Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Ja właśnie kupiłem sobie 3+1 Gregorie Besson no i rewelka!!!!!!!!

Mam 110 koni na czterech garkach i daje sobie spoko rady a co do jakości orki to dosłownie błysk!!! ( a o Ibisach to nawet nie myślcie bo to takie radła a nie pługi . Cena też jest wszędzie podobna a różnica to góra 4 tysiaki za podobny wypas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kołek

Nie kosztowałem się na inne bo nie mam kamieni.

Jesli sie jakiś znajdzie to niezbyt wielki więc nie ma problemu

 

A kliknij mi czym go ciągasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagam go pronarem 1523. plug ustawiony na max, czyli 5*50. jezeli chcesz zobaczyc zdjecia to sa na agrofoto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję fachowej opinii. Czy za 5000 zł mogę kupić używany agregat podorywkowy na 5 gęsistopkach z talerzami i wałem rurowym, czy lepiej 11 łap z jednym rzędem z tyłu od talerzówki. A może macie inne propozycje odnośnie podorywkowych za taką kasę? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądze że ten agregat będzie akurat ja ciągałem swoim 82ts 4,2m i miał jeszcze z przodu wałek to już się mocno pocił tylko że te pazury miał bardziej w S zakręcone co raczej większy opór stawiało. ale na moje oko ten agregat powinien akurat pasować do MTZa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ochote kupic talerzykowy agregat uprawowo-siewny ares 3m ale zaczepiany

i zaczepic do niego mtz 82 co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymamy kciuki.

raczej to zły pomysł.

sąsiad mial agregat talerzowy+ siewnik talerzowy 3m i 1224 miał co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem agregat uprawowy o szerokosci 3,50 4 rzedy zebów łącznie ma 35 zębów 6 wałków i kupiłem ten agregat na new hollanda td60 ale załuje bo new holland ma problemy przy gdy uprawiam głębiej a na pronara to troche za mały agregat ale póki co to uprawiam new hollandem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3-metrowy uprawowo-siewny do MTZ 90kM i ma co robić nawet jak odepnę siewnik, to tylko kwestia dobrania przełożenia . ma 23 zeby w dwóch rzędach i cztery wałki strunowe. To jaki ten pronar że piszesz że za duży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslę sobie że mtz z pociągnięciem agregatu 4,20m nie ma problemu brat ma więc wiem ,ale to zwtkły agregat na bronie spręzynowej i podwójnym wałku.mi chodzi o zaczepiany. są takie unia grudziądz produkuje.jest specjalny wuzek do którego podwiesza się maszyne (agregat) uprawiającą a za nim siewnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi doradzi?

Niewiem co kupic do mojego zetroa 8011 czy agregat podorywkowy 2,2m z talerzamina koncu czy brone talerzową 2,7m??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigsy jeszcze tego agregatu przy pronaze nie miałem więc mówi wstepnie że mi sie wydaje mały ale na jakich zębach masz na dużych czy małych bo ja mam na tych najmniejszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto mi doradzi?

Niewiem co kupic do mojego zetroa 8011 czy agregat podorywkowy 2,2m z talerzamina koncu czy brone talerzową 2,7m??

Ja swoim 8011 robie agregatem 5 łapowym +talerze i wał mam i talerzówke ale agregatem dużo ładniej sie robi chociaż jest ciężej i na większym biegu niż 4 nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam ochote kupic talerzykowy agregat uprawowo-siewny ares 3m ale zaczepiany

i zaczepic do niego mtz 82 co wy na to?

Mam Aresa T 560 4metry i Pronar 1221 ma z nim co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agregat talerzowy,talerze zębate o średnicy 560 mm, zgrzebło,wał rurowy,półzawieszany.Ładnie pracuje zarówno jako agregat uprawowy,jak i talerzówka.Szczególnie podoba mi się zabezpieczenie talerzy(po150ha siewu i 200ha podorywki wszystkie talerze są całe tylko podjechane,a ziemie mam raczej kamieniste.Niestety zaoszczędzono na jakości materiałów-po 100ha rozleciał się wał,wymieniony na gwarancji dopiero po 3 miesiącach po licznych pismach i straszeniach.Moja rada-agregat talerzowy TAK,ale nie z Uni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrzej0 mamy polzawieszany agregat 4 m z unii grudziadz i przez kilka lat ciagal go mtz 80 to musze powiedziec ze mial ciezko, a w dodatku poruszal sie zbyt wolno. pamietaj ze w biernym agregacie wazna jest predkosc pracy, im szybciej jedzisz tym lepszy efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki agregat polecalibyście do Zetora 7011

 

/edit - Sro Lis 8 16:50:45

Zapomniałem dodac że mam ziemie 5-6 klasy. na 20ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sz,p radek dzięki za informacje ,a jakiej szerokosci jest ten agregat?jak myślisz czy gdybym zamiast wału rurowego posiadałbym był kroskill ? jak wtedy spisywałby się mtz.i jak tym pólzawieszanym (zaczepianym) sieje się na nieco mniejszym polu?mam na myśli zawracanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej0 Mój agregat ma 4metry i ciągam go 130 konnym Pronarem. Kolega ma 3metrowego aresa z wałem crosskill i narzekał, że w świeżej orce wał się topi i zapycha, dlatego ja brałem z wałem rurowym. Dodatkowo jeżeli chcesz ciągać agregat MTZ82 to istotne będzie, że wał rurowy jest lżejszy i potrzebuje mniej mocy. Jeżeli chodzi o zawracanie,to kwestia wprawy. Ja jeżdżę wkoło siejąc jednocześnie boki i poprzeczniaki i dopiero po zrobieniu poprzeczniaka (15m) obsiewam środek. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...