Skocz do zawartości
Moderator

Kredyty dla rolników

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dzisiaj banki sprzyjają polskiemu rolnikowi, czy może jednak szukają okazji aby wycisnąć ostatnią przysłowiową złotówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Banki Spółdzielcze są bankami które sprzyjają rolnikom. Myślę że w każdym banku spółdzielczym rolnik może uzyskać pomoc nawet gdy znajdzie się w przejściowych kłopotach. Napewno nie sa to banki które wysyają pieniądze i nie zależy im na losie klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego oferują Banki Spółdzielcze w przeciwieństwie do innych banków?

Pomocy chyba każdy bank udziela bez względu na to kim się jest z zawodu.

Czy Banki Spółdzielcze oferują dostęp do swoich kont za pomocą Internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wsio jest ok z kredytami (mowie o preferencyjnych) jesli tylko taki bank staral sie o limit z ARiMR... roznie z tym bywalo, BS na mojej wichoorze nie mial najwyrazniej ochoty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BS aterz SGB jest jednym z polskich banów z polskim kapitalem nigdy nie odmowil mi pomocy BS polecam ten bank bo jest POLSKI i pomaga na prawde rolnikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w BS zabezpieczenie kredytu na SPO = 2x jego wartość

 

w BGZ zastaw rejestrowy na maszynach..............róznicy chyba nie trzeba komentować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BS i SGB to jest to samo

teraz jest spoldzielcza grupa bankowa (SGB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie każdy BS należy do SGB . Nie każdy BS mimo że Polski bym polecił . Np. mój miejscowy za przelew 10 tys zażyczył sobie ode mnie 60 zł , skończyło się tym że wypłaciłem pieniądze , przewiozłem kilkanaście km wpłaciłem i przelałem za darmo bo akurat był to przelew wewnętrzny. Jak pobrać pieniądze z małego spółdzielczego poza placówką to nie wiem , przecież nie dają kart , ani obsługi przez internet . Niestety niektóre spółdzielcze tkwią jeszcze w przeszłości , a przez to że rolnicy muszą mieć konta żyją bardzo dobrze , a wielu klientom nawet nie przychodzi do głowy że może być inaczej , a przecież konkurencja jakaś jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już BS-y które idą z duchem czasu. Mam konto w BS który wydaje karty bankomatowe i ma opcję przelewów internetowych. To jak działa BS w dużej mierze zależy od tzw układów regionalnych. Zazwyczaj środowiska "kacyków" z rad nadzorczych są mało reformowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza dobra wiadomość w Nowym Roku z Mynysterstwa Jajnictwa i takich tam http://biznes.interia.pl/news?inf=856108

Łaskawcy z Unji się zgodzili na pomoc krajową m.in. na dopłaty do paliwa (zwrotu akcyzy) i kredyty preferencyjne.

NIE ODWOŁYWAĆ MNIEE LEEEPEEERAAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jasne, że nie ma dobrych banków.

Trzeba wybrac ten naj mniej zły.

 

Zna ktoś może link porównujący oferty banków spółdzielczych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak jest teraz z kredytami preferencyjnymi(1,2%)??Niedawno ich nie dawali,jak jest teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma nie być takich pierdół jak biznes plan, procedura uzyskania kredytu ma być prostsza.

wzrośnie nieco oprocentowanie,

banki nie zarabiają dużo na tyc h kredytach więc im się nie spieszy.

Od kiedy będą dostępne kredyty nic konkretnie nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banki nie zarabiają dużo na tyc h kredytach więc im się nie spieszy.

skąd wiesz kilka lat temu jak brałem taki kredyt to odsetki jakie w sumie otrzymywał bank były na poziomie bardzo drogiego kredytu komercyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są to dobrze zabezpieczone kredyty i jeszcze bank ma pewnośc, iż klient jest wspomagany poprzez dopłaty ARiMR do oprocentowania, zatem jest to naprawę łakomy kąsek dla banków szczególnie, gdy mamy okres stosunkowo taniego pieniądza i nasilonej konkurencji między bankami a poprzez udzielenie kredytu rolnikowi bank może pozyskac naprawdę dobrego klienta (dopłaty UE), który otworzy ROR i zakupi inne usługi np ostatnio popularne wśród rolników karty kredytowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnóstwo ludzi traci niepotrzebnie czas na poszukiwania "najlepszego" kredytu, przecież istnieją doradcy finansowi, którzy nawet za radę nie pobierają opłat.

Po wypełnieniu krótkiego formularza doradca oddzwania (na swój koszt) i opowiada o szczegółach.

Rozmowa do niczego nie zobowiązuje i nie są pobierane za nią żadne opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem klientem banku spoldzielczego i jestem zadowolony. Na poczatku, na pierwsze inwestycje kredytu udzielal mi dzisiejszy DYREKTOR banku takze kupe lat z nimi trzymie i zawsze patrza zrozumialym okiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Banki może nie do końca sprzyjają rolnictwu... sprzyjają temu co się opłaca a rolnictwo tak naprawdę jest opłacalne.

 

Nie tylko banki zajmują się finansowaniem rolniczych inwestycji, istnieją również doradcy kredytowi a ich usługi są darmowe (wynagradza bank za pozyskanie klienta) i marże finansowe często niższe niż w banku.

 

Można się samemu przekonać: (link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto zna dilera sprzetu rolniczego ktory pomaga w uzyskaniu kredytu preferencyjnego na zakup ciagnika? a najlepiej zeby zaja sie tym o A do Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hans ma racje...

spółdzielcze wcale takie wspaniałomyślne nie są spróbujcie zalegać z ratą.....

mam konto w bs i bgż oba internetowe i praktycznie wszystko wychodzi na korzyść bgż... mniejsze oprocentowanie kredytów itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bartosz" zależy jaki chcesz ciągnik. Prawie każda firma (oczywiście dbająca o Klienta) zaoferuje Ci taką pomoc. Tylko czasami wychodzi drożej, niżbyś sam to robił osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robern-a orientujesz sie ile drozej ja mialem zakupic ciagnik ale kase na wklad wlasny zainwestowalem w mala dzialalnosc i chcialm bym kupic ciagnik bez wkladu wlasnego ale to chyba nie realne jesli znacie firmy w ktorych jest to mozliwe chetnie skorzystam bo sprzet nie tanieje a bez niego ani rusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz "pożyczyć" maszyny na umowę kupna - sprzedaży... od jakiegoś zaprzyjaźnionego sąsiada lub rodziny? Żeby na czas wizyty inspektorów z banku maszyna stała na podwórku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego mam pozyczac maszyne czy osprzet moze stanowic wklad własny? a ciagnik jaki mnie interesuje to farmerek 80 lub 100 konny to jest jeszcze do przemyslenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...