Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

czy zetor 8111 da rade pracować z jakims agregatem uprawowo siewnym? jeśli tak to prosze o propozycje agregatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem początkującym rolnikiem hobbystą ziemia którą uprawiam jest bardzo ciężka gliny(iły) jaki agregat byście mi poradzili ciężka brona i wałki czy może jakiś aktywny próbowałem kultywatorem z wałkami ale jest do bani i potrzebuje coś innego(lepszego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie za bardzo mnie stać ale dzięki temu pomocy mam pogląd (od tych którzy się na tym znają) czego szukać a nad czym w ogóle się nie zastanawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz ciągał to cacko po niezakamienionych polach ciągnikiem o mocy poniżej 100 KM to wytrzyma, bardzo podobny tyle że POMAROLU jak chodził z ursusem 912 i dobrze sie sprawował, lecz przy zapięciu go do 1614 szybko zostały tylko dwa rzędy zębów, reszta ciągle pękała. Oczywiście sporo zależy od tego po jakich ziemiach będziesz z tym chciał śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. zobaczyłem na allegro agregat podorywkowy 3m w cenie 7tyś nowy cena atrakcyjna, ale nie wiadomo jaka trwałość, może ktoś ma sprzet tego gościa

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=351897458

troche słaba rama po pierwszym sezonie zobaczysz jak bedzie kszywy. lepiej kupić coś droższego z lepszą ramą,albo taki i wzmocnić rame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak będziesz ciągał to cacko po niezakamienionych polach ciągnikiem o mocy poniżej 100 KM to wytrzyma, bardzo podobny tyle że POMAROLU jak chodził z ursusem 912 i dobrze sie sprawował, lecz przy zapięciu go do 1614 szybko zostały tylko dwa rzędy zębów, reszta ciągle pękała. .

Właśnie to jest zasada stosowania maszyn - muszą być dobierane do mocy ciągnika. Nawet najlepszą maszynę, zapiętą do mocniejszego ciągnika niż jest przeznaczona, "rozwalisz w drobny mak"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku niżej wymienioneg agregatu podorywkowego pisałem na przykładzie dwóch różnych gospodarstw, u mnie takie cacko rozpadłoby sie w pierwszym roku, zbyt zakamienione pola, za to trzymetrowy gruber na sprężynach sprawuje sie całkiem nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam 80 konnego mf-a bez przedniego napedu i szukam jakiegoś agragatu podorywkowego. nie wiem czy moj ciagnik da sobie z tym rade widzialem sasiada ursusem troche wiekszym od c-385 bez napedu nawet niezle szlo. co sie lepiej oplaca kupic nowy ale jakis polski (tandetny) czy za te pieniedze szukać jakiegos uzywanego lemkena albo frosta? prosze o pomoc. gleby klasa III-IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co jest bardziej ekonomiczne kupic siewnik 3m. z broną czynną, czy agregatować 4.2m i osobno siewnik ?

Dodam ze posiadam ciągnik 120 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tez miałem taki dylemat.Miałem 5.5 metrowy agregat ktorym robiłem ok 3.5-4 ha na godzine a potem siałem zwykłym siewnikiem i myslałem ze jest tanio.Ostatnio kupiłem brone aktywna 3m Lely sprzegłem ja z Famarolem 3m i moge powiedziec ze teraz to robota idzie.Na ciezszych ziemiach na spokojnie wychodzi 1.5 ha na godzine bez wczesniejszego doprawioania prosto w orke.Ciagam go 100 konnym JD i spala mi 7.5 litra na hektar i jak dla mnie to nie tak duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś tez miałem taki dylemat.Miałem 5.5 metrowy agregat ktorym robiłem ok 3.5-4 ha na godzine a potem siałem zwykłym siewnikiem i myslałem ze jest tanio.Ostatnio kupiłem brone aktywna 3m Lely sprzegłem ja z Famarolem 3m i moge powiedziec ze teraz to robota idzie.Na ciezszych ziemiach na spokojnie wychodzi 1.5 ha na godzine bez wczesniejszego doprawioania prosto w orke.Ciagam go 100 konnym JD i spala mi 7.5 litra na hektar i jak dla mnie to nie tak duzo.

 

Ja również uwazam że lepiej 3m agregat czynny. Miałem agregat 4.2m kombi z unii jednak kiedy przychodziło do uprawy cięzkiej ziemi (sama glina) to myślałem że ten szajs sie rozleci, nie dośc że nie dło się tym robzbić grug z jednym przejazdem to jeszcze przy głębszej pracy zęby pękały jak zapałki. A jeden oryginał z unii josztuje 33 zł. Teraz mam Agregat czynny amazone KG 301 z wałem packera to teraz za jednym przejazdem mam jednocześnie pięknie uprawione i zasiane a oprócz ładnie uprawionej ziemi zaoszczędzam sporo paliwa bo przy maksymalnym obciązeniu MF 3090 spala mi 7l\ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi wyjasni do czego sluzy glebogryzarka i czy np. mozna by ja sprzegnac z siewnikiem i uzywac jako agregatu uprawowo siewnego czynnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glebogryzarką pracuje sie z bardzo małą prędkością. używa sie jej pod owoce i warzywa. do zbóż sie nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można także niszczyć korzenie np. po porzeczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super sprawa ale ekonomicznie zeźre cię sama glebo to kaszana musiałby być wał za nią po za tym trzeba wolno jechać a paliwo tanie nie jest tak więc kup cyklotiler i nie kombinuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
super sprawa ale ekonomicznie zeźre cię sama glebo to kaszana musiałby być wał za nią po za tym trzeba wolno jechać a paliwo tanie nie jest tak więc kup cyklotrialem i nie kombinuj
yes ............ zwłaszcza że cyklotrialem ( jak to pięknie napisałeś ) też na powietrze zasuwasz ......... jak ktoś jest czasowy i chce mieć pięknie zrobione to sobie może stworzyć taki aktywny agregat (glebogryzałka + siewnik ) resztą nawet fotka takiego ustrojstwa tu na form się kiedyś bujała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zwróć uwagę z jaką prędkością jeździsz cyklotilerem a z jaką glebogryzarką obydwoma maszynami pracowałem i jedną mam do dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mozliwość kupna agregatu uprawowo-siewnego-dwa rzędy wąskich haczek+croskill ale bez przedniego wału.Czy taka maszyna zdaje egzamin i wystarczająco doprawi ziemie przed siewem??Czy ktos ma takie cudo:-)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa rzędy sprężyn nie są w stanie doprawić ziemi na wiosnę trzeba było najpierw bronować a później dopiero siać, kiepsko niweluje nierówności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...