Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego a wytłumacz mi w jakim celu latasz 2 razy agregatem ?? Według mnie to strata kasy i czasu. U nas to po orce siewnej ( jakies 2-3 tygodnie) idzie nawóz przed samym sianiem leci sie agregatem uprawowo siewnym i po zabiegu IV-V klasa Niektórzy wogóle nie używaja agragatów tylko sieja w orane lub bronowane wczesniej i też rosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do tego chcę dojść, żeby po orce zrobić jeden zabieg i mieć spokój (i troche wiecej paliwa w beczkach:) ). A agregat daję 2 razy ze względu na to, że jednokrotny przejazd nie niweluje do końca kolein po rozsiewaniu nawozów. Dlatego po nawozach idzie od razu agregat i bezpośrednio przed sianiem drugi raz.

Jaki masz agregat?? Możesz mi coś polecić ?? Mi sie podoba ten http://www.allegro.pl/item449247953_agregat_uprawowo_siewny_3m_agro_masz.html

Co sądzicie ?? Może ktoś taki uzytkuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąsnie takim sieje juz 3 rok tylko mój ma nr produkcji 3, i teraz jest sporo pożadanych zmian mój juz przeszedł wzmacnianie hydropaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam właśnie twoje posty na forum i widzę, żę miałeś problem z gwałtownym opuszczaniem siewnika. Poradziłeś sobie z tym ???? Jaki masz wał na tyle??

Przed chwilą dostałem wycenę z wałem Pacer'a - 9 000 zł netto !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo w siłowniku nie było żadnego dławika. ja poprostu zaspawałem ta czesc do której przykreca sie przewód hydrauliczny i wywierciłem cienkim wiertłem, ale jescze za duża dziórke Drugi sposób to założenie drigiego przewodu bo w siłowniku jest zaslapka a siłownik jest 2 stronnego dziłania i wtedy na wymuszonym bedzie wolno opadał a tak w 7341 jest bardzo szybki powrót oleju i szybko opada. Teraz robia na 2 siłowniki tylko pewnie za dopłata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doczytałem .

a co sądzisz o tym ??http://www.allegro.pl/item447557566_agregat_uprawowo_siewny_3m.html

mój nr gg 1709733. jak masz chęć i czas to pisz

Chętnie podpytam cie o kilka rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy siejąc takim agregatem upr.-siew. to na każdym uwrociu trzeba siewnik przed podniesieniem zestawu wydźwignąć nad agregat czy tylko do transportu? Rozglądam się za takim agregatem ale wydaje mi się że będzie bardzo uciążliwe podnoszenie i opuszczanie siewnika przy każdym zawracaniu? Jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas w rototilerze z hydropakiem chodzi U1224 jest tam takie miłe rozwiązanie że jedno wyjście hydrauliczne zalezne od podnośnika podpina sie tam jeden przewód hydropaku i jak przesunie sie dźwignie podnośnika w górę to najpierw podnosi sie siewnik a później agregat, przy opuszczaniu najpierw opada agregat a zaraz siewnik, tak że nie ma specjalnej uciążliwości w działaniu takim sprzętem. Co do niepodnoszenia siewnika to nie jest to do końca bezpieczne bo przy przejeżdżaniu przez bruzdę na uwrociu można połamać redlice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zazwyczaj unosze siewnik najpier ale nie do konca tylko tak ze 40% możliwosci( to w celu nie zpychnia sie redlic jak sie stanie i to zawsze zestaw sie lekko cofnie) Ale ciagnk spokojnie daje sobie rade z opuszczonym siewnikiem. siewnik to poznaniam 2,7m/3m ale 7341 jest z turem ( 600kg) kiedys bez tura to do obciaznków przyczepiałem przeciwage od tura z 3512. JAk opuszczam to najpierw podnosnk i jak juz ruszam to opuszcam siewnik. patrzyłem na zegarek to bez agregatu hektar sieje jakies 30min a z agregatem 45-50min najczesciej o jeden bieg wolniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas w rototilerze z hydropakiem chodzi U1224 jest tam takie miłe rozwiązanie że jedno wyjście hydrauliczne zalezne od podnośnika podpina sie tam jeden przewód hydropaku i jak przesunie sie dźwignie podnośnika w górę to najpierw podnosi sie siewnik a później agregat, przy opuszczaniu najpierw opada agregat a zaraz siewnik, tak że nie ma specjalnej uciążliwości w działaniu takim sprzętem. Co do niepodnoszenia siewnika to nie jest to do końca bezpieczne bo przy przejeżdżaniu przez bruzdę na uwrociu można połamać redlice.

