Skocz do zawartości
Moderator

Kredyty dla rolników

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej wkład może być nie tylko finansowy. Jednak maszyny muszą być w miarę nowe lub "prawie" nowe. Najlepiej jeśli na umowie kupna tych maszyn jakiś mechanik postawi "urzędową" pieczątkę, że są sprawne i nadają się do długoletniej pracy w polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki najtańszy kredyt na 6 - 8 lat może uzyskac rolnik po 40 roku życia na zakup ciągnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bank Spółdzielczy to największa porażka. Od kwietnia próbuję uzyskać kredyt z linii MR - teraz już nMR !!!!!!! Nie wiedzą sami czego chcą, potrafią przyjąć dokumenty, stwierdzić, że teraz "bierzemy się do roboty", po czym po tygodniu zadzwonić, że jeszcze chcą jakiś kwitek. Teraz po dwóch miesiącach stwierdzili, że zaświadczenia z KRUS -u, Urzędu Gminy o niezaleganiu z podatkiem, są już dla nich nieważne, a umowa dzierżawy gruntów (bo brakowało do średniej wojewódzkiej) jest nieważna, bo jest nieodpłatna....

Załamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz im, że zabierasz papiery - może to ich zdopinguje do dalszej systematycznej pracy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar przerobic stodołe wraz ze starą oborą na obore wolnostanowiskową (40krów)za 300tys!!jaki najlepszy kredyt??? mam powyżej 40 lat!!najlepiej zeby był bez wkładu własnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz bez wkładu własnego to pożyczka hipoteczna na ok. 15 lat. Wpis do hipoteki i ok. 10-12% odsetek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj dzwoniłem do arimr w sprawie właśnie kredytów na maszyny i jest tak zwany kredyt "na nowe technologie" chce zakupić prase zwijającą dajmy to 5 letnią za ok 40tyś zł i jakiś ciągnik też używany do 5 lat... Wiem że trzeba zrobić biznesplan... ale również mam pytanie w tematyce czy dało by się zrobić tak zwany mały przekręt... rozchodzi mi się o to że nie potrzebny mi ciągnik na moje ha za 80 tyś zł tylko za ok 40 tyś zł.... No ale wiadomo że za tyle nie kupie ciągnika 5 letniego.... Wiecie coś w tej tematyce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Dzisiaj dzwoniłem do arimr w sprawie właśnie kredytów na maszyny i jest tak zwany kredyt "na nowe technologie" chce zakupić prase zwijającą dajmy to 5 letnią za ok 40tyś zł i jakiś ciągnik też używany do 5 lat... Wiem że trzeba zrobić biznesplan... ale również mam pytanie w tematyce czy dało by się zrobić tak zwany mały przekręt... rozchodzi mi się o to że nie potrzebny mi ciągnik na moje ha za 80 tyś zł tylko za ok 40 tyś zł.... No ale wiadomo że za tyle nie kupie ciągnika 5 letniego.... Wiecie coś w tej tematyce??

 

No nie może byc starszy jak 5 albo 3 lata dokładnie nie pamiętam, ale dzwoniłeś do arimr i co ruszyłu jużte kredyty podpisała agencja umowy na limity z bankami czy jeszcze nie?

 

Ciekaw jestm czy sam ciągnik dało by się kupic na nowe technologie, czy musi byc jakas maszyna towarzysząca, bo to mna niby podnościc jakośc produktu, czy np. pługi czy talkerzóka do kompletu by stykneła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewna watpliwosc... czy istenieje taka mozliwosc ze jezeli byłbym na zasadach ogolnych to bank udzieli mi kredytu tylko w % od sumy netto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla banku vatowiec przedstawia tylko kwoty netto, vat ich nie interesuje. Można przejść na vat po kredycie ale to nie do końca legalne, kiedyś to przechodziło ale teraz nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie do końca legalne ?????

 

musisz poinformować bank ktory cie kredytuje i kwota kredytu zostanie proporcjonalnie zmniejszona,

a po wykorzystaniu transz mozesz przechodzic na VAT bez zadnych przeszkod !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polecam poczyta forum jest sporo wątków na ten temat więc powinniście się dowiedzieć sporo ciekawych rzeczy.

Ja tam czytam i zawsze pomagają mi rozwiązywać wątpliwości i problemy związane z kredytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie polecić mi jakiś tani kredyt gotówkowy? Nie chce mi się przeszukiwać tych wszystkich ofert. Wolę polegać na doświadczeniach innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Najlepsze oferty kredytów dla rolników są w bankach spółdzielczych" Skąd ta informacja? Korzystał ktoś z Was z usług doradców z Idea Expert?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spółdzielczym u nas wymyślili jakieś dodatkowe oprocentowanie 0.015 % rocznie od kredytu a prowizje zmniejszyli do 1% w waszych spółdzielczych też tak jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem z pomocą IE na ciągnik, o tyle wygodne rozwiązanie było, że faktycznie dostałem sporo opcji do wyboru i mogłem wybrać najkorzystniejszą, a nie musiałem do tego biegać po każdym banku osobno po ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kredyty dla rolników, to ja polecam wejść na stronę BS Pyrzyce i sprawdzić ofertę tego banku. Myślę, że przynajmniej dla mieszkańców Pyrzyc będzie to ciekawa oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"""Ja brałem z pomocą IE na ciągnik, o tyle wygodne rozwiązanie było, że faktycznie dostałem sporo opcji do wyboru i mogłem wybrać najkorzystniejszą, a nie musiałem do tego biegać po każdym banku osobno po ofertę.""

 

Siergiej - IE to Idea Expert? Jeśli dobrze myślę to chodzi o firmę pośredniczącą w udzielaniu kredytów i doradztwie kredytowym."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać na pożyczki stricte dla rolników, wiem, że część pożyczkodawców bierze nas za idiotów z sianem wystającym z butów. często na www wszystko wygląda cudownie, ale jak się człowiek przyjrzy faktycznie co tam jest to jeden wielki parabank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parabanków to bym się akurat wystrzegał. Mają złodziejskie oprocentowanie i raczej pożyczają małe kwoty. Moim zdaniem to rozwiązanie dla zdesperowanych. Najlepsze oferty mają moim zdaniem wspomniani wcześniej pośrednicy kredytowi. I to właśnie do nich zwróciłbym się o jakąkolwiek pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko banki spółdzielcze. Grono jest ofert z innych instytucji finansowych. Szczególnie gdy w planach są zakupy środków trwałych dla gospodarstwa. Czasy w których banki z rezerwą podchodziły do rolników odchodzą w niepamięć. Obecnie wielokrotnie spotkałem się z bardzo dobrym przyjęciem i ciekawymi ofertami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tzw. chwilówkę to raczej ciągnika się nie kupi. Jeśli chodzi o kredyty dla rolników to idzie ku lepszemu skoro firmy pośrednictwa finansowego mają już oferty na zakup ciągników czy też maszyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Za tzw. chwilówkę to raczej ciągnika się nie kupi. Jeśli chodzi o kredyty dla rolników to idzie ku lepszemu skoro firmy pośrednictwa finansowego mają już oferty na zakup ciągników czy też maszyn."

 

No dokładnie. Sęk w tym, że wiele instytucji i firm zorientowało się jak dobrym klientem jest rolnik. Te czasy, kiedy rolnicy byli postrzegani jako "niepewny" klient raczej odchodzą w zapomnienie. Wielu rolników też rozlicza Vat, a co za tym idzie ich wiarygodność jest jeszcze większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...