Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

jak myslicie wart uwagi jest ten agregat????

http://www.allegro.pl/item113415405_agregat_uprawowo_siewny_poznaniak_3_metrowy.html

druga opcja to zakup nowego tylko nie wiem co robic bo mam poznaniaka 2,7 i czy kupic 3m i przerabiac siewnik czy 2,7 agregat( siewnik lata 80-te jeszcze siwy w stanie bardzo dobrym)

http://www.allegro.pl/item111685172_agregat_uprawowo_siewny_agro_masz.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak masz kamienie to przestrzegam przed jednym wałkiem z przodu , to jest aż 3 m między mocowaniem , ja mam pododny z Kutna tylko że ma z przodu 2 wałki po 1,5m i też zgiąłem - generalnie nie polecam takiego , bardzo się zapycha - musi być czysta ziemia i jeśli piaszczysta to niezdyt sucha też się zapycha , a nic z tyłu nie widać w tym kurzu , ja u siebie wtedy wyłączam przedni napęd i wtedy poznam czy się nie zapchał - jak się zaczyna grzebać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

własnie po fotkach widac ze był juz pogiety ten wałek nie raz A ja także mam kamieniste pola.

Wiec co by było lepsze na kamieniste ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie mam praktyki z innymi , być może coś takiego http://www.allegro.pl/item113585452_agregat_uprawowo_siewny_nordsten_idealny_.html , kolega ma ARESa z wałem rurowym z tyłu http://www.unia-grudziadz.pl/pl/uprawowe-zab.htm , kupił bez hydropaka i przerobił do tego poznaniaka 3 m z dużą skrzynią na nabudowany i chodzi to z URSUSem 912 . Jak masz lżejsze ziemie to chyba lepszy będzie ten z wałem rurowym z tyłu , strunowy jak u mnie zbyt rozdradnia glebę .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no własnie mam lekkie ziemie. Mój kolega tez ma aresa ale talerzowego z hydropakiem i poloneza 3m to dosc ładnie to wychodzi. tego nordstena widziałem troche drogi chciałem max 10tys wydac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. chciałem się poradzić jaki agregat uprawowy mam wybrać. Interesują mnie raczej te tańsze jak np.Moskit http://moskit.fr.pl/a-upraw-chwila.html lub Bomet http://www.bomet.pl/bomet.php?odn=2. Może ktoś z was jest użytkownikiem takiego agregatu więc może mógły napisać jak się nim pracuje. Zastanawiam się też jaki wybrać czy z przednim wałkiem czy bez i jaka jest wtedy różnica w uprawie gleby. Spotkałem się też z opinią że jeśli agregat na przednim wałku ma te struny prosto (równolegle do uprawy) to maszyna dostaje drgań więc powinien mieć je ze skosa - czy ktoś coś wie na ten temat. Agregat ten pracowałby z C-360 więc jeszcze kwestia wielkości agregatu czy ma to być 2.1 czy 2.5.? Podobno z przednim wałkiem jest o wiele ciężej. A jeśli bez przedniego wałka to 2.5 czy 2.8??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem ci że ja do c-360 miałem agregat 2,7 m z wąskimi łapami+ pojedyńczy wałek strunowy z tyłu i jak wjechałem tym w pole to owszem było ładnie jak na stole uprawione ale w połowie dnia ciągnik stanął mi na polu bo wychlapał całe paliwo tak miał ciężko więc jak dorzucisz mu jeszcze wałek z przodu to chyba nawet nie ruszysz... dodam że mam lekkie ziemie więc jak chcesz przedni wałek dodatkowo to bierz ten mniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Kombi B 3m z Uni agregacik świetny uprawa super minus zła farba słabe malowanie chodzi z 7211 waga agregatu 700Kg zestaw spisuje sie świetnie radzi sobie u mnie na 3 klasie bardzo dobrze. Jeśli chodzi o c360 to nie polecam tego agregatu bo brak obciązenia przodu za słaba moc silnika i za słaby podnośnik zbyt duze ryzyko. Wałek strunowy jest skośny ładnie równa utrzymuje głębokość myśle osobiście że taki wałek prywatny mozę nie spełniać twoich oczekiwań ale mogę się mylić. jest z Uni agregacik o szerokości 2,8m bez wałka na kołach pożadna maszyna i jak nie siejesz buraków czy jakiś warzyw to super sprawa mocny i trwały. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy wie może ktoś po ile chodzą agregaty uprawowe, oczywiście używane i wmiare nie za nowe, gdzieś 1970 - 1980r o szerokości roboczej 2,30 - 2,50m i najważniejsze to żeby miał wał lub dwa wały strunowe bo musze wreszcie kupić coś takiego do swojego 3p.