jak siałem MTZ to miałem dokładnie tak samo rozwiązane, zeby obsługiwać jedną dzwignią. teraz w zetorze forterra siewnik unoszę aby redlice były powyżej wału i dopiero po podniesieniu agregatu ale zanim robię nawrót( sprzęg jest tak zrobiony że mogę unieść agregat a siewnik jeczcze tyka ziemię) opuszczam najpierw agregat a potem siewnik ale na ziemi stają jednocześnie, tak ustawiłem EHR żeby nie opadał za szybko, opuszczanie i podnoszenie robię w ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego sadzisz ze bedzie za maly.Ja osobiscie ciagam JD 3140 100KM 3m aktywny Lely bez hydropaku polaczony z siewnikiem Famarol.Kuplem go z niemiec za 1200 euro.Uwazam ze jest to optymalny zestaw dla takiego ciagnika.Predkosc pracy ok 8-9 km/h wydajnosc 1.5-1.8 ha na godzine w zaleznosci od kawlka.Spalanie 7.5 litra na hektar.

poszukaj na http://www.traktorpool.de

Ja mam podobny też Lely aktywny z siewnikiem Amazone i bez hydropaku

ale o szer. 2,5m i ciągam to Zetorem 8011 a ziemię mam różną od IIIa do V

na glinach muszę jechać III polową a na lżejszych IV polową, założyłem teraz nowe zęby do agregatu 33 cm to ma co robić ale sobie radzi. Jak bym miał 100 konną maszynę z przodem to kupiłbym podobny sprzęt ale 3m i też bez hydropaku nie tracę czasu na składanie i rozkładanie przy nawracaniu, obchodzi mnie tylko podnoszenie i opuszczanie oraz przerzucanie znaczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmerek im leprza uprawa tym większe opory ale najlepiej sprawuje się B a to dlatego że podcina 100 % ścierniska i dobrze wyrównuje pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić agregat podorywkowy Unia kos 2,6B, oraz agregat uprawowy Kraj Ares L/S 3m. co powiecie o tych agregatach czy są warte kupna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam zamiar kupić agregat podorywkowy Unia kos 2,6B, oraz agregat uprawowy Kraj Ares L/S 3m. co powiecie o tych agregatach czy są warte kupna?

kup ssobie aresa talerzowego i bedziesz miał 2 w 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: W jakim kraju produkują maszyny firmy Rabe werk?Czy maszynny te sprawdzają sie w Polskich warunkach?Chodzi mi głównie o agregaty aktywne i siewniki?Jak wygląda z częsciami do nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam zamiar kupić agregat podorywkowy Unia kos 2,6B, oraz agregat uprawowy Kraj Ares L/S 3m. co powiecie o tych agregatach czy są warte kupna?

kup ssobie aresa talerzowego i bedziesz miał 2 w 1

 

zauwaz ze ares talerzowy wazy ok 1000kg a L/S jakies 600 z groszami takze jesli gosc nie ma odpowiedniego traktora to moze mu troche przód bujac przy pracy w zestawie agregat +siewnik.

odnosnie kosa zastrzezen nie mam, co do aresa to jesli na polu jest dużo nie przyopranych resztek to sie troche zapycha na redlicach no i jak jestr troche mokro to wałki sie zeimią zaklejają, pozatym ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waga aresa zalezy od rozmiaru talerzy. standardowo arest TL z wałem rurowym waży jak dobrze pamietam koło 700kg dwóch moich kolegów je ma. Jeden prubował uzywac zamiast talerzówki ale lipa była i to na piachu bez scietej słomy. Nie chciał wchodzic. Pewnie trzebaby go dociazyc konkretnie ale dał se spokuj i dalej robi uprawe pożniwna talerzówka akpila 3,15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa ja bym ci polecił to:http://www.agromasar.pl/maszyny/a55.JPG

sprzet dobry i sprawdzony bo taki mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
waga aresa zalezy od rozmiaru talerzy. standardowo arest TL z wałem rurowym waży jak dobrze pamietam koło 700kg dwóch moich kolegów je ma. Jeden prubował uzywac zamiast talerzówki ale lipa była i to na piachu bez scietej słomy. Nie chciał wchodzic. Pewnie trzebaby go dociazyc konkretnie ale dał se spokuj i dalej robi uprawe pożniwna talerzówka akpila 3,15m

ja jakoś takich problemow nie mam na glinach po tegorocznej suszy robilem i bylo dobrze talerzowke postawilem w pokrzywach wiec mam do czego porownac. A co do ciezaru to polecam połzawieszana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz powiedziec na jakich talerzach masz tego aresa? jaki wał ilewązy w tej koniguracji. Według mnie tez po aresie bedzie lepiej bo bedzie równo tylko musi w miare ładnie wchodzic - musi sporo ważyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

talerze mam 510mm wał rurowy 560mm waży 1500kg 3 metry. W porownaniu do kosa to sie nie zapycza na rzepaczysku pożyczyłem koledze zrobił 60ha i był bardzo wkur......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...