ale to są całkiem inne konie.
Wyjaśnisz może dokładnie jakie? Interesuje mnie ten temat.
Mnie też . Jakie to są inne konie ? A moc to chyba w watach się podaje ? a może w Kw ?

Znajomy ma Ursusa 1614 i Deutza agrotrona 120 km i mówi że Deutz ma niby 120 ale jest dużo silniejszy od Ursusa!!!!

 

Konie to nie wszystko pozostaje jeszcze moment obrotowy, przebieg momentu i mocy, sprawność przeniesienia napędu, to wszystko daje moc na kołach która jest decydująca o uciągu ciągnika.Polecam testy DLG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem aktywna brone Lely ale do tej pory uprawiałem 5.5 metrowym agregatem zrobionym z 2 starych kultywatorów (na szerokich zebach) 46 zebów + doczepione brony "5" z i ciagałem to JD 3140 a ma on tylko 102KM....!!!!Uprawa siewna na 8-10 cm,predkosc ok. 10 km/h wydajnosc 3,5h w 50 min...

Kumpel podpinał 1222 i nie dawał rady....

 

"Zachodnie" konie są silniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedawno kupiłem aktywna brone Lely ale do tej pory uprawiałem 5.5 metrowym agregatem zrobionym z 2 starych kultywatorów (na szerokich zebach) 46 zebów + doczepione brony "5" z i ciagałem to JD 3140 a ma on tylko 102KM....!!!!Uprawa siewna na 8-10 cm,predkosc ok. 10 km/h wydajnosc 3,5h w 50 min...

Kumpel podpinał 1222 i nie dawał rady....

 

"Zachodnie" konie są silniejsze

 

Właśnie tak samo myślę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest teraz ,ale wczesniej slyszalem ze polskie ciagniki mialy moc mierzona od silnika a np nh podawal moc mierzona na kolach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel podpinał 1222 i nie dawał rady....

A siebie pociągnął?:?:

 

"Zachodnie" konie są silniejsze
Bo karmione modyfikowanym genetycznie rzepakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

macie jakieś pomysły co zrobić, żeby przedni wał strunowy w agregacje uprawowym nie oblepiał sie ziemią ???

praktycznie non stop jest zaklejony i boję sie, że połamie sie od tego ciężaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa, ja bym spróbował zamocować kilka ciężkich łańcuchów w tzw. "girlandę" aby sobie wisiały na wale i o niego ocierały. Nie wiem czy pomoże ale wiem że będzie głośno dzwoniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz dokładnie na myśli??? gdzie zaczepić te łańcuchy?

szczerze jakoś tego nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałki z przodu to nędzne rozwiązanie wg. mnie. Kiedyś gdzieś na agrofoto widziałem, że gościu dospawał kilka listw żeby mu się wał nie obklejał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

macie jakieś pomysły co zrobić, żeby przedni wał strunowy w agregacje uprawowym nie oblepiał sie ziemią ???

praktycznie non stop jest zaklejony i boję sie, że połamie sie od tego ciężaru.

 

jak jest bardzo mokro to nic nie poradzisz - ale mozesz wydłuzyc łacznik centralny, wtedy ciezar pojdzie na tylni wał.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkręcenie łącznika to absolutnie nic nie da- równie dobrze można do podnieść (jest regulowany), ale wtedy nie spełni swojej roli.

przyszło mi do głowy, żeby go oczyścić i wpuścić do środka piankę????

jak to widzicie??? będzie sie trzymać kupy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pianka ok.12 zł. nie zaszkodzi spróbować, ale na moje oko to jeszcze szybciej się oklei ziemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item326520691_agregat_scierniskowy_gruber_3m_z_walem_.html

http://www.allegro.pl/item325703726_frost_gruber_glebosz_agregat_podorywkowy.html

czesc kupiłem niedawno Masseyka 3070 i zamierzam kupić agregat ścierniskowy luknijcie te linki i doradźcie mi czy warto coś takiego kupić za te pieniądze i czy mój ferguson da sobie rade w takim agregacie, jaki pługo do niego kupić, nie znalazłem oddzielnego tematu o pługach wiec pisze tutaj. pozdrawiam i z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do łańcuchów to może trochę przesadziłem, to dużo nie da. Pianka też sądzę że nie pomoże, chociaż spróbować warto dużo nie będzie kosztować.

 

Bax-b1 ten ferguson to chyba słaby będzie, a agregaty to ten pierwszy polski ma niezłą konstrukcje tylko że nogi ma pokrzywione, elementy robocze i talerze nieźle zużyte :/ za dużo kasy facet chce, a drugi (niebieski?) to w dobrym stanie tylko raczej na ziemie średnie lub lżejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn do 3070 trzeba by węższy np 2,60 a jeśli chodzi o konstrukcje to na co zwracać uwagę ? lepszy bedzie z talerzami czy z wałem strunowym czy moze to i to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mu mnie w agregacie sie nie zakleje chyba że wjade bardzo wczesna wiosna jak jest praktycznie błoto a nie ziemia. jak ziemia ma odpowiednia wilgotnosc do upray to wałki sie nie zaklejeja. MWidziałem rozwiazanie ( dospanae do każdego pióra wałka rurki żeby sie nei zapadał podobno to działalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ziemi jaką masz.

Jeśli lekką to za łapami powinien ci starczyć zwykły tani rurowy bo nie będzie musiał rozbijać grud ziemi jakie zostaną tylko lekko wyrównać i ugnieść.

Na ziemie cięższe to standardowy wał rurowy może nie dawać rady ale zły też nie będzie, pisałem że ten pierwszy polski agregat był ciekawy bo miał dodatkowo sekcje talerzy a one na ciężkiej ziemi by ładnie docinały bryły a na końcu wał to dogniecie i wszystko ok

2,6 metra to będzie idealny zestaw dla tego fergusona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorzej, że ziemia jest zróżnicowana- od piasków, torfów po gliny.

a jakiej średnicy była ta rurka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem osobnego tematu o pługach wiec pisze tutaj. jak juz nizej pisałem posiadam mf 3070 planuje zakup pługa zagonowego. jaki pług bedzie pasował najlepiej do tego ciagnika na co zwrócić uwagę przy zakupie pługa jakie zabezpieczenia są najlepsze?? mozecie podać jakieś przykładowe linki z ogłoszeniami pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest temat o pługach. dostałes odpowiedz naswoje pytanie w innym temacie wiec nie powtarzaj sie 4x30 po mojemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie co byscie mi doradzili

mam starego choc w dobrym stanie poznaniaka 2,7m i mysle o dokupieniu agregatu biernego 2,7

 

czy taki zestawik 2,7m pociagnie mi mój 7341

Może być mały problem, wszystko zależy od konstrukcji hydropaka, i od ziemi . U5314 na średnich glebach radzi sobie bez problemu z takim zestawem.

Bo mam już dosc tych rowów na polu po siewie.

Jakie rowy????????? Nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Agromasz ogólnie nie narzekam 2 sezony nim pracuje z poznaniakiem 2,7 pprzerobionym na 3m. Agregat sam w sobie solidnie zrobiony, ale hydropak to cieniutki, u mnie sie pogieły ramiona( wymienili na gwarancji) a nie chce myslec co by było jakbym miał ciezszy siewnik z wieksza skrzynia :) ALE to według mnie spowodowane jest brakiem podpórek pod koła siewanika w pozycji transportowej i siewnikiem buja na boki i strasznie obciża ramiona hydropaku. Musze chyba pomyslec nad dorobieniem podstawek tak jak w UNII jest i chyba teraz tez agro-masz robi te podstawki.

 

 

agro-masz już robi agregaty z tymi podpórkami i jest ok.Ja mam od nich od jesieni i wszystko gra.Jak chcecie to mogę wam dać namiar do gościa który przywozi prosto od producenta ładne i nie poobdzierane jak ze składnicy gdzie najpierw przestawiają z miejsca na miejsce a póżniej wciskają te poobdzierane niewiem czy aktualny 606829096

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janek skad ty tego posta wykopałes ma pewnie ze 3 lata

 

 

No wiem ze agromasz juz robi podstawki i musze zadzwonic żeby mi sprzedali A ja tez brałem bezposrednio od producenta i mi przywiezli jak jechali wiozac pługi na składnice

 

teraz staltech zaczał robic fajne pługi na wzór vogel-noot ciekawe jak to bedzie orało ale wygladaja fajnie kopia jak sie patrzy jedynie materiał inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vogel Noota M 850, i Staltech robi takie same. Osobiście to zamiast kupować odkładnie po 350zł, zakładam te od staltechu. Lecz ich nie są tak dokręcone, więc jadę do nich z oryginałem i dociągają mi na prasie według życzenia.

Byłem na targach w Kielcach to rolnicy chwali te pługi Staltechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...