Mam coprawda kultywator 2.10m 14 zębowy ale jest bez wałów tylko z bronami a to nie jest żadna robota.

Jak widze jak wygląda pole po uprawie z wałami ztrunowymi to nawet niema co poruwnywać do tego jak wygląda u mnie, tym bardziej że mam pare ha czarnoziemów i przed sianiem musze conajmniej 3 razy bronować żeby porozbijać je bryły ziemii a takim agregatem z wałkami zrobie to za jednym zamachem a pole będzie czyste i równe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uprawialem 10 lat 26 ha 60 i powiem wam tak >agregat odpowiedni do tego traktora to 2.1 ewentualnie 2.3 nic wiecej.

Ludzie to w koncu tylko 60 nic wiecej.

Ja mam agregat expom 2.1 i sprawuje sie swietnie teraz zmienilem ciagnik i agregat na 3.3m

Ito jest odpowiedni agregat do 914 a nie co poniektorzy biora 4.2 a pozniej jada caly czas na pompie i robotoa jest gówniana radze wam brac agregaty znanych firm . jakby ktos mial na zbyciu grubera na 5 lap ewentualnie na 6 z walem bym kupil. tak do 5 tys.

/edit - Nie Lip 16 15:44:04

mam zamiar kupic scierniskowca do 914 jaki ma radzicie kupic polski czy zachodni chodzi mi o uzywany sprzet a moze ktos ma taki na sprzedania w rozliczeniu dam nawet agregat uprawowy 2.1 z expomu krosniwewice

/edit - Nie Lip 16 15:46:39

czy wie może ktoś po ile chodzą agregaty uprawowe, oczywiście używane i wmiare nie za nowe, gdzieś 1970 - 1980r o szerokości roboczej 2,30 - 2,50m i najważniejsze to żeby miał wał lub dwa wały strunowe bo musze wreszcie kupić coś takiego do swojego 3p.

Mam coprawda kultywator 2.10m 14 zębowy ale jest bez wałów tylko z bronami a to nie jest żadna robota.

Jak widze jak wygląda pole po uprawie z wałami ztrunowymi to nawet niema co poruwnywać do tego jak wygląda u mnie, tym bardziej że mam pare ha czarnoziemów i przed sianiem musze conajmniej 3 razy bronować żeby porozbijać je bryły ziemii a takim agregatem z wałkami zrobie to za jednym zamachem a pole będzie czyste i równe.

kolego ja mam 2.1 na sprzedaż z expomu 21 graczek i dw walki strunowe nie pogiety ladny stan troche farba zeszla ale ladna maszyna i robi ladn robote. a moze masz na sprzedaż grubera na 5 lap albo na 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do Włodka

Ja sobie taki zmajstrowałem szer 2,7 m 20 zębów "S" w trzech rzędach, wałek strunowy z przodu i z tyłu, robi ładnie i równo. W uprawie pod zboże 385 nie ma co robić, znajomy pożyczał do 5211 i też mu szło to i 360 se powinna poradzić. Miałem jeden wał i połowe zębów reszte kupowałem 4 lata temu kosztowało mnie koło 1000PLN z farbami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadaje się tylko nie wiem czy obudowa wytrzyma. Ta nadaje się do urządzeń stacyjnych. Tu musiałbyś miec nieco mocniejszą chyba że ten wał jest nie zaciężki ale pomimo to może pękać bo masz duże drgania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możeci mi napisać ile potrzebuję koni do lemkena szmaragda 7 łap z podcinaczami. 100 starczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robie konskilde delta HSF 3m 7 łap 110 km i jeszcze pare by się przydało kucyków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak pasowałoby tyle mieć

Kumpel ma przy silverze 130 kosa 3m to 10 km/h spokojnie śmiga tyllko widać ruch powietrza przy wylocie z tłumika zero dymka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w tym roku jeszcze nie próbowałeś jak sobie poradzi przy takiej suszy Dobrze się wbija i jak rozwali ściernisko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze można przestawić kąt łap sciernisk jescze nie robiłem chociaż jak narzie to słome tne ale w tamtym roku jak robiłem po kukurydzy zbieranej na kiszonke to tez było sucho jak cholera i jakoś dawał rade z kosem 3m , narazie czekam na deszcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy ktoś miał doczynienia z bronami talerzowymi firmy FROST..

albo wie coś o maszynach tej firmy

bo mam na oku zaczepiana brone talerzowa 4m nawet w dobrym stanie...

i zasatnawiam się nad jej kupnem ok 12tyś...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie czy T-25 da rade z agregatem własnej roboty szerpkosc robocza 2m zrobiony z dwoch bron nie za ciezkich + dwa wałki 2m jeden na dociski jeden swobodnie ciagany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi