Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar kupić podwójny wał strunowy do kultywatora ale nie wiem który by był lepszy może ktoś pracował takimi walami i ma o nich jakąś opinię

Kupując wał strunowy nie łapcie sie za wały na łańcuszkach to już przeżytek i nie rozdrobni brył tak jak na docisku wytrzymały i dobrze rozbija bryły ja zakupiłem taki na allegro w premium trade dowoża na miejsce nie zależnie gdzie za 100zł mam nawt tel gdybyś był zainteresowany to dzwoń 603-300-800 polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o agregat mandamu to troche lipa bo zanjomy zakupił i tylko wyjecha w pole i pokrzywił cały hydropac nie zawsze agregat który ma dwa siłowniki jest lepszy chodzi o solidne wykonanie hydropacku w agregatach grano system jest tylko jeden siłownik ale hydropack naprawde solidny a i cena konkuręcujna w stosunku do mamdamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić agregat podorywkowy proszę o opinie tej maszyny i opinie o producentach.Interesuje mnie agregat tani a solidny w konstrukcji i w pracy.Trafia mi się trzy letni agregat maanamu 2,20 za 7500 tyś co o tym myślicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens kupować używke 3 letnią za 7500zł skoro nowy agregat 2,2m kosztuje ok 9300zł firmy rolmako na który jest 3 lata gwarancji na rame wiec warto się zastanowić nad kupnem używki polecam składnice maszyn w kozeninie www.rolnicze-maszyny.pl mają naprawde duży wybór w maszynach i ogromny plac zastawiony maszynami polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar kupić agregat podorywkowy proszę o opinie tej maszyny i opinie o producentach.Interesuje mnie agregat tani a solidny w konstrukcji i w pracy.Trafia mi się trzy letni agregat maanamu 2,20 za 7500 tyś co o tym myślicie.

polecam firmę EXpom Krośniewice bardzo dobre agregaty bardzo solidna rama ja za 2,6m zapłaciłem 14tys. A za 7,5 tys to używki bym nie kupował bo nie wiadomo jak są zużyte części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade czarnoziem ale czy ty masz rolmako i jaki duży i czym to ciągniesz.A tak woóle co myślicie o tych agregatach podorywkowych rzemielśników np. agromasz,agrotom itp.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku planuje zakup NH T5050, ale jak odkręce jedną łapę od agregatu to U902 powinien dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić tani a dobry agregat ścierniskowy.Proszę o doradztwo podparte dowodami , będę bardzo wdzięczny .Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z firmy Mandam, kupiłem go w 2006 roku za jakies 9 tys, nowke oczywiscie, szerokosc 2,6m zabezpieczenia bolcowe, i powiem ze agregat jest solidny. Wiec moge go osobicsie polecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam te 14ha pola mam siewnik poznaniak 2,7 m ,mam ciągnik 66 km co ma udzwigu 2400 kg i na allegro są nowe proste małe agregaty up-siewne za ok 3 tyś myślę że na mojej ziemi bym zasiał za jednym przejazdem po orce ,agregat waży 280 kg siewnik 480 kg plus ziarno to bym miał góra 1 tone masy do podniesienia ,ale siewnik będzie zachaczony dalej od ciągnika i nie wiem czy zamawiać jak obliczyć czy podniosę czy może ktoś podpowie z własnego doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za agregat ważący nie całe 300 kg ?? Druga sprawa, zależy też jaki masz ten ciągnik i ile waży to też jest ważne, bo podnośnik może dać rade ale ciągnik może być za lekki i (słowo zostało usunięte). Najlepiej uczep coś do ciągnika ważącego koło 1 tony, i nie żeby to było odrazu za ciągnikiem tylko trochę też wystawało wtedy zobaczysz czy masz wystarczający ciągnik czy nie. A po trzecie zobacz czy da radę to ciągać, miałem wcześniej zetora 80 km i przy agregacie up-siewnym 3 metrowym czasem biedak pierdział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do zetora 80 KM {bez napendu} amazone rev 25 z packerem i hydropakiem + d7 i sobie radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś podpowiedziałeś faktycznie podczepie kolegi jakąś maszynę on ma te większe i zobaczę co będzie, mam farmtraca waga jego ok3500 kg o uciąg się nie martwie mocy starczy ,a co do agregacika up-siewnego ma dwa rzędy redlic i wałek i zaczep do siewnika i jest lekki a widze w sąsiedniej wsi gościu ma i małym pronarkiem sieje po orce i widze równe pole jest ,na www.maszyny -rolnicze .pl te agregaty są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5 tony, to tako, może być nie za ciekawie, możliwe że będziesz musiał ciągnik dociążyć z przodu, albo i nie, zależy jak jest rozłożona jego masa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno da rade ale najlepiej jakby siewnik był nabudowany na agregacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile obrotów koła trzeba na ha w gruberze kosie z uni napęd od koła nie od wału jesli ktoś wie to będe wdzięczny za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie mam danych technicznych,ale można samemu wyliczyć.Podziel 10000(1ha) przez szerokość roboczą(np.10000 podziel przez 2,6m.=3846,15),otrzymany wynik podziel przez obwód koła i wówczas otrzymasz wynik ile obrotów wykona koło na 1ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mysle nad kupnem agregatu uprawowo siewnym do ciągnika pronar 1025A do siewnika 3m. Jaki byscie polecily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie mysle nad kupnem agregatu uprawowo siewnym do ciągnika pronar 1025A do siewnika 3m. Jaki byscie polecily

 

Najpierw powinieneś powiedzieć jaka masz glebę wtedy dopiero można nad czymś pomyśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy moze pytanie smieszne ale:czy t-25 da rade z czyms takim:http://allegro.pl/1-agregat-uprawowy-brona-firma-henryk-batyra-i1217852408.html szer:1,8m?ew podwójny walek solo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...