Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku podorywka agregatem ścierniskowym 2,1m MTZ 82 było ciężko 5 i dymka puszczał nie padało od 4 czerwca normalnie to 7 na reduktorze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pytanko. Czy MTZ82 pociągnie brone talerzową ruską 3.0m hydraulicznie rozkładaną bo mam zamiar kupić?

/edit - Sob Sie 5 18:25:53

A tak apropo Ansu czy MTZ przy prędkości łamanej siódemki zrobi coś agrgatem ścierniskowym, pytam bo niemam a interesuje mnie to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A tak apropo Ansu czy MTZ przy prędkości łamanej siódemki zrobi coś agrgatem ścierniskowym, pytam bo niemam a interesuje mnie to
Mtz 90 km robię kosem 2,6 S na biegu 2 szosowa 11km/h tylko u nas ziemia lekka .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MTZ 82 bieg 7 na reduktorze daje około 11km/h (6reduktor-9,3km/h i 5–10,5km/h 7 reduktor 11,5km/ha 6–12,3km/h tak jakoś śmiesznie te biegi po rusku)

Np. firma Żukowo http://www.zei.pl/index.php?n=40 zaleca 5- 9 km/h. Z 5letniej praktyki zauważyłem, że im szybciej tym lepiej wymieszane i równiejsze pole i dopiero przy szybkości pracy ponad 10km/h ładnie to wygląda a tak 14km/h to rewelacja tylko z prędkością rośnie zużycie paliwa na 1ha i trzeba mieć, czym to pociągnąć inni piszą, że prędkość nie powinna być mniejsza niż 9-10km/h http://www.ihar.edu.pl/narzedzia_i_maszyny.php lub 8-12km/h http://www.kukurydza.org.pl/maszyny.php

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie jak pisalem lekka IVB , V , VI . kiedyś robiłem u sąsiada na zwięźlejszej to musiałem na III 8 km/h

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja Swoim Fendt-em 309CI z agregatem Aresem TC 3m. ściernisko po zbożu 15km/h a ściernisko po rzepaku 11,5km/h. Pole wyglada jak marzenie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam!!!!

jakiego grubera polecacie do 105 konnego ciągnika, ziemia dość górzysta no i oczywiście trafia sie glina

pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a firma bo zastanawiałem sie narazie nad uzywanym 2,6. Skoro tak mówisz to powinien byc optymalny, między 2,5 a 3m, noi myslałem o "froście" mam na oku tez pług tej firmy i z tego co słyszałem to niezła firma, a na nowego grubera to mnie narazie nie stac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie kupuj na wąskich zębach, lepiej trochę dołóż i kup na szerokich łapach z talerzami i wałem.nie wiem ile chcesz na to przeznaczyć ale ja bym szukał talerzówki lepiej robi niż gruber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bezdyskusyjnie na szerokich łapach o wąskich nawet nie myślałem, a co do talerzówki to mnie tak jakoś nie przekonuje, mam talerzówkę i tak średnio to wychodzi, myśle ze gruber będzie bardziej odpowiedni. Dzięki za info i pozdrawiam sedecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jakie masz talerze ja mam 510 i nacisk na talerz wynosi ok 40kg to jest tyle co nic porównując z nowymi gdzie jest ok 100kg.ale daje rade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Własnie zamówiłem agregat uprawowo-siewny 3m i potrzebuje informacji i fotek. Jak przerobic poznaniaka 2,7m na 3m??? Bo pomyslałem ze kiedys zmienie siewnik na 3m wiec szkoda kasy na agregat 2,7m

Jak ktos takie rozszerzanie przeprowadzał to bardzo prosze o kotakt moze byc gg 2921736 lub mail bialy2005@o2.pl.

Najbardziej chodzi mi o wystawienie rurek poza koła jak to zrobic

Mam siewnik z rurkami metalowymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

obracasz koła przy siewniku, do ostatnich redlic przyspawujesz płaskowniki w kształcie litery S i masz je za kołami.przewody nasienne ja wziołem z przedostatniej sekcji i rurką metalową do redlicy resztę mam plestikową.rozsuwasz resztę redlic wychodzi co 12cm.mierząc od skrajnych w środku uzyskasz 288cm i masz poznaniaka uszykowanego na siew 3m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o co chodzi z obracaniem kół???

Masz moze jakies fotki albo możesz je zrobic bo chciałbym to widziec przed rozpoczeciem przeróbek, zeby nie kombinowac metodą prób i błedów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

łatwo powiedziec:) Jak bede kupował to napewno nowy zadnych gratów zajechanych.

A mój poznaniak jest w super stanie wiec narazie jescze bedzie siał

/edit - Sro Sie 9 19:27:10

chyba ze masz jakis w stanie idealnym nie za ciezki 3 m, bo na swojego poznaniaka znalazłbym szybko klienta. Jakbym miał dołożyc nie za wiele to bym rozważył taka mozliwosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

koła obracasz żeby były szerzej tak są felgi wyprofilowane.mam koła od syreny z oponami155.te orginalne wąskie jak obrócisz to nie wiele zyskasz.mogę jutro pstryknąć fotkę i wrzuce na agrofoto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógł bym w super stanie sćiaanąc Amazone D7 Special 25 wysiwek albo 24 za 5 tys lub Hassie DKL 3000 też super i za 5 tys a poznaniak mógł bym wziąs cw rozliczeniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do używanych siewników to mam to samo zdanie denka trochę podjechane i już rzepaku nie posiejesz obojętnie czy to będzie poznaniak, amazone, kongsilde czy inne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi